Piątek, 29.05.2020, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Przyjazny pochód

19.05.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przyjazny pochód
Roześmiana, rozkrzyczana i rozbawiona gromada dzieci zawładnęła dzisiaj dziedzińcem Urzędu Miejskiego. Plac obrano za punkt zbiórki uczestników Przemarszu Przyjaźni. Imprezę zorganizowano w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych, który świętujemy w Elblągu od czterech dni.

Na wezwanie organizatorów z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło na dziecińcu Urzędu Miejskiego stawiły się przedszkolaki, młodzież szkolna, przedstawiciele organizacji działających na rzecz niepełnosprawnych oraz reprezentacja władz miasta.

W imieniu organizatorów zebranych powitała Beata Wrzosek, która następnie wręczyła wiceprezydentowi Witoldowi Wróblewskiemu petycję. Znalazły się w niej podziękowania za powołanie Społecznej Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych oraz dotychczasowe działania władz miasta w ramach Samorządowego Programu Wyrównania Szans Osób z Niepełnosprawnościami.

Poza tym w petycji zamieszczono listę zadań na rok 2004. Wśród nich znalazło się m.in. udostępnienie dla niepełnosprawnych uczniów przynajmniej jednej szkoły średniej, stworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej i powołanie Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Po uroczystych przemowach zagrała orkiestra wojskowa, za którą pochód ruszył ulicami Elbląga. I tak z uśmiechem na ustach, marszowym krokiem niepełnosprawne i pełnosprawne dzieci dotarły na Plac Jagiellończyka. Moc dalszych atrakcji (wystawa prac plastycznych, występy wokalne i teatralne) zapewniło CKiWM Światowid.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.