Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

W Muszli Koncertowej zabrzmią dźwięki prosto z Krainy Łagodności

12.08.2013, 06:59:34 Rozmiar tekstu: A A A
W Muszli Koncertowej zabrzmią dźwięki prosto z Krainy Łagodności
fot. nadesłane

W sobotę w Muszli Koncertowej w Parku Bażantarnia zabrzmią dźwięki prosto z Krainy Łagodności. O godz. 18.00 wystąpi tam zespół Chwila Nieuwagi, zgromadzona publiczność będzie miała okazję posłuchać ciekawej mieszanki folku, jazzu i poezji.

Zespół Chwila Nieuwagi działa od 2008 r. Początkowo duet gitarowo-wokalny (Martyna i Andrzej Czechowie) rozrósł się, najpierw do kwintetu, a następnie do sekstetu. W Elblągu zagra w nieco mniejszym składzie – będzie to trio czyli wspomniany wcześniej duet gitarowo – wokalny oraz kontrabasista Rafał Kierpiec.

Zespół tworzy muzykę z kręgu Krainy Łagodności, o czym świadczyć może ukazanie się utworu „A kiedy mi przyjdzie” na składance „W Stronę Krainy Łagodności vol.2″. Wpisuje się także w folklor górnośląski, sięgając do jego źródeł i wplatając jego motywy do swojej twórczości. Cechą rozpoznawalną zespołu jest głos wokalistki określany przez dziennikarzy muzycznych jako charyzmatyczny i hipnotyzujący.

W maju 2011 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu Chwila Nieuwagi zatytułowana: „Niepoprawna Muzyka”, na której znalazło się 10 utworów skomponowanych do tekstów poetów (m.in. Leśmiana, Twardowskiego, Kasprowicza, Konopnickiej, Wawiłow) oraz do własnych tekstów zespołu. Obecnie zespół pracuje nad drugą płytą pt. „Miszung”. Artyści piszą na stronie - Jej muzyczny kształt już istnieje, ponieważ w ubiegłym tygodniu zakończyliśmy definitywnie etap zwany miksami oraz mastering. Teraz już tylko część graficzna (...).

Chwila Nieuwagi koncertuje na terenie całego kraju. W ostatnim czasie wystąpiła na kilku znaczących scenach (Woodstock, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, Studio Lutosławskiego w Warszawie) pojawiając się między wieloma wybitnymi i uznanymi artystami - Zbigniewem Zamachowskim, Starym Dobrym Małżeństwem, Carrantuohill, Golec u’Orkiestrą, Krzysztofem Kilijańskim, Stanisławem Soyką, Ewą Bem.

To ostatni z bezpłatnych koncertów, które odbywają się w ramach Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej. Kolejna odsłona Festiwalu odbędzie na Dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria El w dn. 23 – 25 sierpnia. Wtedy wystąpią: Mela Koteluk, której debiutancka płyta „Spadochron” zyskała uznanie słuchaczy i dwa Fryderyki, kabarety: Limo, K2, Jurki i Puk w programie Dobra Noc z Kabaretem czyli Rozmowy przed snem, reżyserowanym przez Krzysztofa Jaślara oraz Hanna Banaszak, Dorota Miśkiewicz i Adam Nowak, którzy zaśpiewają kompozycje jednego z najwybitniejszych twórców polskiego jazzu – Krzysztofa Komedy.

Koncert zespołu Chwila Nieuwagi w ramach Festiwalu Elbląskie Noce 17 sierpnia o godz. 18.00 w Muszli Koncertowej w Parku Bażantarnia. Wstęp wolny. Szczegółowy program całego Festiwalu i informacja o biletach dostępne są na stronie: www.swiatowid.elblag.pl/noce

 
SPONSOR GŁÓWNY: Grupa LOTOS

SPONSORZY: Grupa Żywiec Browar w Elblągu, GRUPA ENERGA, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., FLSmidth MAAG Gear, Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Agencja Ochrony „PROMET-SERVICE”, PATERS Producent Galanterii Skórzanej, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Przedsiębiorstwo Handlowe OPTIMA Roman Chlebowski. Zrealizowano przy wsparciu Prezydenta Elbląga.

PATRONAT MEDIALNY: Tygodnik „Przegląd”, TVP Olsztyn, KulturaOnLine.pl, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid, Elbląski Dziennik Internetowy info.elblag.pl, Dziennik Elbląski, Telewizja Elbląska. Współpraca redakcyjna: RMF Classic.


Edyta Jasiukiewicz
rzecznik CSE Światowid

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1625671386719