Wtorek, 2.06.2020, Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Elblążanie narzekają - przy Tysiąclecia nie ma ani jednego śmietnika, a teren, na którym rosną lipy jest zaniedbywany

04.07.2017, 12:00:37 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie narzekają - przy Tysiąclecia nie ma ani jednego śmietnika, a teren, na którym rosną lipy jest zaniedbywany
Fot. Ryszard Biel

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski spotkał się w czerwcu z mieszkańcami dzielnicy Śródmieście. Jedna z elblążanek podkreślała, że przy alei  Tysiąclecia nie ma ani jednego śmietnika, a teren, na którym rosną lipy jest zaniedbywany. - Mamy piękną aleję lipową przed budynkami, ale jest zaniedbana. Nikt tam nie sprząta. Jesienią nie idzie przejść, bo jest ślisko. Liście gniją, śmierdzą -  zaznaczyła p. Helena.

- Tam nie ma gospodarza - dodała  kolejna mieszkanka. - Elzam twierdzi, że to jest teren Miasta, budynki są Elzamu i nie ma żadnego gospodarza. Dwa razy do roku jest przycinana trawa.

- To jest pokłosie starych ustaw - stwierdził Witold Wróblewski. - Kiedyś nie było innej możliwości. Sprzedawane były nieruchomości jak wyspy. (...) Pamiętam, jak chciało się z Elzamem przejść z jakąkolwiek infrastrukturą to od razu był krzyk, że to jest ich teren i trzeba im za to zapłacić. To jest do regulacji, bo wszystkie wspólnoty powinny wystąpić o tak zwaną działkę niezbędną do tego, żeby funkcjonować. Dzisiaj tak nie jest. Jest wygodnie, bo najlepiej  nie mieć kosztów, pozbyć  się tematu i powiedzieć, że to jest Miasta. A z drugiej strony gdyby Miasto tam weszło i zaczęło coś robić to mówiliby, że robimy na ich terenie- stwierdzł Wróblewski

Czy to znaczy, że nie ma wyjścia z tej sytuacji?

My sukcesywnie rozmawiamy ze Wspólnotami. Tak było w przypadku ulicy Mącznej, by zachęcać do tego, by za przysłowiową złotówkę przekazać ten blok i róbcie sobie zagospodarowanie według własnych potrzeb. Bo to już ludzie, którzy mieszkają w danym miejscu wiedzą, czy ławeczka jest potrzebna bliżej czy dalej

- dodał Prezydent.

Dodatkowym rozwiązaniem, zdaniem Prezydenta Elbląga, jest Budżet Obywatelski. - W puli jest 2,5 mln zł. Po 500 tys. na każdy okręg wyborczy. Trzeba się skrzyknąć, zgłosić wniosek do Budżetu Obywatelskiego. Wygrywa ten, który ma najwięcej głosów - zaznaczył Witold Wróblewski.

Szósta edycja Budżetu Obywatelskiego cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Mieszkańcy przekazali ponad sto pomysłów w formie elektronicznej i papierowej, zarówno tych dotyczących zadań w okręgach, jak inicjatyw ogólnomiejskich

informuje Łukasz Mierzejewski z Biuro Prasowego UM.Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Qwerty
  Wtorek, 04.07

  A skąd wiadomo ze takie spotkanie miało się odbyć?

 2. 2
  +6
  ~ wist
  Wtorek, 04.07

  To po co nam prezydent skoro sprawy miasta prowadzą mieszkańcy poprzez Budżet Obywatelski? Czas najwyższy na kompetentnego i z wizją prezydenta Elbląga.

 3. 3
  +3
  ~ buu
  Wtorek, 04.07

  Zawodzianie też miel spotkanie z prezydentem miasta i to by było na tyle .wy wszyscy macie jeszcze możliwość co wyciągnąć z BO.a Zawodzie zostało tak wydymane że nawet BO nas omija .

 4. 4
  +7
  ~ Anna Anna
  Wtorek, 04.07

  Ulica piękna i pachnaca tylko latem ale bardzo zaniedbana,ciemno jesienią i śmiedząco aż nie przyjemnie iść tę ulicą.

 5. 5
  +7
  ~ Kuba
  Wtorek, 04.07

  Około 3 lata temu zgłaszałem do Budżetu Obywatelskiego pomysł na naprawę chodnika i posadzenie ławek wzdłuż tej alei. Po ocenieniu wniosków okazało się, że odrzucono go. Nie pamiętam jak uzasadniono tą decyzje. Ale wniosek o rewitalizację Placu Wolności przeszedł, a zawierał podobne pomysły. Takie, aby owe miejsce było zachętą do wyjścia z domu.

 6. 6
  --2
  ~ Ale
  Wtorek, 04.07

  W tym miejscu powinna iść linia tramwajowa od placu słowiańskiego w stronę grunwaldzkiej.

 7. 7
  +2
  ~ kosa
  Wtorek, 04.07

  A na ul. Kwiatkowskiego zielsko niedługo zasłoni nowe zakłady, czyżby nie było komu skosić, wstyd.

 8. 8
  +3
  ~ marek23
  Wtorek, 04.07

  Same centrum miasta , a teren zaniedbany .Czas tu zatrzymał się w latach 70-tych .Drogi dojazdowe i chodniki grożące wypadkiem .Współczuje osobom na wózkach i matkom z dziećmi w wózkach - to dla nich niezły poligon . Taksówki niechętnie tu wjeżdżają w trosce o swoje auta .

 9. 9
  0
  ~ jaa
  Wtorek, 04.07

  A na zdjęciu śmietnik na przystanku...

 10. 10
  --1
  ~ wq
  Środa, 05.07

  Ławki stawiać tam jest bardzo niebezpiecznie. Jest to siedlisko dużych ptaków łącznie z gołębiami. Wystarczy popatrzeć na chodnik jaki jest obsrany. Kto tam siądzie na ławce? Również zdziwienie na chodniku budzą rowerzyści, ponieważ obok jest dla nich wytyczona droga dla rowerów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.