Niedziela, 29.01.2023, Imieniny: Franciszek, Zdzislaw, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Diamenty zdobyły Grand Prix festiwalu kolęd

19.01.2023, 14:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Diamenty zdobyły Grand Prix festiwalu kolęd
Fot. nadesłane przez MDK Elbląg

Działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu zespół wokalny Diamenty zdobył Grand Prix zakończonego w niedzielę w Będzinie 29. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. 

 

To jedna z najstarszych i największych takich imprez w Polsce, organizowana od 1994 r. Ma formułę konkursu i przeznaczona jest wyłącznie dla amatorów. W festiwalu mogą brać udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne oraz chóry.

 

Do konkursu zgłosiło się ponad 1.300 wykonawców a eliminacje, poprzedzające przesłuchania finałowe w Będzinie, odbyły się w wielu miejscowościach w Polsce, ale także na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Wśród wykonawców znaleźli się również przedstawiciele Azerbejdżanu, Niemiec i Austrii. 


Do przesłuchań finałowych w Będzinie, które trwały aż trzy dni, zaproszono przeszło 130 wykonawców w różnej stylistyce wykonawczej - od folku po rock. Wśród nich było blisko 50 zespołów. W czasie przesłuchań wykonano ok. 300 rozmaitych kolęd i pastorałek. 

 

Czteroosobowe jury pod przewodnictwem dyrektor Filharmonii Podkarpackiej, prof. dr hab. Marty Wierzbieniec z Uniwersytetu Rzeszowskiego i Akademii Muzycznej w Krakowie, nagrodziło i wyróżniło kilkudziesięciu wykonawców a laureatów konkursu ogłoszono podczas niedzielnego koncertu galowego w Hali Widowiskowo-Sportowej Będzin Arena. 

 

W czasie występu galowego triumfowała grupa najstarsza elbląskich Diamentów, która zdobyła nagrodę Grand Prix festiwalu w kwocie 15 tys. zł, ufundowaną przez prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

 

Szlifowaniem" elbląskich Diamentów zajmują się trenerzy wokalni – Julia Kaczmarczyk i Eliza Kaczmarczyk.

 

Jest to kolejny sukces młodych wokalistów i ich Trenerek wokalnych w ostatnim czasie. Zaledwie tydzień temu zespół brał udział w X Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Krakowie z którego wrócił z wyróżnieniem jurorów.

 

Realizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez wsparcia Witolda Wróblewskiego - Prezydenta Miasta Elbląga, dzięki któremu udało się opłacić podróż młodzieży do Będzina oraz Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży. 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0520050525665