Poniedziałek, 25.10.2021, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Zmodernizowany „Światowid” oddany do użytku. Marszałek: Elbląg wchodzi w nową erę w kulturze

15.09.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zmodernizowany „Światowid” oddany do użytku. Marszałek: Elbląg wchodzi w nową erę w kulturze
fot. Paulina Szramke
Rozbudowa i modernizacja Centrum Spotkań Europejskich Światowid trwała trzy lata. Dziś (15 września) odbyło się uroczyste oddanie obiektu do użytku.
 
Inwestycja rozpoczęła się w sierpniu 2018 roku. Wykonawcą była początkowo firma Przembud. W maju 2020 roku gdańska firma zeszła z placu budowy pozostawiając niedokończoną realizację. Prace nad inwestycją przejęła elbląska firma - Zakład Ogólnobudowlany Mirosława Markiewicza, która doprowadziła inwestycję do końca. 
 
Centrum Spotkań Europejskich Światowid zyskało blisko 1900 m2. Z obu stron budynku powstały dwie dobudówki. W Światowidzie powstały m. in. nowe pracownie, trzecia, studyjna sala kinowa, zmodernizowana została sala widowiskowo-sportowa.  Obiekt zmienił się także z zewnątrz.
 
Całkowity koszt projektu to ok. 26 mln zł (z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 12,6 mln zł, wkład własny samorządu województwa to 11 mln zł, a wkład własny Światowida - ponad 2 mln zł).
 
 
Elbląg wchodzi w nową erę w kulturze. Oddajemy do użytku zmodernizowany Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. Jest to największa inwestycja w historii tej marszałkowskiej instytucji. Powstał Inkubator Kultury, Centrum Aktywności Społecznej, pracownie artystyczne, sala edukacji multimedialnej, nowoczesne sale kinowe i wiele więcej. Kultura, pasja i talent - rozwój na wyciągnięcie ręki!
 
- podkreślił Marszałek Województwa Warmińsko-Mazrskiego Gustaw Marek Brzezin.
 
 
 
Mamy w Elblągu kolejną bardzo nowoczesną instytucję kultury, która służy mieszkańcom naszego miasta i regionu. Dziś miałem przyjemność uczestniczyć w uroczystym oddaniu do użytku zmodernizowanego Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Serdecznie gratuluję Panu Marszałkowi Gustawowi Markowi Brzezinowi i Panu Dyrektorowi Antoniemu Czyżykowi realizacji tak wspaniałego przedsięwzięcia
 
– zaznaczył Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Otwarcie Światowida ( zdjęć 40 )
Dodano: 2021-09-15 | fot. Paulina Szramke
0

Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 15.09

  Szkoda, że teatr nie został równolegle zmodernizowany.....

 2. 2
  +15
  ~ Głos Ludu
  Środa, 15.09

  Renowacja w mojej opinii słaba i kosztowna - z różnych względów, wzrostu kosztów, słabego gospodarza miasta i tego obiektu. Generalnie reanimacja trupa architektonicznego. Wystarczy spojrzeć kto tam pracuje - duża część personelu po układach politycznych, więc nie ma co się dziwić. Cieszę się tylko, że aktorom i młodzieży tam ćwiczącej będzie trochę milej. A pan dyrektor to pewnie dożywotnio będzie pełnił tą funkcję :)

 3. 3
  +12
  ~ Machupichcę
  Środa, 15.09

  Wow, jaki postęp poczyniła nasza Władza. Było przecinanie wstęgi przy muralu na baraku, później przy pojemniku na nakrętki, a teraz przyszedł czas na Dom Kulturwy.

 4. 4
  +13
  ~ Zakazaćwedkarstwa
  Środa, 15.09

  Kocham przecinanie wstęg, po prostu ubóstwiam.

 5. 5
  +14
  ~ Scypion
  Środa, 15.09

  Nie da się juz na to patrzeć!

 6. 6
  +8
  ~ Matka Łyslera
  Środa, 15.09

  No i jest kolejny sukces, bo ja muszę odnieść sukces, gralem codziennie trenowalem uczylem się,..... -:) lubię te wstàżki

 7. 7
  --11
  ~ Jerzy Lebioda
  Środa, 15.09

  Znowu banda malkontentow w komentarzach. Jak wy mozecie tak zyc wiecznie niezadowoleni?

 8. 8
  +9
  ~ Machupichcę
  Środa, 15.09

  Jerzy Lebioda : a kto powiedział, że jesteśmy niezadowoleni ? Nie czytasz ze zrozumieniem. My jesteśmy bardzo zadowoleni z kolejnej błazenady.

 9. 9
  +12
  ~ li
  Czwartek, 16.09

  Rodzina na swoim

 10. 10
  +10
  ~ Stańczyk
  Czwartek, 16.09

  Czy ta nowa era w kulturze wpłynie na kulturę sprawowania władzy samorządowej? Sam sobie odpowiadam, oni są bardzo odlegli od tego słowa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.