Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Za ratuszową wiatę zapłacili wszyscy, a skorzystają nieliczni?

09.06.2017, 07:00:27 Rozmiar tekstu: A A A
Za ratuszową wiatę zapłacili wszyscy, a skorzystają nieliczni?
Fot. Ryszard Biel

W zeszłym tygodniu za budynkiem Ratusza Staromiejskiego przy ul. Rzeźnickiej stanęła nowa, estetyczna wiata, stanowiąca zabudowę ratuszowych śmietników. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wiata stanęła ze środków Budżetu Obywatelskiego, a korzystać z niej mogą tylko urzędnicy.

Zabudowa, należących do Urzędu Miejskiego, wolnostojących śmietników przy ul. Rzeźnickiej to zadanie sfinansowane w całości ze środków Budżetu Obywatelskiego na rok 2017. O budowę wiaty w tym miejscu zawnioskował w zeszłym roku elblążanin Cezary Miron.

Zadanie polegałoby na wybudowaniu wiaty o wyglądzie zgodnym z charakterem Starego Miasta w miejscu, w którym aktualnie stoją śmietniki. Dzięki temu śmieci nie będą walały się po okolicy, a bezdomni nie będą grzebać w śmietnikach. Wpłynie to na pozytywny wizerunek starówki

- napisał w swoim wniosku Cezary Miron.

Zadanie w głosowaniu mieszkańców okręgu czwartego uzyskało 23 głosy i na trzynaście projektów zajęło dwunaste miejsce. Mimo niewielkiej liczby głosów, decyzją komisji składającej się z urzędników, wniosek został skierowany do realizacji. Na ten cel w kasie Miasta zarezerwowano 25 tys. zł.

W zeszłym tygodniu wiata została zainstalowana na istniejącym wcześniej placyku za Ratuszem Staromiejskim. Zabudowę wykonano z metalu i częściowo z materiału imitującego cegłę.  Trzeba przyznać, że wygląda bardzo schludnie i pod względem architektury wpisuje się w klimat zabudowy Starego Miasta. Dostęp do wiaty ogranicza furtka zamykana na klucz.

Czy jednak wydanie środków z Budżetu Obywatelskiego na niedostępną dla osób postronnych wiatę było zgodne z jego regulaminem? Z takim pytaniem zwrócił się do nas jeden z Czytelników. Zdaniem Urzędu Miejskiego tak. 

Pomysł wnioskodawcy był taki, aby uporządkować kwestie związane z estetyką tego miejsca sąsiadującego z Ratuszem Staromiejskim. Chodziło też o to, by uporządkować kwestie wizualne związane z wyrzucaniem śmieci z Ratusza. W obiekcie tym odbywają się konferencje, koncerty, spotkania mieszkańców wynajmujących sale. Część odpadów wytworzonych jest właśnie w trakcie tych wydarzeń publicznych organizowanych w Ratuszu Staromiejskim. Z tego względu zadanie wpisuje się w ideę Budżetu Obywatelskiego

- tłumaczy Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego. 


Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Ziemiks
  Piątek, 09.06

  Ale wał. Wszystkie wynajmy są płatne więc nie są obywatelskie. Brawo! Niedługo za kasę obywatelska zacznie miasto kupować auta dla prezia i świty bo przecież jadą nimi na spotkania z mieszkańcami... Żenuła!

 2. 2
  +9
  ~ Przykre
  Piątek, 09.06

  Zabudowy smietnikow jest brak to gdzie zarządza zbk dlaczego. Wstyd gdy przechodzi się obok i widzi się ten syf.

 3. 3
  +4
  ~ Polak.
  Piątek, 09.06

  hehe bezczelność urzędników w biały dzień - nie dość, ze wygrał projek z 12 miejsca (przedostaniego) - co pokazuje, że nie liczba głosów mieszkańców decyduje co zostanie zakwalifikowane do budrzetu obywatelskiego, tylko widzimisie urzędasów - to jeszcze teraz z pieniędzy budrzetu nas wszystkich zamknęli tą wiate na klucz i inni podatnicy nie mają dostępu - ot i udogodnili mieszkańcom - wcześniej był burdel ale dostępny dla wszystkich, teraz jest ładniej ale mieszkańcy nie mająjużgdzie wyrzucać śmieci - dziękujemy urzędasom - CZAS NA ZMIANY!!!!! Dlatego właśnie też wole aby parking na piasku przy Hotelu Elbląg, nie był naprawiany, czy cokolwiek, bo teraz jest gdzie postawić samochód, a właśnie jak znam urzędasów (a ww przykład dobitnie to pokazuje), jak postawią parking dobry to walnaopłaty

 4. 4
  +3
  ~ do @Polaka
  Piątek, 09.06

  arz mię zemby rozbolały od twojej ortografii :)

 5. 5
  +1
  ~ Budżet Kolesiowski
  Piątek, 09.06

  Proponuje zmienić nazwe bo i tak biurwy miejskue decydują za nas.

 6. 6
  0
  ~ Jaja
  Niedziela, 11.06

  Drogie Info Elblag polecam zbadać też temat z placem zabaw dla dzieci przy Sp 16 chyba wbudowane z pieniędzy budżetu obywatelskiego a na plac dostać się można tylko w godzinach urzedowania szkoły w weekend bramy po zamykane na kłódki

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.