Sobota, 16.10.2021, Imieniny: Florentyny, Ambrozego, Gawla
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Ciężki sprzęt budowlany wjechał na teren elbląskiego teatru - zobacz zdjęcia z prac i wizualizację

29.07.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ciężki sprzęt budowlany wjechał na teren elbląskiego teatru - zobacz zdjęcia z prac i wizualizację
Fot. Adrian Sajko
Trwa długo wyczekiwany remont Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Prace remontowo – budowlane zostały podzielone na etapy. Obecnie prowadzone są równolegle dwie inwestycje. Pierwsza to termomodernizacja obiektu od strony północnej i zachodniej. Druga, znacznie większa, to "Rozbudowa, przebudowa i remont Teatru im. A. Sewruka od ul. Teatralnej- etap I". W ramach drugiej inwestycji na teren teatru wjechał już ciężki sprzęt. Pierwszy etap inwestycji obejmuje m.in. stworzenie oddzielnego wejścia od strony ul. Teatralnej i powiększenie małej sceny, a także przygotowanie sali edukacji teatralnej. Prace mają potrwać 20 miesięcy.
 
- Mała scena zostanie rozbudowana ze 104 m2 do 235 m2. Na widowni będzie mogło zasiadać 200-240 osób. Do tej pory mogliśmy gościć 80 osób – mówił Mirosław Siedler, dyrektor elbląskiego teatru.
 
Powstanie sala prób czytanych i sytuacyjnych. - Takiej sali do tej pory w teatrze nie było – zaznaczył Mirosław Siedler. - Funkcję sali prób pełniła mała lub duża scena.
 
 
To ważny element organizacji pracy w teatrze. Próby będą mogły odbywać się w sali prób i niezależnie od nich będą mogły pracować zespoły techniczne, np. zmieniając dekoracje do spektakli. Nie będzie to kolidować w pracy różnych zespołów. Sala prób będzie miała wymiary 13 x 8,7 metrów. To właściwie wymiary dużej sceny
 
– wyjaśniał Mirosław Siedler.
 
Elbląski teatr w końcu doczeka się osobnego wejścia. Teatromani nie będą musieli już wchodzić do teatru przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
 
Zależało nam na tym, żeby była wyraźnie określona identyfikacja, w którym miejscu znajdują się poszczególne instytucja. Wejście do teatru będzie od strony ul. Teatralnej. Tutaj będą również kasy biletowe i część administracyjna. Wyraźnie określone wejście to teatru jest niezwykle istotne również dla widzów czy zespołów teatralnych spoza Elbląga. Do tej pory nie było jasne, gdzie jest teatr
 
– podkreślił Mirosław Siedler.
 
Projekt przewiduje także zakup nowych mebli i wyposażenia scenicznego. Budynek zostanie też dostosowany dla osób niepełnosprawnych. - Winda towarowo – osobowa znajdzie się w części administracyjnej, druga winda w części dla publiczności – dodał Mirosław Siedler. - Będzie ona obsługiwała wszystkie poziomy od szatni, które będą w piwnicach, poprzez foyer na poziomie zero, aż po dużą scenę na pierwszym poziomie i małą scenę na drugim.
 
Na budynku zamontowanych zostanie 30 paneli fotowoltaiczych. - Każdy z tych paneli będzie miał moc 310 W – precyzuje Mirosław Siedler. - W ramach termomodernizacji zostało zamontowanych już 30 paneli, więc w sumie będzie ich 60.
 
Kosz zrealizowania projektu „Rozbudowa, przebudowa i remont Teatru Sewruka od ul. Teatralnej - etap I” to prawie 13 mln 400 tys. zł Dofinansowanie wynosi 85 proc. (4,5 mln zł – netto - dofinansowania pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 2014-2020). Pozostałe środki na wkład własny w budżecie zabezpieczył Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ Sonia
  Czwartek, 29.07

  Będą przemalowane pomieszczenia i martwy ,skostniały - podobno T E A T R .

 2. 2
  +2
  ~ Seba
  Czwartek, 29.07

  Wygląda jak magazyn przesyłowy paczek firmy DPD.

 3. 3
  +1
  ~ rencista
  Czwartek, 29.07

  Rozbudowa jak najbardziej cieszy szczególnie wieksza Mała Scena i nowe wejście od Teatralnej . Jednak od przyszłych widzów prosba ,by pamietać o otwieranie mozliwosci parkowania aut na Placu Jagiellończyka , który często w czasie imprez w Teatrze i Światowidzie był zamkniety . Z góry dziekujemy

 4. 4
  --4
  ~ nord
  Czwartek, 29.07

  W związku z rozbudową Teatru mamy nadzieję na ciekawszy , nowoczesniejszy repertuar i zdecydowanie więcej wizyt innych teatrów , chocby z nieodleglego Trojmiasta . Teatry Wybrzeże i Miejski z Gdyni mają w swoim repertuarze swietne pozycje . Jest też tam kilka innych niszowych scen , jak Stacja Gdynia , Atelier , Teatr Tańca i parę innych . Przecież tworzymy z Trójmiastem wspólną Aglomerację i warto korzystać z ich ciekawej teatralnej tworczości . mam nadzieję ,że Dyrektor Siedler jest otwarty na innych i będzie to prezentował elblążanom .

 5. 5
  --2
  ~ Koszmarki pewnego dyrektorka
  Piątek, 30.07

  Na Zawadzie 100 razy lepiej wyglądają nowe elewacje bloków niż ten teatru i Światowida . Uczcie się od Zawady architekci. Zobaczcie szarych szeregów,Andersa.

 6. 6
  --2
  ~ dasd
  Piątek, 30.07

  rencista: tramwajem kuzwa jezdzij

 7. 7
  0
  ~ sylwia
  Piątek, 30.07

  dasd - a ty wiesz gdzie jest teatr ?

 8. 8
  --1
  ~ Skostniały system
  Piątek, 30.07

  Wczesniej byla inna wizualizacja, wejscie od Teatralnej mialo wygladac calkowicie inaczej!!!!

 9. 9
  --1
  ~ Teatromanka
  Piątek, 30.07

  Schody, schody, schody! Czy pomyślano o niepełnosprawnych i emerytach. Elewacja porażka.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.