Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Sygnalizacja na Robotniczej z Okrzei

10.08.2007, 13:46:40 Rozmiar tekstu: A A A


Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania ulicy Robotniczej z ulicą Okrzei. Niedawno zakończono opracowywanie dokumentacji projektowej. Obecnie trwa przygotowywanie postępowania przetargowego na realizację robót budowlanych.


Co chyba najistotniejsze, na skrzyżowaniu Robotniczej i Okrzei zainstalowana zostanie akomodacyjna sygnalizacja świetlna, która ma być skoordynowana z sygnalizacją na skrzyżowaniu ulic Brzeska-Robotnicza-Piłsudskiego. Zakres prac przewiduje także wykonanie korekty geometrii linii krawężników w celu uzyskania odpowiednich wartości promieni skrętów, zamontowanie na ul. Robotniczej wygrodzenia wzdłuż chodnika, które uniemożliwi pieszym przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych oraz budowę zjazdu na drogę wewnętrzną prowadzącą do budynku SM „Sielanka” i dojścia do Targowiska Miejskiego.

W ramach inwestycji przy ul. Okrzei, na odcinku do skrzyżowania z ul. Daszyńskiego, wykonane zostaną również dodatkowe miejsca parkingowe z zastosowaniem tzw. nawierzchni rozbieralnych, nie wymagających usuwania ewentualnych kolizji.

Całe skrzyżowanie oraz fragment ul. Okrzei zyska ponadto nową nawierzchnię. W obrębie pasów drogowych objętych inwestycją przebudowane zostaną też chodniki.

Inwestycja, która zakończy się w przyszłym roku pochłonie 370 tys. zł. W tym roku przewiduje się wybudowanie sygnalizacji świetlnej i miejsc postojowych na odcinku ul. Okrzei.

Zadanie realizowane jest w ramach III edycji „Programu likwidacji miejsc niebezpiecznych na drogach” prowadzonego przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Arti
  Piątek, 10.08

  Niebezpieczne miejsce?!?!?!?!!?????? wg jakiego wskaźnika????? Kompletną bzdurą jest dawanie tam jeszcze kolejnych świateł kompletnie nie potrzebnych!!!

 2. 2
  0
  ~ wers
  Piątek, 10.08

  "Zakres prac przewiduje także wykonanie korekty geometrii linii krawężników w celu uzyskania odpowiednich wartości promieni skrętów" - widać na skrzyzowaniu Grottgera-Grunwaldzka, jak wspaniale wykonano takie korekty - autobusy i cięzarówki jezdzą po krawęznikach i trawniku.

 3. 3
  0
  ~ anonim
  Piątek, 10.08

  wers - załóż okulary, bo chyba źle widzisz...

 4. 4
  0
  ~ kierowca
  Sobota, 11.08

  kto decyduje o tym gdzie mają być wykonywane prace drogowe? do następnych świateł niecałe 50m to nie udrożni ale zablokuje ruch a kiedy zostanie wymieniona kostka brukowa na asfalt na ul. królewieckiej?

 5. 5
  0
  ~ kocie łby
  Niedziela, 12.08

  Kierowca - kostka na ul. Królewieckiej, podobnie jak serpentyna w Pasłęku, nie będzie nigdy pokryta asfaltem, bowiem jest chroniona ustawą o zabytkach.

 6. 6
  0
  ~ Arti
  Niedziela, 12.08

  A co to za zabytek z tej kostki????? ;P Poza tym w jeszcze gorszym stanie jest Mickiewicza i jakosnie słychać aby planowali jej remont. Chyba dlatego, że tam juz wiecej świateł nie da rady ustawić (choć nasz "madre" głowy pewnie by coś wymyśliły) - mam nieodparte wrażenie, że ktośtu bierze niezły szmal za stawianie jak największej ilosci (nikomu nie potrzebnych) dodatkowych świateł w naszym mieście. Niech ma choć 5% od świateł z remontem to jest już ok 20tyś zł. Daje do myślenia?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1439938545227