Niedziela, 26.01.2020, Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Tylko 16 maturzystów w Elblągu zdawało maturę z j. niemieckiego

14.05.2019, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Tylko 16 maturzystów w Elblągu zdawało maturę z j. niemieckiego
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Dziś, 14 maja, maturzyści zmierzyli się z egzaminem z j. niemieckiego. Punktualnie o godz. 9.00 rozpoczął się test wiedzy na poziomie podstawowym, a o godz. 14.00 uczniowie podejdą do poziomu rozszerzonego.

Egzamin maturalny z języka obcego na poziomie podstawowym jest obowiązkowy dla wszystkich zdających. Deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego z wybranego przez siebie przedmiotu, uczniowie muszą złożyć do 1 października. Każdy uczeń może wybrać jaki przedmiot będzie zdawał. Wybór przedmiotu nieobowiązkowego jest niezależny od oferty szkoły. Osoby mające przystąpić do egzaminu maturalnego mogą przygotowywać się do niego samodzielnie.

Najczęściej wybieranym językiem obcym nowożytnym jest język angielski. Każdy posługujący się językiem angielskim nie będzie miał problemu, by porozumieć się za granicami swojego kraju. Powszechnie uważa się, że język angielski jest językiem uniwersalnym. W kilkudziesięciu krajach świata język ten jest językiem urzędowym. Wiele uczelni wyższych w Polsce oferuje kształcenie w języku angielskim. Zajęcia na poszczególnych kierunkach prowadzone są w języku angielskim i w tym języku absolwent może otrzymać dyplom.

Uczniowie wolą zdawać egzamin z j. angielskiego, ponieważ naukę tego języka najczęściej kontynuują po przyjściu do szkoły średniej. Uczniowie po prostu czują się lepiej przygotowani, z tego względu, że j. angielskiego uczą się od wielu lat. W szkole średniej uczniowie mają 9 godzin nauczania j. angielskiego a 7 godzin języka drugiego, którym może być j. niemiecki lub rosyjski, ponieważ po przyjściu do szkoły średniej uczniowie wybierają języki, jakich chcieliby się uczyć, a jaki język będą kontynuować

-mówił Jerzy Kawiecki, dyrektor ZSEiO.

Drugim najczęściej wybieranym językiem przez maturzystów jest niemiecki. W Elblągu do tego egzaminu podeszło 16 absolwentów techników i liceów, na trzecim miejscu plasuje się język hiszpański i rosyjski, który postanowiły zdawać 3 osoby.

W tym roku do egzaminu maturalnego z języka niemieckiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym podeszły dwie absolwentki naszej szkoły, które swoją edukację zakończyły kilka lat wcześniej

- mówił Jerzy Kawiecki, dyrektor ZSEiO.

W tym roku egzamin z j. niemieckiego w większości postanowili zdawać absolwenci szkół, którzy postanowili poprawić swój wynik. W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych podobnie jak w ZSEiO, do egzaminu maturalnego z j. niemieckiego przystąpili absolwenci z lat poprzednich.

Dziś maturę z j. niemieckiego na poziomie podstawowym zdawał jeden zeszłoroczny absolwent

- mówiła Mariola Witomska, dyrektor ZSTI.
 

O godz. 14.00 maturzyści przystąpili do egzaminu maturalnego z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym.

 

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ :)
  Wtorek, 14.05

  Czyli elita :) angielski mimo ogromnych nakladow oraz miru, ze raki prosty i tak kiepsko wychodzi na egzaminach, dlatego wielki szacun dla tych co zdaja niemiecki czy inne jezyki oprocz angielskiego. Ich wklad w nauke jest o wiele wiekszy. Powodzenia!!!

 2. 2
  +8
  ~ :)
  Wtorek, 14.05

  Czyli elita :) angielski mimo ogromnych nakladow oraz miru, ze raki prosty i tak kiepsko wychodzi na egzaminach, dlatego wielki szacun dla tych co zdaja niemiecki czy inne jezyki oprocz angielskiego. Ich wklad w nauke jest o wiele wiekszy. Powodzenia!!!

 3. 3
  +6
  ~ jarrow
  Wtorek, 14.05

  Zawsze warto znać język wroga

 4. 4
  +4
  ~ :)
  Środa, 15.05

  A to błąd bo ludzie ze znajomoscia j. niemieckiego sa rozchwytywani jeśli chodzi o prace.Tym lepiej dla tych co sa biegli w niemieckim bo nie maja konkurecji.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.