Wtorek, 16.08.2022, Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Dwa oblicza elbląskiej Starówki

31.01.2008, 11:45:15 Rozmiar tekstu: A A A
Dwa oblicza elbląskiej Starówki

Kim są mieszkańcy elbląskiej Starówki? Aż wstyd przyznać, że niektórzy to zwykli śmieciarze, którzy nie zasługują by zamieszkiwać tak reprezentatywne dla Elbląga miejsce.

Na pierwszy rzut oka piękne kamieniczki i odrestaurowane uliczki, jednak wystarczy wejść na podwórze by przekonać się jak Stare Miasto wygląda od wewnątrz. Sami na własnej skórze przekonaliśmy się o tym i doznaliśmy lekkiego szoku.

Widoczna na zdjęciu sterta porozrzucanych w błocie śmieci, to widok podwórza kamienicy przy ulicy Mostowej. Sama ulica sprawia wrażenie schludnej i czystej, jednak to co zauważyliśmy wchodząc tunelem od strony ul. Wodnej na zaplecze kamienicy, przerosło nasze najgorsze oczekiwania.

- Każdy narzeka, że na Starówce grasują szczury, ale jak może być inaczej, skoro mieszkańcy nie wyrzucają od razu śmieci do śmietników, tylko ustawiają pod budynkami. Później psy albo koty rozrywają worek i odpadki walają się po całym podwórzu. Nie dziwię się więc, że tyle tu szczurów. Jeszcze trochę i będzie plaga – powiedział nam zażenowany mieszkaniec ulicy Mostowej.

Niestety na ulicy Mostowej się nie kończy. Podobnie sytuacja ma się pomiędzy ulicami Bednarską a Rybacką, gdzie ustawiony jest kontener na śmieci. Pozostawione często przy śmietniku odpadki rozwiewane są przez wiatr. Szczur, jako zwierze inteligentne potrafi to wykorzystać. Przyzwyczaja się z czasem do tego, że właśnie w tym konkretnym miejscu znajdzie dla siebie resztki jedzenia.

Oba opisane tu przypadki miały miejsce przed paroma dniami. Dziś zostały już uprzątnięte, jednak artykuł ten ma zwrócić uwagę tych, którzy o czystość swoich podwórek nie dbają. Często bowiem bywa tak, że bałagan pozostawiony po mieszkańcach, muszą usuwać pracownicy MPO. Czy naprawdę tak ciężko zatroszczyć się o to by śmieci trafiały do pojemnika?

Milan
RK
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ anonim
  Czwartek, 31.01

  Co za brudasy, a z drugiej strony na Starówce nie ma żadnego wyremontowane podwórka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Remontuje się ulice, a podwórek już nie!

 2. 2
  0
  ~ mieszkańcy
  Piątek, 01.02

  A ja chciałabym dodać kiedy Prezydent zainteresuje się "psim polem" a przez władze nazywanym Parkiem Modrzewia tam strach wyjść na spacer, nie mówiąc już z dzieckiem, idąc trzeba patrzeć pod nogi, żeby nie wejść w gu... psie przecież to Park /tu z psami na wybieg przyjeżdzają ludzie z całego E-ga. mieszkańcy

 3. 3
  0
  ~ mm
  Piątek, 01.02

  podwórka są własnością prywatną. Takie podwórka jacy właściciele... niestety

 4. 4
  0
  ~ anonim
  Piątek, 01.02

  ale wiesniaki inteligenci z pęknięta dupa takim nic nie przeszkadza moga mieszkac w Rubnie [ na smietnisku]

 5. 5
  0
  ~ cycek
  Piątek, 01.02

  szukacie sensacji a prawda jest taka , że tam pełno śmieciarzy przebiera w śmietnikach ... niejednokrotnie ich widzę ale mam za przeproszeniem wyje**** bo raz zostałem niekulturalnie przez sąsiadów potraktowany gdyż wyrzuciłem smieci nie do tego śmietnika co trzeba i nie dbam teraz o to co tam się dzieje... wychodzę i wyrzucam smieci..a że mam pełny śmietnik bo ktoś wrzuca do mojego.. a przecież nie bede stał na baloknie i pilnował to kłade oboj i sram na to wszystko.. pozdrawiam

 6. 6
  0
  ~ x
  Piątek, 01.02

  No brawo brawo tylko ze to zdjecie zostalo zrobione po tych wiatrach co byly kilka dni temu. Wtedy mocno wialo i nalecialy smiecie na podworze ktore wyrzucaja nurki ze smietnika na zewnatrz jego. Efekty tego są widoczne na zdjęciu. "Dziś zostały już uprzątnięte" jak myliscie przez kogo? Przez MPOwcow czy ludzi ktorzy jak ich nazwaliscie "smieciarzy"? To drugie. "bywa tak, że bałagan pozostawiony po mieszkańcach, muszą usuwać pracownicy MPO" nie zgodze sie z tym, MPO nie sprzata smieci z podworka tylko ze smietnikow oraz w ich obrebie. A i o szczurach. Pierwsze slysze zeby byly gdzies szczury a jezeli nawet to tam gdzie sa lokale gastronomiczne to sa szczury. Nie wiecie jak jest wiec nie piszcie bzdur...

 7. 7
  0
  ~ ama
  Sobota, 02.02

  To prawda że na Starówce jest brudno i nie dotyczy to niestety tylko podwórek ale również ulic. Właściciele lokali oraz mieszkańcy nie sprzątają otoczenia kamieniczek a mają taki obowiązek.

 8. 8
  0
  ~ on
  Sobota, 02.02

  to nic dziwnego przecież tu mieszkają nowobogaccy ze wsi

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.033607006073