Niedziela, 25.08.2019, Imieniny: Luiza, Patrycja, Ludwik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Z roku na rok popadały w coraz gorszy stan. Chodniki na Grottgera doczekały się remontu

09.06.2017, 12:00:15 Rozmiar tekstu: A A A
Z roku na rok popadały w coraz gorszy stan. Chodniki na Grottgera doczekały się remontu
Fot. Ryszard Biel

Na ul. Grottgera rozpoczął się długo wyczekiwany przez mieszkańców tej ulicy remont odcinka chodnika. Między ulicą Pabianicką a Beskidzką nierówne i spękane płytki zastąpi nowa nawierzchnia z płytek betonowych. - To dobra wiadomość, zwłaszcza dla osób starszych i kobiet spacerujących z dzieckiem w wózku. Do pełni szczęścia brakowało nam tego odcinka - mówi jeden z mieszkańców ul. Grottgera. 

Remont chodnika na ul. Grottgera realizowany jest ze środków Budżetu Obywatelskiego na rok 2017. To kontynuacja zadania realizowanego już w poprzednich latach. Wówczas, także z BO, wykonano remont chodników od ul. Grunwaldzkiej do Kossaka (strona zachodnia) i od ul. Grunwaldzkiej do Pabianickiej (strona wschodnia). Zgłoszony do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego wniosek, dotyczył wymiany nawierzchni chodnika na odcinku 250 metrów, od ul. Pabianickiej do Morszyńskiej po stronie wschodniej. W okręgu piątym na zadanie to zagłosowały pod koniec zeszłego roku 134 osoby. Dzięki temu z BO na jego realizację przeznaczono 150 tys. zł.

Po otwarciu ofert przetargowych okazało się, że najtańsza oferta opiewa na kwotę znacznie mniejszą niż zakładali urzędnicy. Miasto zdecydowało, że zaoszczędzone pieniądze przeznaczony na remont kolejnych 300 m chodnika na ul. Grottgera. Zakres prac poszerzony został o odcinek między ulicami Morszyńską a Beskidzką po stronie wschodniej. Łącznie odnowy doczeka się więc chodnik na długości 550 m. 

Zakres prac obejmować będzie m.in. wykonanie chodnika z płytek betonowych 50x50, ustawienie krawężników i obrzeży betonowych, regulację pionową studzienek oraz przełożenie nawierzchni wjazdu w ul. Beskidzką. Zadanie, które pochłonie 122 tys. 781 zł zrealizuje elbląska firma Usługi Brukarskie s.c. Prace rozpoczęły się w miniony poniedziałek, 5 czerwca i potrwają do końca tego miesiąca. 

Stan nawierzchni chodnika w tym miejscu z roku na rok się pogarszał. Ciężkie maszyny odśnieżające zimą chodniki sprawiły, że płytki popękały i zrobiły się nierówne. Nam osobom starszym czy też matkom z wózkami ciężko było tędy przejść. Dobrze, że w końcu się to zmieni

- powiedział nam Pan Kazimierz, mieszkaniec pobliskich budynków przy ul. Grottgera. 

Oprócz ulicy Grottgera remontu chodników z Budżetu Obywatelskiego doczekają się także mieszkańcy ulic Obrońców Pokoju i Kwiatowej. W przypadku ul. Obrońców Pokoju prace obejmą odcinek około 100 m między ulicami Wiejską i Poprzeczną oraz łącznik z ul. Księdza Klimuszki. Prace obejmować będą m.in. wykonanie chodnika i zjazdów z betonowej kostki polbrukowej, ustawienie krawężników i obrzeży betonowych oraz regulację pionową studzienek. Inwestycja, na którą w okręgu pierwszym oddano 158 głosów, pochłonie 19 tys. 814 zł.

Trzecim zadaniem wybranym w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego na rok 2017, jest remont nawierzchni chodników po obu stronach ul. Kwiatowej. W okręgu trzecim za jego realizacją było w zeszłym roku 57 osób. Prace, które dotyczyć będą niewyremontowanego jeszcze odcinka, obejmować będą wykonanie chodnika z płytek betonowych 35x35 i chodnika z polbruku na zjazdach, ustawienie krawężników i obrzeży betonowych oraz regulację pionową studzienek. Koszt robót wyniesie 52 tys. 476 zł.

Zarówno remont chodników na ul. Obrońców Pokoju jak i na ul. Kwiatowej, jest obecnie na etapie podpisywania umów z wybranym wykonawcą. Będzie nim ta sama firma, co w przypadku ul. Grottgera. Prace na obu ulicach potrwają maksymalnie 30 dni od daty udzielenia zamówienia.


Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Galeria / Chodnik na Grottgera doczekał się remontu. ( zdjęć 16 )
Dodano: 2017-06-09 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Robo
  Piątek, 09.06

  UL. Kochanowskiego? I UL. Wyspianskiego?

 2. 2
  +2
  ~ Ania
  Sobota, 10.06

  Super, parę lat temu sama wnioskowałam w ramach budżetu obywatelskiego o odnowę chodnika na Grottgera po stronie szkoły i o dziwo udało się. Fajnie, że udało się również załatwić tą drugą stronę. Budżet obywatelski to dobry program.

 3. 3
  0
  ~ miaszkanka
  Sobota, 10.06

  Chodnik w końcu będzie... Jednak marzenia się spełniają... Tylko, że jakość średnia, bo do dojść do klatek powstał schodek... Poinformowałam urzędników, którzy mówią, że będzie ok... Szkoda, żeby budżet obywatelski był niewłaściwe wykorzystany..

 4. 4
  0
  ~ Fibi
  Niedziela, 11.06

  Super ekipa :)nawet modela maja :) Wiesław ma na imię -wolnego stanu!!!Drogie Panie !Pozdrawiam....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.