Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Jednośladem po al. Grunwaldzkiej. Trzech chętnych do wykonania ścieżki rowerowej

04.05.2024, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jednośladem po al. Grunwaldzkiej. Trzech chętnych do wykonania ścieżki rowerowej
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Trzy firmy przystąpiły do przetargu na budowę kolejnego fragmentu ścieżki rowerowej wzdłuż al. Grunwaldzkiej. Nowa trasa dla jednośladów ma powstać na odcinku od Hali Widowiskowo-Sportowej do skrzyżowania z ul. Grottgera.

 

 


W kwietniu miasto ogłosiło zamówienie na wykonanie ścieżki rowerowej i przebudowę chodnika na odcinku al. Grunwaldzkiej. Chodzi o fragment ulicy od wjazdu na parking przy Hali Widowiskowo-Sportowej do skrzyżowania z ul. Grottgera. Na zakres robót, będących przedmiotem zamówienia, składa się między innymi: przebudowa istniejącego chodnika na ścieżkę rowerową i ciąg pieszy, przebudowa zjazdów z ulicy i wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, czytamy w ogłoszeniu.

 

 

 

Otwarcie ofert odbyło się 26 kwietnia. Do przetargu przystąpiły trzy firmy. Najtańsza oferta opiewa na ponad 430 tys. zł, a najdroższa na 609 tys. zł (to ceny brutto). Budżet tego zadania zaplanowany przez miasto to pół miliona złotych. Na rozstrzygnięcie przetargu jeszcze poczekamy. Teraz oferty muszą zostać sprawdzone. 

 

 

 

Budowa ścieżki to jeden ze zwycięskich wniosków, które zostaną zrealizowane z Budżetu Obywatelskiego 2024.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ dziennikarz
  Sobota, 04.05

  Smarkacze wychowani do nie liczenia się z niczym poza czubkiem własnego nosa i agresywni fajnopolacy. To oni są klientami taki inwestycji za pół miliona zmarnowanych pieniędzy.

 2. 2
  0
  ~ Qwerty
  Sobota, 04.05

  A jak tam losy ścieżki rowerowej z Krolewieckiej na Dąbrowę?

 3. 3
  +5
  ~ Gość
  Niedziela, 05.05

  Na Grottgera wystarczy namalować pasy wyznaczające ścieżkę rowerową i pozbyć się tych parkingów wzdłuż drogi dla elit Elbląskich wspólnot mieszkaniowych, które mają parking z naszych podatków. Droga to nie miejsce do parkowania. Jak chcecie mieć własne miejsce to na terenie wspólnoty budować. Tam ma być ścieżka rowerowa!

 4. 4
  +6
  ~ Miś
  Niedziela, 05.05

  Fajnie że budują drogi rowerowe ale część tych osób jedzie po ulicy lub w prosty pod osobę idącą chodnikiem a jak zwrócisz uwagę to cię wyzwie od najgorszych a co ja mam oczy w d...ie

 5. 5
  +2
  ~ Piesza
  Niedziela, 05.05

  Kiedy w końcu priorytetem będą chodniki a nie ścieżki rowerowe? Nogi można połamać a matki z wózkami jak po wertepach jeżdżą. Najgorsza część to Grunwaldzka od Grottgera do Morszyńskiej. A kiedy policja lub straz miejska wezmą się za kierowców z Morszyńskiej. Każda posesja ma wjazd a samochody stawiaja na chodnikach. Do tego samochody czy karetka nie ma jak przejechać, slalomami sie jeździ.

 6. 6
  0
  ~ Zybi
  Niedziela, 05.05

  Ulica Morszyńska to dziura na dziurze. Panie Prezydencie kiedy obiecany przed wyborami remont ulicy Morszyńskiej. Lawety wyciągają samochody które zawisły w dziurach na tej ulicy. Podatki od nieruchomości i gruntów przyległych wzdłuż ulicy Morszyńskiej to urząd miasta przytula i nic w zamian od wojny XX wieku.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


3.2485299110413