Niedziela, 31.05.2020, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nowa nawierzchnia na Mickiewicza

25.07.2007, 15:50:16 Rozmiar tekstu: A A A


Powoli dobiegają końca prace podziemne związane z wymianą i modernizacją odcinka sieci ciepłowniczej oraz wodociągowej przy ul. Mickiewicza. Oznacza to, że do prac remontowych będą mogli wkroczyć już drogowcy, a cała ulica w końcu doczeka się nowej nawierzchni.


Zakończyły się już roboty związane z wykonaniem przejścia wodociągu przez ulicę Mickiewicza tuż przy skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego. W przyszłym roku Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji planuje jeszcze wymianę wodociągu wraz z jego przyłączami w ul. Wojska Polskiego.

Na ostatnim etapie są także prace modernizacyjne odcinka sieci ciepłowniczej, przechodzącej poprzecznie przez ul. Mickiewicza w obszarze skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego oraz odcinka sieci ciepłowniczej, przechodzącej poprzecznie przez ul. Wojska Polskiego na wysokości budynku Urzędu Wojewódzkiego. Roboty na tym odcinku prowadzi Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Stan nawierzchni ulicy Mickiewicza jest w tej chwili fatalny. Już niedługo to jednak się zmieni, bowiem w najbliższym czasie rozpoczną się roboty drogowe na tej ulicy. Zakres planowanych robót obejmuje odnowę nawierzchni całej ul. Mickiewicza i odcinka ul. Wojska Polskiego od ul. Adama Mickiewicza do ronda na skrzyżowaniu z ul. Stefana Żeromskiego. Wykonane zostaną nowe chodniki, jezdnia, zatoki postojowe i wjazdy. Poprawie ulegną także urządzenia infrastruktury technicznej.

Realizacją tego zadania zajmie się, wyłonione w przetargu, Przedsiębiorstwo Drogowe „Bazalt” ze Sztumu. Ostatnie prace mają zakończyć się do końca czerwca 2008 r. Odnowa nawierzchni ulicy Adama Mickiewicza pochłonie blisko 2 mln zł. Fundusze pochodzić będą po części ze środków własnych miasta oraz w części z zaciągniętej na ten cel pożyczki.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ anonim
  Czwartek, 26.07

  Wkońcu Mickiewicza się doczekała:)

 2. 2
  0
  ~ Janos
  Czwartek, 26.07

  Nawierzchnia na Mickiewicza jest boska w porównaniu do nawierzchni na Królewieckiej przy Szpitalu Wojewodzkim

 3. 3
  0
  ~ polka
  Czwartek, 26.07

  czas najwyższy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.