Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Urokliwe bagienko przy wiadukcie

12.02.2008, 14:38:32 Rozmiar tekstu: A A A
Urokliwe bagienko przy wiadukcie

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku uroczyście otwarto nowy wiadukt w ciągu ulicy Akacjowej. Na tym jednak inwestycja się nie zakończyła. Do dziś nie uprzątnięto grząskiego terenu w okolicach wiaduktu, gdzie przy większych opadach tworzy się bagno.

Mieszkańcy ulicy Dębowej po dziś dzień pamiętają nie tak odległe czasy, kiedy chcąc dostać się do miasta, musieli pokonywać część obwodnicy i obecny węzeł Elbląg – Wschód. W sierpniu minionego roku dojazd do miasta dla mieszkańców osiedla stał się nieporównywalnie krótszy. Nie tylko dojazd, a dojście do pętli tramwajowej zajmuje mniej czasu, a dzięki oświetleniu można czuć się bezpieczniej.

W galerii zdjęć upamiętniającej otwarcie nowego wiaduktu, nasz fotograf zrobił zdjęcie przyległego do wiaduktu placu. Co nas zdziwiło, do dziś teren ten wygląda tak samo jak pół roku temu. Zaniepokojeni takim stanem zapytaliśmy w Zarządzie Dróg Urzędu Miejskiego o powód. Jak dowiedzieliśmy się, wykonawca wiaduktu firma SKANSKA, do końca kwietnia ma czas na poprawę wizerunku tego miejsca.

Nasuwa się jednak pytanie, dlaczego firma nie zrobiła tego jeszcze w minionym roku. Wykonawca, który korzystał z tego miejsca jako bazy, wywiózł swój sprzęt długo przed oficjalnym otwarciem. Jako, że pogoda w sierpniu była zadowalająca, teren mógł być już wówczas humusowany i obsiany trawą. A że do tego nie doszło, dziś mieszkańcy sąsiadujących z wiaduktem domów, mają możliwość podziwiania mało urokliwego bagienka.

Foto 1 - Adam Wołosz / teren przy wiadukcie w sierpniu 2007 r.

Foto 2 - Milan / teren przy wiadukcie w lutym 2008 r.

Milan

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ja
  Środa, 13.02

  ale wiadukt robił chyba STRABAG ?!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1190450191498