Czwartek, 20.01.2022, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Pacjenci poczekają na rehabilitację w "wojewódzkim". Limit zabiegów wyczerpany

23.03.2017, 07:00:30 Rozmiar tekstu: A A A
Pacjenci poczekają na rehabilitację w "wojewódzkim". Limit zabiegów wyczerpany
Fot. Szpital Wojewódzki

Co się dzieje z rehabilitacją dla dorosłych w szpitalu przy ul. Królewieckiej? Pyta Czytelnik info.elblag.pl. - Kilka dni temu odesłany zostałem stamtąd z kwitkiem. Usłyszałem, że nie zostanę zarejestrowany ze skierowaniem od lekarza, bo teraz przyjmowani są jedynie pacjenci szpitalni - mówi pan Karol. Sprawdziliśmy. Okazuje się, że wyczerpał się limit zabiegów.

W Zakładzie Rehabilitacji funkcjonujący w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym wykonywane są różne zabiegi dla dorosłych, między innymi hydroterapia, fizykoterapia czy masaże. Dotychczas mogli z nich korzystać wszyscy pacjenci, również ci ambulatoryjni, skierowani tam przez lekarza. Nasz Czytelnik zwrócił nam uwagę na to, że teraz te zasady się zmieniły.

Korzystałem już z rehabilitacji w szpitalu przy ul. Królewieckiej, w minionych latach. Byłem zadowolony z opieki. Więc gdy, kilka dni temu dostałem kolejne skierowanie od lekarza, chciałem właśnie tam się zarejestrować. Usłyszałem jednak, że nie zostanę zarejestrowany, bo zmieniły się zasady przyjmowania pacjentów. Teraz z rehabilitacji w tym miejscu korzystają tylko pacjenci szpitala. Chciałbym się dowiedzieć skąd taka zmiana

- pyta pan Karol.

- Wiadomo, że na rehabilitację się czeka. Obawiam się, że to spowoduje, iż ten okres oczekiwania będzie jeszcze dłuższy. W Elblągu nie ma aż tyle możliwości rehabilitacji – dodaje nasz Czytelnik.

O to odpowiedź na pytanie Czytelnika i przyczynę problemów z rejestracją w Zakładzie Rehabilitacji zapytaliśmy rzeczniczkę szpitala przy ul. Królewieckiej. Okazuje się, że choć zasady przyjmowania pacjentów, to przynajmniej na razie pacjenci ze skierowaniem nie mają czego tam szukać.

Same zasady przyjmowania pacjentów w naszym Zakładzie Rehabilitacji pozostały bez zmian. Wyczerpał się już natomiast limit zakontraktowanych świadczeń na usługi wykonywane w tym miejscu. Aktualny kontrakt z NFZ podpisany jest do 30 czerwca 2017 roku. Jeżeli podpisany zostanie kolejny kontrakt, Zakład Rehabilitacji będzie przyjmował pacjentów ambulatoryjnych, tj. ze skierowaniami od lekarzy na dotychczasowych zasadach. Obecnie nie wiemy, czy i kiedy to nastąpi

- wyjaśnia Anna Kowalska, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ j23
  Czwartek, 23.03

  JEST TO DZIWNE PONIEWAŻ OSOBA W WIEKU PRODUKCYJNYM PO WYPADKU BĄDŻ OPERACJI TUDZIEŻ INNYM ZDARZENIU CZEKA NA REHABILITACJE 3-6 MIESIĘCY , A 65 + I RENCIŚCI , OBLEGAJĄ REHABILITACJĘ I NIE MA SZANS NA WBICIE SIĘ ....... , może należy stworzyć oddzielne odziały rehabilitacyjne DLA LUDZI STARSZYCH ........ , ta sytuacja dotyczy wszystkich placówek rehabilitacyjnych .....

 2. 2
  +9
  ~ :(
  Czwartek, 23.03

  SKANDAL!!!!!!!!!!!! Za co ja płacę co miesiąc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. 3
  +2
  ~ ananas
  Czwartek, 23.03

  fajne nóżki ma ten gostek co leży w czerwonej koszulce!

 4. 4
  +3
  ~ badyy
  Czwartek, 23.03

  A po co się przeciążać, też tam chodziłam - zabiegi wykonywały mi stażystki. Widocznie za mało ludzi mają do pracy, a może za dużo. Tak to mieli pełne obciążenie, a tak to będą czekały na pacjenta szpitalnego, albo będzie, albo nie będzie co robić. Pensja ta sama, prawda.

 5. 5
  +4
  ~ Ja
  Czwartek, 23.03

  Kiedy są pacjenci to są,ale jest tam też pusto

 6. 6
  --4
  ~ remik
  Czwartek, 23.03

  Korzystalem z rehabilitacji w life clinica na Węgrowskiej.Super sprzęt, bez kolejki, bardzo przystępne ceny!!!!Polecam

 7. 7
  --7
  ~ Marian
  Czwartek, 23.03

  Ja sie ostatnio zapisałem na rehabilitacje w Lifeclinica. Bez kolejki, bez czekania i nie drogo.

 8. 8
  --6
  ~ yatman
  Czwartek, 23.03

  czyli wychodzi ze zlodzieje z PO i tego szpitala kradna moje pianiadze ktore sa co miesiac potracane z mojej pensji jako skladka zdrowotna. i nie sa to male pianiadze. czy pis nie moze cos z tym zrobic? jesli mam czekac pol roku na rehabilitacje to niech zlodzieje nie kradna z mojej pensji .poprostu jak przyjdzie co do czego to pojde sobie prywatnie.

 9. 9
  +3
  ~ media
  Czwartek, 23.03

  Polecam obejrzeć TVP1 program "Obserwator" z dnia 23 lutego 2017 - druga część reportażu :( dotyczy Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu

 10. 10
  +3
  ~ j23
  Czwartek, 23.03

  jaki by nie był dyrektor szpitala czy innego podmiotu związanego z leczeniem -TO I TAK BĘDZIE CHCIAŁ JAK NAJWIĘCEJ KASY dla placówki ..... , wyciągnąć od podatnika - parkingi płatne , telewizja płatna , niestety takie czasy ........., wyższe pensja dla lekarzy , kosztem innych zatrudnionych .....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95482301712036