Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Zbieramy archiwalne zdjęcia Starego Miasta w Elblągu

09.03.2023, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zbieramy archiwalne zdjęcia Starego Miasta w Elblągu

Fotografie ze spaceru po Starym Mieście w Elblągu? Pamiątkowe pocztówki z wycieczki? A może nagranie wideo z budowy kamienicy elbląskiej starówki? Jeśli posiadasz takie lub podobne materiały, podziel się z nami. Czekamy do 31 marca.

 

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki wspólnie z Centrum Sztuki Galerią EL rozpoczynają zbiórkę  fotografii Starego Miasta w Elblągu. Interesują nas obrazy związane z odbudową starówki, ale także zdjęcia mieszkanek i mieszkańców, turystek i turystów na tle Starego (nowego) Miasta – jednym słowem wszystko to, co dotyczy retrowersji. Wybrane materiały: fotografie, slajdy, pocztówki, wideo zeskanujemy i wykorzystamy na wystawie o elbląskich retrowersjach.

 

ARCHIWUM ODBUDOWY


Dzięki wybranym i zeskanowanym materiałom, zaproszona do współpracy grupa Turnus stworzy obiekt, który pokaże odbudowę z różnych perspektyw, przez pryzmat wspomnień i osobistych historii. Nowy foto obiekt będzie niespodzianką dla mieszkanek i mieszkańców Elbląga. Grupa kuratorsko-turystyczno-artystyczno-zabawowa Turnus, założona przez Kamilę Falęcką, Marcelinę Gorczyńską i Michalinę Sobieraj, powstała z myślą o współpracy i dobrej zabawie.

 

RETROWERSJE. SOBIE MIESZKANIA – MIASTU STARÓWKĘ


Wystawa, której otwarcie planujemy na maj 2023 roku, opowiadać będzie o elbląskim Starym Mieście i jego powojennej historii. Pokażemy nie tylko esencje retrowersji, ale różne wizje, plany, projekty i dyskusje dotyczące odbudowy. Oprócz spojrzeń osób zajmujących się architekturą, urbanistyką i konserwacją, pokażemy historie mieszkańców i mieszkanek, osób, które żyją w odbudowanych kamienicach i które tworzą nową historię elbląskiego Starego Miasta.

 

CZEGO SZUKAMY? Informacje praktyczne


Szukamy fotografii, wideo, pocztówek, które zostały wykonane na elbląskiej starówce. Interesują nas zarówno powojenne ujęcia ruin, ale także te pokazujące odbudowę. Szukamy widoków budujących się kamienic i ulic oraz zdjęć mieszkańców i mieszkanek na tle starego miasta, jak pracują, odpoczywają np. w Cafe Carillon, czy spacerują. Interesują nas też ujęcia mieszkań z odbudowanych kamienic z lat 90. i przełomu wieku.

JAK ZGŁOSIĆ ZDJĘCIA?


• Zdjęcia w formie cyfrowej można zgłaszać poprzez formularz
• Istnieje możliwość zgłoszeń analogowych zdjęć. 17 i 18 marca w Elblągu powstanie stoisko do skanowania zdjęć. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby porozmawiać o retrowersji i zgłosić swoje materiały.

Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas na adres: retrowersje@niaiu.pl.

Nabór zdjęć trwa od 8.03 do 31.03.2023.

Organizatorzy: Turnus, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Galeria EL, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

Kliknij tutaj aby przeczytać: REGULAMIN

 

 

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2518219947815