Wtorek, 26.09.2023, Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

32 Salon Elbląski – Centrum Sztuki Galeria EL ogłasza nabór!

07.03.2023, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
32 Salon Elbląski – Centrum Sztuki Galeria EL ogłasza nabór!

Salon Elbląski to przegląd dokonań artystów plastyków związanych z Elblągiem i regionem elbląskim. Po raz kolejny Centrum Sztuki Galeria EL zaprezentuje dokonania tych twórców wizualnych na wystawie, której wernisaż odbędzie się 6 lipca 2023 roku.

 

Salon Elbląski to wydarzenie artystyczne organizowane corocznie od 1968 roku, a od lat 80. w cyklu biennalowym. Przez 50 lat funkcjonowania stał się najpoważniejszą, cykliczną propozycją artystyczną lokalnego środowiska plastycznego. Wystawa ta gromadzi prace twórców uznanych i obecnych w kulturalnym pejzażu Elbląga od wielu lat, a także artystów, którzy dopiero wchodzą do zbiorowej świadomości elblążan. To także okazja do integracji elbląskiego środowiska artystycznego, a przede wszystkim ciekawa propozycja kulturalna dla mieszkańców Elbląga i turystów.

 

Do udziału w wystawie zgłaszać się mogą artystki/artyści profesjonalne/ni, tj. absolwentki/absolwenci wyższych uczelni artystycznych, członkinie/członkowie Związku Polskich Artystów Plastyków, Związku Artystów Rzeźbiarzy, ZPAP Polska Sztuka Użytkowa i innych związków twórczych. Organizator dopuszcza zgłoszenie do udziału w wystawie osób tworzących prace artystyczne, a niebędących absolwentami/kami uczelni artystycznej lub wydziału artystycznego. Warunkiem jest udokumentowany udział w życiu artystycznym regionu. Przyjmowane będą też zgłoszenia kolektywów artystycznych.

 

Na zgłoszenia czekamy do 11 kwietnia 2023 roku.
Regulamin wystawy i karta zgłoszeniowa dostępne są do pobrania na stronie internetowej lub w recepcji Galerii EL.
Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących warunków organizacji wystawy „32 SALON ELBLĄSKI” udzielają kuratorzy: joanna@galeria-el.pl, maciek.o@galeria-el.pl, tel. 55 625-67-84.

 

Agata Marcinkowska-Fedeczko
Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5624039173126