Wtorek, 25.01.2022, Imieniny: Tatiana, Pawel, Milosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Trwają XVI Elbląskie Noce. Księżycowa Statuetka dla Tomasza Steńczyka

25.08.2012, 17:52:58 Rozmiar tekstu: A A A
Trwają XVI Elbląskie Noce. Księżycowa Statuetka dla Tomasza Steńczyka
fot. Ireneusz Rupniewski

- Wspaniała sceneria starego Elbląga, doskonali wykonawcy, ambitny repertuar i najprześwietniejsza elbląska publiczność, wyrobiona kulturalnie i umiejąca docenić kunszt artystyczny na najwyższym poziomie to gwarancja wspaniale spędzonych wieczorów – mówił marszałek województwa Jacek Protas, inaugurując XVI Elbląskie Noce – Festiwal Piosenki Wartościowej. Tegoroczna edycja po raz pierwszy odbywa się na dziedzińcu Galerii El. 


Elbląskie Noce rozpoczął konkurs laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki wartościowej. Siedmioro młodych wykonawców ubiegało się o tytuł „Najlepszego z najlepszych” i Księżycową Statuetkę – coroczną nagrodę elbląskiej publiczności. Zwycięzcą został elblążanin Tomasz Steńczyk, który oprócz statuetki otrzymał nagrodę finansową ufundowaną przez Prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka.

Tomasz Steńczyk dobrze znany jest elbląskiej publiczności, ale – jak sam mówi- nie czuł się faworytem. – Wcale nie jest łatwo zdobyć nagrodę publiczności we własnym mieście – przyznawał tuż po ogłoszeniu wyników. - W Elblągu czuję się trochę niechciany, może dlatego, że za dużo czytam komentarzy w Internecie. Okazuje się, że one nie są wymierne, dlatego tym bardziej cieszy mnie ta nagroda i z większym zapałem będę pracował nad materiałem do nowej płyty – zapewniał Tomasz Steńczyk. – Werdykt był dla mnie zaskoczeniem, bo byłem przekonany, że wygra Kuba Pawlak, który jest taki nowy na scenie. Uwielbiam, jak on śpiewa i to co robi na scenie. Bardzo możliwe, że zagra na mojej płycie – zdradził Steńczyk. 
 
Druga część wieczoru należała do zespołu PLATEAU, który wystąpił z koncertem „Projekt Grechuta”. Gośćmi zespołu byli Martyna Jakubowicz, Anna Wyszkoni i Krzysztof Kiljański. Wspólnie zaprezentowali nowe aranżacje znanych utworów Marka Grechuty, które elbląską publiczność skłaniały na przemian do radości i zadumy. Wymownym symbolem było puste krzesło stojące na scenie. - Było kilka magicznych momentów – mówił Michał Szulim, wokalista zespołu. - Zawsze mam nadzieję, że duch Marka Grechuty krąży nad sceną i przysiądzie na tym krześle. Ono jest zawsze puste i zawsze na niego czeka – dodawał. 
 
Jaki jest przepis zespołu PLATEAU na piosenki Marka Grechuty? - Musimy je czuć – odpowiada Michał Szulim. - Nie było piosenki „Nie dokazuj”, na którą nie mieliśmy pomysłu, mimo że to jest największy hit Marka Grechuty, a znalazła się piosenka „Gdzieś w nas”, gdzie od razu mieliśmy na nią swoją ideę – dodaje. - Myślę, że szczerość jest tym, co zawsze ludzie wyczuwają. Jeżeli zrobilibyśmy coś z wyrachowania to by się nie udało – podsumowuje. 
 
Jeszcze dziś w programie Elbląskich Nocy koncert Edyty Geppert, która wystąpi z klezmersko - folkowym zespołem Kroke. Z kolei w niedzielę elbląska publiczność będzie miała okazję obejrzeć program „Kabaretowej przeprowadzki”, podczas której zaprezentuje się Kabaret Młodych Panów, Kabaret Paranienormalni, Grupa Mocarta oraz Ireneusz Krosny.

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Elbląskie Noce - dzień I ( zdjęć 32 )
Dodano: 2012-08-25 | fot. Ireneusz Rupniewski
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Nina
  Poniedziałek, 27.08

  Ławki tak były poustawiana , że żeby przejść cały rząd ludzi musiał wstać, zachowanie jakiegoś bezpieczeństwa w razie jakiegoś wypadku.....była by jedna wielka masakra, 6 WC na taką dużą imprezę to troszkę za mało!!!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0523729324341