Piątek, 25.09.2020, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

XXIII Letni Salon Muzyczny – Bażantarnia 2020

30.06.2020, 10:45:20 Rozmiar tekstu: A A A
XXIII Letni Salon Muzyczny – Bażantarnia 2020

Już w najbliższą niedzielę (05 lipca), w muszli koncertowej w Bażantarni, usłyszymy znane i lubiane utwory Marka Grechuty - artysty ponadczasowego; od słynnego „Tanga Anawa” poprzez „Niepewność”, „Świat w obłokach” po „Gdzieś w nas”. Po raz pierwszy na elbląskiej scenie utwory te mogliśmy usłyszeć w spektaklu „A-na-wa-s spłyną obłoki” w reżyserii Andrzeja Ozgi. W Bażantarni utwory te usłyszymy w interpretacji Marty Masłowskiej, Beaty Przewłockiej, Lesława Ostaszkiewicza i Marcina Tomasika.

Marta Masłowska – aktorka Teatru im. A. Sewruka od 2002 r. W 2016 r. otrzymała Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Tworzy wyjątkowe i niezapomniane kreacje, np. Christine w My, dzieci z Dworca Zoo, Natalii Stiepanowej w Oświadczynach, rola we Wszystko o kobietach. Wszystko o mężczyznach a ostatnio, jako „bojowa” Kasia z Igraszek z diabłem. Tegoroczna laureatka „Aleksandra” - nagrody za najlepszą kobiecą rolę roku.

Beata Przewłocka – aktorka Teatru im. A. Sewruka od 1996 r. wcześniej pracowała w teatrach w Tarnowie, Legnicy i Częstochowie. W 2008 r. otrzymała Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Publiczność pamięta ją z wyjątkowych ról w spektaklach, m.in. Cafe Sax, Edith i Marlene, Skiz czy ostatnie realizacje: Helgi Gerhart z ‘Allo ’Allo czy Barbary Smith z Mayday 2. Czterokrotnie nagrodzona Aleksandrem za najlepsze kobiece role roku i w plebiscycie na najpopularniejszego aktora. Wśród nagród m.in. „Duża Ogródkowa Nagroda Jury” i „Duża Ogródkowa Nagroda Publiczności” podczas XIV Konkursu Teatrów Ogródkowych w Warszawie za “Cafe Sax” reż. C. Domagała ora wyróżnienie za spektakl “Narkomanka” reż. B. Wyszomirski podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych – Twórczości Profilaktyczno-Alternatywnej OF-TPA w Warszawie (2004).

Lesław Ostaszkiewicz – aktor Teatru im. A. Sewruka od 1990 r. Był reżyserem spektakli „Bajki samograjki”, „Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) „ oraz współpracował z Mirosławem Siedlerem przy reżyserii spektaklu „Jak Piekarczyk chwat Elbląg uratował”. Otrzymał nagrodę Marszałka Warmińsko-Mazurskiego (2003), Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej (2007). Laureat „Aleksandra” za rolę Papkina w „Zemście” (2005) oraz w kategorii Najpopularniejszy Aktor (2014). Najmłodszych widzów ujął natomiast swoją rolą… złej Wiedźmy w „Czarodziejskim krzesiwie”.
 

Marcin Tomasik – aktor Teatru im. A. Sewruka od 2001 r. W 2014 r. otrzymał Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Jeden z najczęściej występujących w spektaklach muzycznych aktor elbląskiego zespołu. Jego charakterystyczny wokal znamy szczególnie z takich spektakli jak, m.in. A-NA-WA – S spłyną obłoki (piosenki Marka Grechuty), Cafe Sax, Nie wszystko czerwone – Wysocki, Okudżawa czy ostatniej premiery Kaczmarski. 4 pory niepokoju. Publiczność uwielbia go za role, m.in. Stanleya Gardera z Mayday i Oficera Crabtree („dziń dybry”) z ‘Allo ’Allo. Trzykrotnie nagrodzony Aleksandrem za najlepszą męską rolę roku i w plebiscycie na najpopularniejszego aktora. Wśród nagród m.in.: „Duża Ogródkowa Nagroda Jury” XIV Konkursu Teatrów Ogródkowych w Warszawie za “Cafe Sax” reż. C. Domagała, 2005, „Duża Ogródkowa Nagroda Publiczności” XV Konkursu Teatrów Ogródkowych w Warszawie za “Edith i Marlene” reż. A. Ozga, 2006,

Organizatorami wydarzenia są: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Partnerzy: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Nadleśnictwo Elbląg, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, Cleaner; Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Początek koncertów o godz. 17.00

Przypominamy o zasadach uczestnictwa w koncertach wynikających z obowiązujących przepisów sanitarnych: ograniczona liczba osób (150), maseczki, zachowanie odległości, dezynfekcja rąk.

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ wierny widz
  Wtorek, 30.06

  Pani Beata Przewłocka, Pan Lesław Ostaszkiewicz i Marcin Tomasik...dla Was będę na koncercie...uwielbiam słuchać Pani Beaty, wciąż pamiętam "caffe saks"...już się cieszę na to spotkanie...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.