Emilia Orzechowska nadal będzie kierować Centrum Sztuki Galeria EL. Prezydent ponownie powołał ją na to stanowisko, na kolejne trzy lata.
Konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Galeria EL prezydent Elbląga ogłosił w maju tego roku. Miało to związek z kończącą się kadencją Emilii Orzechowskiej. W konkursie wzięło udział pięć osób, z czego tylko troje spełniło wymogi formalne.
Teraz poznaliśmy wyniki konkursu. Prezydent Elbląga powierzył obecnej dyrektorce kierowanie instytucją przez kolejne trzy lata – od 2 września 2025 roku do 2 września 2028 roku.
Emilia Orzechowska pochodzi z Gdańska. Od ponad 20 lat jest aktywnie zaangażowana w życie kulturalne i artystyczne Trójmiasta, regionu oraz całego kraju. Zaowocowało to prestiżowym wyróżnieniem – w 2017 roku została laureatką honorowej odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2021 roku kieruje elbląską Galerią EL.