Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Kolędowanie w katedrze

15.01.2023, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolędowanie w katedrze

Choć minęło już sporo czasu od Bożego Narodzenia, w polskiej tradycji nadal cieszymy się jego niepowtarzalnym klimatem. W wielu domach pozostały choinki i świąteczne ozdoby. Ciepłym światłem błyszczą kolorowe lampki, a w kościołach śpiewa się kolędy. Bogata kultura muzyczna okresu świątecznego zachęca do wspólnego kolędowania. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się ono w elbląskiej katedrze.

 


Wszystko to za sprawą rodziny państwa Borowskich. Janusz Borowski, organista katedralny, przygotował wraz ze swoimi córkami Gabrielą, Dominiką i Zuzanną prawdziwą ucztę muzyczną. Podczas wieczoru kolęd wykonają w kwartecie oraz w trio znane i zapomniane utwory świąteczne z różnych epok. Usłyszymy zatem „Dziś się Krystus narodził z kancjonału Artomiusza z roku 1586, „Gdy śliczna Panna” czy też „O Gwiazdo Betlejemska” . Wszystko to, rzecz jasna, przy akompaniamencie wspaniałych organów katedry Św. Mikołaja. Ich niepowtarzalny dźwięk zabrzmi w uszach zebranych także podczas aranżacji instrumentalnych. Janusz Borowski zagra m.in. „In dulci Jubilo” Bacha i „Adeste Fideles”.

 


Wieczór kolęd rozpacznie się w niedzielę 15 stycznia o 19:00. Usłyszymy podczas niego łącznie kilkanaście utworów wykonanych w wielogłosie oraz instrumentalnie. Kolędowanie potrwa ok. 45 minut, wstęp na wydarzenie jest wolny.

 

Szczegółowy plan wieczoru znajduje się na Facebooku.

ks. Marek Piedziewicz

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ aaa
  Piątek, 13.01

  Podobno organy w katedrze po remoncie brzmią gorzej niż przed. Opinia organisty.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.299595117569