Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

"Nadzieja Umiera Ostatnia - akcja reanimacyjna serca Szkoły Muzycznej" - zobacz zdjęcia

01.03.2014, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Nadzieja Umiera Ostatnia - akcja reanimacyjna serca Szkoły Muzycznej" - zobacz zdjęcia
fot. Adrian Sajko

Wczoraj o godzinie 18:00 w sali kinowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbył się koncert charytatywny Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych pod nazwą „Nadzieja umiera ostatnia – akcja reanimacyjna serca szkoły muzycznej”. W wyniku pożaru, który niedawno miał miejsce w tej szkole, Rada Rodziców, nauczyciele oraz uczniowie tej placówki dołożyli wszelkich starań w przygotowanie koncertu. Miał on na celu zebranie pieniędzy na odnowienie sali koncertowej ZPSM i pozyskanie nowych instrumentów muzycznych, które zostały zniszczone w pożarze.

Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, Andrzej Korpacki, przywitał wszystkich zgromadzonych w teatrze, dziękując za przybycie i wspieranie szkoły w tych trudnych chwilach. – Serdecznie państwu dziękujemy, że kolejny raz skorzystaliście z naszego zaproszenia. Wcale się temu nie dziwię, bo ilekroć miałbym możliwość wysłuchania i zobaczenia tych wspaniałych młodych ludzi to też bym korzystał. Nie jestem tutaj służbowo. Jestem tu po to, aby zapomnieć o wszystkich stresach i nieprzyjemnościach i tego również państwu życzę.

- Nasi wspaniali uczniowie są inicjatorami akcji pod hasłem „Nadzieja Umiera Ostatnia”. – o swoich podopiecznych wypowiadała się przedstawicielka Rady Rodziców, Kinga Miłosz. – Do tej akcji nie tylko oni zostali zaangażowani. To także nauczyciele i rodzice. Symbolem akcji jest płonące serce, które mówi jak dzisiaj wygląda nasza szkoła, bo czymże jest szkoła muzyczna bez swojej sali koncertowej. Mamy piękny cel, wspaniałych ludzi i wspaniałą widownię. Ten koncert jest dla was.

Elblążan nie trzeba było namawiać do wzięcia czynnego udziału w akcji. Mieszkańcy chętnie przybywali na koncert, aby wesprzeć szkołę, na którą spadło to nieszczęście. Nie tylko publiczność wspiera akcję ZPSM, ale także zaproszeni goście występujący z uczniami. Gracjan Kalandyk po raz kolejny pojawił się na scenie w ramach koncertu charytatywnego. – Jest to fantastyczny chłopak i kibicujemy jego rozwojowi. – wypowiada się na temat współpracy z muzykiem Andrzej Korpacki. – Oczekujemy z niecierpliwością na jego pierwszą płytę. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie długofalowa. Przyzwyczailiśmy się do tego sympatycznego człowieka.

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych ma za sobą całą serię koncertów.Ostatni występ podopiecznych Andrzeja Korpackiego w Teatrze im. Aleksandra Sewruka zaowocował zebraną kwotą powyżej 9000 zł. W tej chwili po serii dodatkowych koncertów ZPSM przekroczył kwotę 22 tys. zł. Poza możliwością bezpośredniego wrzucenia pieniędzy do puszki wolontariuszy, można było również kupić obrazy wykonane przez uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. – Prace uczniów przekazane zostały nam w darze dla nas w celu, który sobie tutaj ustaliliśmy. Takie wspaniałe uczestnictwo naszej bratniej szkoły artystycznej. – z radością mówi dyrektor ZPSM, Andrzej Korpacki.
 
Maciej Traczyński

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Galeria / Nadzieja Umiera Ostatnia - akcja reanimacyjna serca Szkoły Muzycznej ( zdjęć 12 )
Dodano: 2014-03-01 | fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ kk
  Sobota, 01.03

  Droga gazeto, kupcie sobie lepszy aparat , albo podszkolcie fotografa jakość zdjęć z fotorelacji pozostawia wiele do życzenia.

 2. 2
  +9
  ~ trzeba miec tupet
  Sobota, 01.03

  Drogi gazeciarzu takiego znafcy fotografofania az milo posłuchać. Zapewne redakcja nie skorzysta z twoich madrych rad

 3. 3
  +1
  ~ ojciec ucznia
  Niedziela, 02.03

  Pragnę nadmienić kolejność prawidłową zaangażowania, inicjatorzy -kilku wspaniałych nauczycieli , wspaniałych uczniów , którzy poświęcili czas wolny i rodziny, a dopiero potem rada rodziców ( nie umiejszając nikomu zasłóg).

 4. 4
  +4
  ~ Marszałek zapomniał dać
  Niedziela, 02.03

  Pieniądze daje tak hojnie na olsztyn i mazury A KIEDY DA NA ELBLĄG????????????SZKOŁE MUZYCZNĄ

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.