Sobota, 30.05.2020, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Plac pójdzie do odnowy

25.07.2007, 13:57:02 Rozmiar tekstu: A A A
Plac pójdzie do odnowy


W przeciągu kilku najbliższych miesięcy swoje oblicze całkowicie zmieni Plac Dworcowy. Inwestycja pod nazwą „Zagospodarowanie Placu Dworcowego w Elblągu” ma rozpocząć się już wkrótce.

Władze miasta po rozwiązaniu problemu usunięcia z Placu szpecących go pawilonów handlowych, mogły ogłosić przetarg na wykonawcę robót. Zwycięzca – firma budowlano-drogowa „Prasbet” z Grudziądza – do końca października tego roku, będzie zobowiązany do wykonania pierwszej części prac. Będą one polegać na przebudowie: placu, oświetlenia, parkingów wraz z jezdniami manewrowymi, sieci kanalizacji deszczowej, budowie ścieżki rowerowej i wykonaniu oznakowania.

Zakres robót przewiduje także zagospodarowanie placu elementami małej architektury, wypełnieniu go zielenią oraz usunięciu kolizji z sieciami elektroenergetycznymi, sieciami telekomunikacyjnymi i kolizji sieci wodno – kanalizacyjnych.

Prace zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy dotyczyć będzie Placu Dworcowego, drugi natomiast pętli autobusowej wraz z droga dojazdową. W tym roku na powyższe roboty zarezerwowano 2 mln zł, które pochodzą z zaciągniętego przez miasto kredytu.

W roku przyszłym na Placu Dworcowym rozpocznie się budowa kilkukondygnacyjnego budynku o powierzchni około tysiąca metrów kwadratowych. W środku miałyby się mieścić m.in. toalety wraz z prysznicami oraz świetlica dworcowa dla młodzieży, a także lokale pod działalność gospodarczą.

Cała inwestycja pochłonie w sumie ponad 6,5 mln zł.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ gość
  Środa, 25.07

  coś nie tak jeśli to ma być wykonane do końca października to tam już powinno być wszystko rozkopane

 2. 2
  0
  ~ wyrocznia
  Środa, 25.07

  Będąc ostatnio w Elblągu na placu dworcowym pomyślałam dokładnie o tym samym czas juz najwyższy zrobić coś ciekawego z tym pustym placem no i proszę czyżby ktoś z góry czytał moje myśli

 3. 3
  0
  ~ ELBLĄŻANIN
  Środa, 25.07

  już cas najwyzszy USUNĄĆ te paskudne budki z warzywami gdzie nie ma wody bieżacej ceny z kosmosu że ludzi odstrasza i zrobić DWORZEC Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA ci ludzie którzy handlują na dworcu to są bardzo bogaci i czAs ich wysłać na emeryturę

 4. 4
  0
  ~ anonim
  Środa, 25.07

  NARESZCIE!!!!!!!!

 5. 5
  0
  ~ anonim
  Środa, 25.07

  Jest powód do zadowolenia. Wymieńcie mi miasta, gdzie dworce są tak ładnie przebudowane, jak nasz PKS. Do tego jeszcze dojdze PKP i bedzie wreszcie ładnie i miejmy nadzieje ergonomicznie.

 6. 6
  0
  ~ mania
  Środa, 25.07

  Ciekawe czy zostanie też wyremontowany budyne dworca?

 7. 7
  0
  ~ Zawiadowca
  Środa, 25.07

  Elblążanie nie grymaście - zobaczcie jak wygląda dworzec Gdynia Gł. Osobowa i przylegający doń dworzec PKS -- toć woła to o pomstę do nieba ! (Syf, brud, odpadające elewacje i tynki, zacieki, oszcz..ne wszelkie kąty, kloszardzi, smród moczu i nie tylko itd. etc.) Ale w Gdyni rządzi okrzyknięty przez PO za najlepszego prezydenta niejaki Szczurek. Temu Szczurkowi należałoby pokazać jak się kieruje miastem na przykładzie Wrocławia, albo ....... naszego Elbląga !

 8. 8
  0
  ~ BURSZTYNEK
  Czwartek, 26.07

  NARESZCZE!!!! JESZCZE TYLKO STRAŻ MIEJSKA MOGŁABY ZROBIĆ PORZĄDEK Z PIJAKAMI KTÓRZY TAM SĄ!!!!!

 9. 9
  0
  ~ bugi545
  Piątek, 27.07

  a co z budynkiem dworca?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.