Sobota, 28.05.2022, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Przez dziesiątki lat nie zrealizowano budowy archiwum miejskiego. Miasto sprzeda działkę przy Św. Ducha?

18.09.2021, 14:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przez dziesiątki lat nie zrealizowano budowy archiwum miejskiego. Miasto sprzeda działkę przy Św. Ducha?
Fot. archiwum redakcji

Narożnik ulic Św. Ducha i Bulwaru Zygmunta Augusta obecnie jest gęsto zarośnięty. Planu budowy w tym miejsc archiwum miejskiego nie zrealizowano przez dziesiątki lat. Miasto chce sprzedać działkę. 

 

Nieruchomość przy ul. Świętego Ducha, przy skrzyżowaniu z Bulwarem Zygmunta Augusta, ma powierzchnię około 0,2 ha. Przed wojną w tym miejscu znajdowały się kamienice. W 1945 roku zostały praktycznie całkowicie zniszczone. Obecnie resztki historycznych fundamentów gęsto porastają drzewa i krzewy. Teren od lat czeka na zabudowę. 

 

Zgodnie z obowiązującym od lat miejscowym planem zagospodarowania nieruchomość ta przeznaczona jest pod usługi publiczne. Na działce przy ul. Św. Ducha planowano budowę siedziby archiwum miejskie. Inwestycji tej do tej pory nie zrealizowano. Ostatecznie Ratusz z niej zrezygnował. Miasto chce sprzedać działkę pod zabudowę mieszkaniową. Jak miałyby wyglądać nowe kamienice?
 

W zakresie liczby kondygnacji projektowany plan ustala na terenie aż 5 kondygnacji nadziemnych, z wyjątkiem strefy niższej zabudowy gdzie ustalono 3, w tym poddasze użytkowe. Ponadto dopuszczone są kondygnacje podziemne

 

- czytamy w projekcie uchwały dotyczącej planu zagospodarowania trenu. 

 

Nowy plan zagospodarowania jest już gotowy. Teraz decyzja należy do radnych. Głosowanie nad projektem uchwały w tej sprawie zaplanowano podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Elblągu, która odbędzie się 23 września. Jeżeli zmiana zostanie przyjęta, Miasto będzie mogło sprzedać działkę. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Sobota, 18.09

  No i dobrze. Po co tworzyć archiwum skoro jest już elbląskie archiwum państwowe. A że z siedzibą w innym mieście i w innym województwie, to już inna sprawa. Naprawdę, kto nie wierzy, niech sprawdzi. Archiwum Państwowe w Elblągu z siedzibą w Malborku, ul. Starościńska 1, 82-200 Malbork. Głupie, nieprawdaz? :)

 2. 2
  +16
  ~ Trusowianin
  Sobota, 18.09

  To bolesne,aby takie miasto jak Elbląg nie było w stanie wybudować swojego archiwum,o kim i o czym to świadczy?Najlepiej pozbyć się terenu za psie pieniądze i mieć wszystko gdzieś- to takie powszechne w naszym mieście,które od powojnia nie ma farta na solidnego i mądrego zarządcę.

 3. 3
  +23
  ~ Zainteresowana
  Sobota, 18.09

  A co z budynkiem po byłym PZU, które miasto kupiło i od tylu lat niszczeje? Idealne miejsce na archiwum

 4. 4
  +15
  ~ er ce
  Sobota, 18.09

  to skandal żeby przez ponad 70lat bogate elbląskie archiwum pozostawało poza naszym miastem!. Z biblioteką się jednak udało.

 5. 5
  +12
  ~ 160 tyś.zł
  Sobota, 18.09

  Gdzie jest pomnik, na który Marysia wyłudziła publiczne pieniądze na swoje fanaberie. Kasy nie ma, pomnika też, Na takie ***oły UM pieniądze wydaje, to nigdy na nic nie będzie. A archiwum miejskie jest pilnie potrzebne, nw administroanie dla muzeum, blisk, przez płot.

 6. 6
  +7
  ~ Adf
  Sobota, 18.09

  Dlaczego w planie jest tylko mieszkaniówka, z brakiem opcji np. na biura? To całe Stare Miasto ma być osiedlem? Cały świat robi plan mieszany w takich miejscach.

 7. 7
  +4
  ~ Mariusz
  Sobota, 18.09

  W Elblągu archiwum już mamy na Łączności

 8. 8
  +5
  ~ Stary fotel
  Sobota, 18.09

  Ostatnia rzeczą jaką Wróbel wystawi na sprzedaż, to będzie jego fotel w który pirf, ial prze, cała swoją cała kadencję,

 9. 9
  +4
  ~ Upadły Harlej
  Niedziela, 19.09

  pewnie już jakiś patodeweloper ma już upatrzony ten teren i stąd ta zmiana, a powstanie tam zapewne kolejny brzydki klocek bez miejsc parkingowych.

 10. 10
  --1
  ~ Byle jakość
  Niedziela, 19.09

  Niedlugo sprzedamy Elbląg

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6313760280609