Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Rany ma od ciosów nożem! Walczą o życie rannego szczeniaka

26.10.2017, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rany ma od ciosów nożem! Walczą o życie rannego szczeniaka
Fot. OTOZ Animals Elbląg

Weterynarz zaniemówił, gdy zaczął badać szczeniaka, który trafił do elbląskiego schroniska. Psiak miał nie tylko złamaną łapę, ale brzuch podziurawiony najprawdopodobniej nożem. Pracownicy schroniska walczą o życie suczki. Sprawę zgłosili na policję.

We wtorek (24 października), późnym wieczorem zadzwoniła do nas kobieta z informacją, że znalazła dwa psy, ale jeden jest pokaleczony i chyba ma złamaną nogę. Było to poza Elblągiem, ale ze względu na stan psa zgodziliśmy się przyjąć obie suczki - relacjonują elbląscy animalsi.

Pracownicy elbląskiego schroniska nie spodziewali się jednak, że stan jednej z suczek jest aż tak poważny. Okazało się, że brzuch zwierzęcia jest pocięty, najprawdopodobniej nożem.

Jesteśmy prawie pewni, że to "dzieło" człowieka. Te obrażenia wyglądałyby zupełnie inaczej, gdyby na przykład nadział się na płot i nie byłyby tak liczne. Druga z suczek, choć nie ma obrażeń, jest bardzo wystraszona i nieufna wobec ludzi. To też mówi sporo o tym, co się z tymi psiakami działo. Szukamy ich właściciela, nie chcemy aby pozostał bezkarny

- mówi Agnieszka Wierzbicka, kierowniczka Schorniska dla Bezpomnych Zwierząt w Elblągu.

Cały czas trwa walka o życie tej suczki. Rany okazały się bardzo głębokie. Zadane zostały kilka dni temu. Wystąpiła już pourazowa martwica mięśni.

To bardzo młody psiak, ma 3-4 miesiące, liczymy na to, że uda się go uratować. Sprawę zgłosiliśmy na policję. To nie pierwszy przypadek, w którym mamy do czynienia z bestialstwem ludzi. Na szczęście coraz częściej ponoszą oni konsekwencje swoich czynów

- dodaje Agnieszka Wierzbicka.

Takie przypadki pokazują, że, mimo inwestycji, w naszym gabinecie weterynaryjnym brakuje jeszcze wiele. Na przykład pompy infuzyjnej, która umożliwiłaby stałe podawanie leku - dodają pracownicy schroniska i proszą o wsparcie finansowe tego zakupu.

Schornisko poszuje również nowego, bezpiecznego domu dla suczek.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ za mało
  Czwartek, 26.10

  powinny być taki typ potraktowany tak samo jak on potraktował zwierze

 2. 2
  +19
  ~ Kola gola Agrykola
  Czwartek, 26.10

  To jest s ***ysynstwo że sie tak wyraże.Takiego wiesniaka sadyste skazac na co najmniej d 5 lat.Ale nie pod cela tylko do cieżkiej bardzo cieżkiej pracy.

 3. 3
  +16
  ~ oko za oko
  Czwartek, 26.10

  Bydlaki wioskowe!!!!!! Jestem ochotniczką , żeby to samo zrobić zwyrolowi, który okaleczył to biedne malutkie zwierzątko. Nawet mi ręka nie drgnie!

 4. 4
  +13
  ~ Pan Pies
  Czwartek, 26.10

  Napiszcie konkretnie, gdzie znaleźliście te psiaki. Ludzie na wsi wiedzą o sobie wiele. Na pewno znajdą się chętni by zdemaskować zwyrodnialca. Jeśli podrzucił je jakiś gnojek , może ktoś widział i skojarzy auto. Miejmy nadzieję, że kara Boska lub Ludzka tego czegoś co krzywdzi inne żywe istoty szybko dosięgnie !!!

 5. 5
  +14
  ~ Er
  Czwartek, 26.10

  Życzę mu tego samego - oby kiedyś tak samo leżał ...

 6. 6
  --7
  ~ ben
  Czwartek, 26.10

  czy to nie sa rany zadane przez dzika?

 7. 7
  +3
  ~ cynik
  Czwartek, 26.10

  na 95% katolik , wyzywa imigrantów od bydła i uważa się za prawie sprawiedliwego

 8. 8
  +6
  ~ homoda
  Czwartek, 26.10

  zycze temu gnojowi co to zrobil aby czarne proncie zrobilo z jego *** sing sing,

 9. 9
  +4
  ~ karen
  Czwartek, 26.10

  takie rzeczy robi jeden z tych,którzy notorycznie biegają do kościoła,prawdziwi katolicy a to najgorsi ludzie są. Rzucają zwierzętom zatrute jedzenie z okien bloku i robią właśnie takie rzeczy

 10. 10
  +8
  ~ Machupichcę
  Czwartek, 26.10

  Tak jak napisał "Pan Pies", podajcie gdzie to było i opublikujcie zdjęcie drugiej suczki. To na pewno pomoże znaleźć psychola. Następną ofiarą może być człowiek. Większość zwyroli najpierw zaczyna od krzywdzenia zwierząt.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2765219211578