Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Elbląg: Przy ul. Wieżowej powstaną mieszkania? Radni zdecydują na sesji we wrześniu

18.09.2023, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Przy ul. Wieżowej powstaną mieszkania? Radni zdecydują na sesji we wrześniu
Fot. wizualizacja inwestycji

Inwestycja przy ul. Wieżowej stanie na najbliższej sesji. Deweloper chce skorzystać z tzw. specustawy mieszkaniowej. Zgodę na to muszą wyrazić radni. 

 

 


Inwestor, planujący budowę budynku wielorodzinnego na Starym Mieście, chce skorzystać z ustawy "lex deweloper" (o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących). Na to jednak zgodę muszą wyrazić radni. Projekt uchwały w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Wieżowej poddany zostanie pod głosowanie podczas najbliższej sesji, 28 września. 

 

 

 

Inwestor spełnił warunki lokalizacji inwestycji mieszkaniowej wynikające z ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, w szczególności przedstawił koncepcję urbanistycznoarchitektoniczną oraz spełnił standardy lokalizacji i realizacji inwestycji mieszkaniowej. Po stwierdzeniu, że złożony wniosek nie narusza ustaleń studium, należy podkreślić również, że planowana inwestycja realizuje politykę przestrzenną miasta wyrażoną w obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Elbląga przyjętym uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 03.11.2022 r.

 

- czytamy w projekcie uchwały. 

 

 


Przypomnijmy. Działka na ul. Wieżowej, znajdująca się obok poczty, nie jest zabudowana. Obecnie znajduje się tam parking strzeżony. Elbląska firma chce w tym miejscu wybudować budynek wielorodzinny z dwukondygnacyjnym garażem wraz z pełną infrastrukturą towarzyszącą w terenie w postaci: przyłączy niezbędnych mediów, drogi dojazdowej, miejsc parkingowych, dojść i dojazdów do budynków, miejsca gromadzenia odpadów oraz terenów zielonych. Sam budynek miałby mieć pięć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Ma się w nim znaleźć ok. 30 lokali mieszkalnych. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Wet
  Poniedziałek, 18.09

  Dalsze niszczenie starówki. Może niech pijalnie piwa reaktywują.

 2. 2
  --17
  ~ Gosc
  Poniedziałek, 18.09

  Taka inwestycja powinna powstać. Więcej inwestycji, wiekszy rozwój miasta.

 3. 3
  --13
  ~ POlak
  Wtorek, 19.09

  Głosujemy tylko na PIS. Won że zdrajcami Polski którzy z Elbląga i z Polski Wschodniej chcieli zrobić Bucze . Nigdy więcej Tuska i Wcisly.

 4. 4
  +13
  ~ żyrafa
  Wtorek, 19.09

  ~ POlak,cytatów z tvp ciąg dalszy.a gdzie rozum?

 5. 5
  --12
  ~ Pit stop
  Wtorek, 19.09

  budowac ,budowac ....polityke z dala trzymac od tego

 6. 6
  +15
  ~ Jer
  Wtorek, 19.09

  Przecież ten obiekt nie nawiązuje formą i detalem do poprzednika, urbanistyka leży, brak usług w parterach, wjazd do hali garażowej, to jest zabudowa na przedmieścia, a nie do ścisłego centrum, powstanie tego budynku przekreśli na zawsze prawidłowe ukształtowanie otoczenia.

 7. 7
  +16
  ~ ...
  Wtorek, 19.09

  Szansa dla radnych wysłuchania głosów mieszkańców . W ogóle tak ale nie w tym kształcie , bo nie wygoda dla inwestora i przyszłych użytkowników jest tu ważne ale też właściwa zabudowa tej części Starego Miasta . Taki budynek to na Grunwaldzką gdzie z kolei budują już coś co ma się do sąsiednich kamienic jak pięść do nosa .

 8. 8
  +17
  ~ Anna L.
  Wtorek, 19.09

  Zwykłe blokowisko. Nie ma nic wspólnego z zabudowaniem starówki.

 9. 9
  +20
  ~ Bsp
  Wtorek, 19.09

  . Sam budynek nie jest zły. Blockhaus ale zaprojektowany z kulturą. Jako sposób na zabudowę tego fragmentu najbardziej reprezentacyjnego placu nie spełnia oczekiwań. Zwłaszcza że każdy zna ze zdjęć przedwojenne kamienice banku i hotelu. Budynek nie wpłynie na ożywienie tego miejsca.

 10. 10
  --14
  ~ Budujecie
  Wtorek, 19.09

  Szczekacze nadal nie rozumieją ze Elbląg powinien się zmieniać i wyglądać jak miasto. Jeszcze kolo G. E. jest duży plac by go zabudowac. Budujcie super wygląda.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0516271591187