Poniedziałek, 28.11.2022, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Wandalizm na starówce! Przez jedną noc porysowano kilka pojazdów

20.10.2015, 13:15:22 Rozmiar tekstu: A A A
Wandalizm na starówce! Przez jedną noc porysowano kilka pojazdów
Fot. Adrian Sajko

W miniony weekend, w nocy z piątku na sobotę nieznany sprawca lub sprawcy zarysowali karoserie kilku samochodów zaparkowanych w obrębie Starego Miasta i jego okolic. O incydencie poinformował nas Czytelnik, którego dwa auta uszkodzono właśnie w ten sposób. Do elbląskiej komendy zgłosiło się kilka osób. Policjanci przeglądają w tej chwili nagrania z monitoringu wizyjnego miasta m.in. z kamer ustawionych na starówce.

Do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik, który poinformował nas o akcie wandalizmu, jaki miał miejsce w nocy z piątku na sobotę (z 16 na 17 października), w obrębie Starego Miasta na ulicach Rybackiej i Kowalskiej oraz na ul. 1 Maja.

Chodzi o uszkodzenie lakieru na kilku samochodach zaparkowanych w ciągu tych ulic. Nieznany sprawca lub sprawcy przemierzając Starówkę w kierunku ul. 1 Maja, rysowali ostrym narzędziem drzwi i maski pojazdów. W ten sposób uszkodzono kilka samochodów, głównie nowych. Dwa z nich należały do żony i syna Pana Romana, mieszkańca ul. Rybackiej.

O uszkodzeniu aut dowiedzieliśmy się w sobotę rano. Około godziny 9 znajomy zauważył, że kilka stojących przy ul. Rybackiej pojazdów posiada świeże ślady zarysowań. Porysowano m.in. samochód mojego syna i żony, które stały zaparkowane na miejscach postojowych w ciągu ul. Rybackiej. Są to alfa romeo mito i volvo C30. Nieco dalej zarysowano także audi A3. Żona z synem niezwłocznie udali się na komendę miejską policji, by zgłosić fakt zarysowania ich samochodów

- opowiada nasz Czytelnik.

Pan Roman wycenia wstępnie, że malowanie uszkodzonych elementów karoserii w tych autach może pochłonąć nawet kilka tysięcy złotych.

Malowanie 1/3 samochodu, czyli jednego całego boku i maski volvo, może kosztować nawet 2 tys. zł. Z kolei w alfa romeo koszt malowania maski może wynieść ok. tysiąca złotych

- kalkuluje mieszkaniec kamienicy przy ul. Rybackiej.

Nasz Czytelnik zauważa jednocześnie, że moment uszkodzenia pojazdów mogły uchwycić kamery monitoringu miejskiego. Jedna z nich ustawiona jest na skrzyżowaniu ulic Stary Rynek - Rybacka - Kowalska. - Jeżeli kamera była zwrócona w stronę Rybackiej, nie ma możliwości aby nie zostało to nagrane - mówi Pan Roman.

Skontaktowaliśmy się z Komendą Miejską Policji w Elblągu, by zapytać czy udało się już ustalić potencjalnych sprawców uszkodzeń pojazdów.

Incydent do jakiego tu doszło, to typowy wandalizm. Do komendy złożono cztery zawiadomienia w tej sprawie. Zajmują się nią policjanci z Wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, którzy przeglądają obecnie nagrania z kamer monitoringu z tamtej nocy

- mówi podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 15

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +33
  ~ wniosek
  Wtorek, 20.10

  Za takie działanie to powinno prawo zezwalać na odcięcie ręki. Wtedy dziadostwo by zrozumiało, co to jest własność człowieka.Powinno się życzyć temu co rysował wszystkiego najgorszego, no ja tak nie zrobię , bo może rozum wróci . Oby jak najszybciej.

 2. 2
  +16
  ~ z cała surowoscia karac
  Wtorek, 20.10

  popieram poprzednika

 3. 3
  --25
  ~ Bolek
  Wtorek, 20.10

  No cóż. Za złe parkowanie albo karny K... albo porysowana karoseria

 4. 4
  +15
  ~ v1
  Wtorek, 20.10

  Bolek..... zmusiłeś swoje szare komórki do pracy. Efekt żałosny, zdania proste tak jak i ty zapewne. Szkoda pisac .

 5. 5
  +14
  ~ do Bolek
  Wtorek, 20.10

  Nie podoba mi się Twój komentarz. Od wymierzania kary są w Polsce odpowiednie organa.

 6. 6
  +17
  ~ OZjasz Goldberg
  Wtorek, 20.10

  Za takie coś oprócz zwrotu kosztów powinny być wymierzane publiczne baty na goły tyłek z transmisją w lokalnej TV. OD razu skończyłby się wandalizm

 7. 7
  +5
  ~ izka
  Wtorek, 20.10

  Wzdłuż ulicy Słonecznej również zostało porysowanych około 20-30 samochodów ( było to około rok temu )

 8. 8
  --5
  ~ latoaj
  Wtorek, 20.10

  dobrze, że nie spalili

 9. 9
  +14
  ~ janusz
  Wtorek, 20.10

  Ja mam również rysę wzdłuż całego auta. Zauważyłem ją w sobotę rano.Boluś auto było prawidłowo zaparkowane na ulicy Kowalskiej.Już nawiązałem kontakt z lakiernikiem i może uda się ją wypolerować .Patrząc po wysokości rys od ziemi to był debil niskiego wzrostu.Życzę jemu wszystkiego nienajlepszego.

 10. 10
  --3
  ~ karol
  Środa, 21.10

  niech skarbówka lepiej sprawdzi skąd mieli kasę na takie fury

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.6718459129333