Piątek, 21.02.2020, Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Noc Muzeów z kobietą

16.05.2019, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Noc Muzeów z kobietą
Raz w roku muzea i galerie otwierają swoje wnętrza po zmierzchu, by nocnym markom umożliwić kontakt ze wszystkim co w nich dobre w mrocznej, ale zdecydowanie przyjaznej, trochę tajemniczej atmosferze.
Centrum Sztuki Galeria EL – tradycyjnie - również zaprasza w swoje gotyckie progi.
 
Oto, co przygotowaliśmy dla Was w tegorocznej edycji obchodów Nocy Muzeów:
19:00 Nawa Boczna
Startujemy - rozpoczynamy gry i zabawy dla młodszych i starszych miłośników zagadek i konkurencji. Będą puzzle, gra na spostrzegawczość, sprawdzian umiejętności manualnych w połączeniu z logicznym myśleniem...
19:30 Galeria Laboratorium

ŚWIĄTYNIA - OPROWADZANIE PO WYSTAWIE
Karolina Kardas przybliży zwiedzającym genezę i zamysł powstania swoich prac, prezentowanych na wystawie zatytułowanej "Świątynia"
20:00 - 23:30 Krużganek

GRAFATAK - POWRÓT WENY
Bitwa na rysunki! - świetna i popularna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? 6 artystów w ciągu 3 godzin pojedynkować się będzie artystycznie na zadany temat, umożliwiając na żywo obserwację procesu twórczego. W trakcie organizatorzy troszczą się o publiczność zapewniając jej dobrą muzykę, zabawy i konkursy. Około 23:15 nastąpi wielki finał, podczas którego zostanie wybrany zwycięzca pierwszej edycji!
21:00 i 22:00 Prezbiterium

"Życie i śmierć Janiny Węgrzynowskiej" - SPEKTAKL MULTIMEDIALNY w reż. Ludomira Franczaka
Projekt z pogranicza teatru, sztuk wizualnych i dokumentalistyki. a punkt wyjścia stawia postać artystki, która całe swoje życie dedykowała pracy twórczej, pozostając całkowicie nieznaną zarówno szerszej publiczności, jak i środowisku artystycznemu. Pytane o nią osoby – niewiele pamiętają, dostępne dokumenty i prace są jedynie szczątkiem tego, co rozproszone zostało po jej śmierci. Postać Węgrzynowskiej znika, rozpływa się, lupuje w pojedynczych gestach i słowach.
(czas trwania spektaklu ok 30-40 min)

Możliwość obejrzenia bieżących wystaw: Empora I i II - Dyplomy 2019, w Galerii Laboratorium "Świątynia" Karoliny Kardas oraz Malarstwo Piotra Arbarta w Krużganku.
 
Wstęp na Noc Muzeów - 2 zł
 
Ponadto możliwość zakupu nowych znaczków/pinów i toreb z grafikami przedstawiającymi elbląskie formy przestrzenne (każdy uczestnik przy zakupie biletu wstępu również otrzyma znaczek).
 
Warto połączyć spacer po elbląskiej Starówce z odwiedzinami Muzeum Elbląskiego i Centrum Sztuki Galeria EL. Zapraszamy serdecznie dorosłych, młodzież i dzieci. Szczególnie tej nocy znajdziecie tu ciekawe działania angażujące Was w różny sposób!
 
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ RodemzElbląga
  Czwartek, 16.05

  Czy się pali, czy się wali... przybędę z przyjemnością

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.