Wtorek, 5.12.2023, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Elblążanin chce doprowadzić do zmiany projektu inwestycji. "Z tego co wiemy ten pan robi sobie kampanię wyborczą"

11.08.2023, 18:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanin chce doprowadzić do zmiany projektu inwestycji. "Z tego co wiemy ten pan robi sobie kampanię wyborczą"
fot. wizualizacja inwestora

Na terenie przy ul. Wieżowej, nieopodal Poczty Głównej, znajduje się obecnie parking strzeżony. Do Urzędu Miejskiego w Elblągu trafił wniosek firmy Mytych o ustalenie w tym miejscu lokalizacji inwestycji mieszkaniowej. Elblążanin Artur Pytliński zbiera podpisy pod petycją, która miałaby zmusić inwestora do zmiany projektu planowanej kamienicy. Zebrał w tej sprawie 125 podpisów. - Do nas dochodzą zupełnie inne sygnały, popierające nas  – przyznał w rozmowie z nami Ryszard Mytych, właściciel firmy Mytych. - Z tego co wiemy ten pan robi sobie kampanię wyborczą.Planowana inwestycja polega na budowie jednego budynku mieszkalnego wielorodzinnego z dwukondygnacyjnym garażem wraz z kompleksowym zagospodarowaniem terenu działki nr 109/5. W budynku miałoby powstać ok. 30 mieszkań oraz łącznie 55 miejsc postojowych (48 w garażu podziemnym i 7 miejsc postojowych zewnętrznych).


Artur Pytliński zbiera podpisy pod petycją, która miałaby zmusić inwestora do zmiany projektu planowanej inwestycji. - Chodzi o to, żeby włączyć społeczeństwo w udział o tym, jaka jest zabudowana Starego Miasta – mówił elblążanin.


Jakie zarzuty ma elblążanin wobec przedstawionej wizualizacji? - Ona w innych miejscach Elbląga pewnie by się nadawała, ale nie w tym miejscu. To jest miejsce, które jest ważne dla naszego miasta – opowiadał Artur Pytliński. - Tu niegdyś tętniło centrum miasta.

 

 

Moim zdaniem to powinno zupełnie inaczej wyglądać. Jeśli to by było w stylu zabudowy Kameralis to myślę, że mieszkańcy, którzy przychylnie wypowiadali się wobec tamtej inwestycji przychylnie wypowiadaliby się też o tej. (…) Liczę na to, że Rada Miasta będzie za odrzuceniem tego projektu

 

– zaznaczył elblążanin.Artur Pytliński stworzył petycję w tej sprawie. Podpisało ją 125 osób. - Będziemy dalej zbierać podpisy – zapewniał.


Jak inwestor ocenia tę sytuację? - Z tego co wiemy ten pan robi sobie kampanię wyborczą. Bez sensu miesza sprawy miasta z polityką. Przecież nie o to chodzi. Pan może prowadzić swoją kampanię wyborczą, dla nas jest to nieistotne. Widać to po odzewie. Jeśli hejtuje się wszystko i wszystkich to odzew jest niewielki. Uważam, że ta kamienica doskonale wpisuje się w końcówkę XIX w., bo wtedy powstała tam zabudowa - podkreślił Ryszard Mytych.


Czy Artur Pytliński jest zaangażowany w politykę? Jak się okazuje był członkiem Zarządu Pokolenia 2050, młodzieżówki Polski 2050 Szymona Hołowni.

 

 

Do ubiegłego roku byłem członkiem Zarządu Pokolenia 2050. Na ten moment nie jestem członkiem partii Polska 2050, tylko jestem członkiem Stowarzyszenia Polska 2050. Jestem koordynatorem od spraw merytorycznych i kreatywnych

 

 

– mówił Artur Pytliński.
Wniosek inwestora radni będą rozpatrywać na sesji. Jej termin nie jest jeszcze znany. Nie wiadomo także ile potrwają formalności nawet gdy będą one rozpatrywane pozytywnie dla inwestora.

 

 

Ciężko stwierdzić ile to potrwa. Każda inwestycja jest indywidualnie rozpatrywana. Na pewno nie mniej niż pół roku. Parking prywatny zostanie zamknięty dopiero bezpośrednio przed rozpoczęciem budowy. Nie mamy zamiaru pozbawiać ludzi miejsc parkingowych

 

 

– zapewniał Ryszard Mytych.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ Robin
  Piątek, 11.08

  A moim zdaniem to kicz (w tym miejscu oczywiście). Jeśli ma stać w obrębie Starego Miasta to wyglądem niech się z nim komponuje. Co za idiota wydał pozwolenie na coś takiego w tym miejscu, chyba że podpisywał w ciemno (na kopercie)...

 2. 2
  +15
  ~ ...
  Piątek, 11.08

  Trzeba chyba być niewidomym aby nie widzieć , że umiejscowienie tego budynku i jego otoczenie jest zadedykowane wyłącznie jego przyszłym użytkownikom . Jak można postawić budynek w centrum miasta , z takim marginesem od linii zabudowy pozostałych budynków Pocztowej i jeszcze ten zieleniec wokół .

 3. 3
  --13
  ~ była Falej, Stefan,...
  Piątek, 11.08

  Pytliński, tak jak wybitni poprzednicy przed kilkoma miesiącami, pod jakimś pretekstem zbiera podpisy by je wykorzystać w kampanii wyborczej. Budynek, jeśli go buduje Mytych, będzie funkcjonalny i wkomponowany jak żaden inny. A Pytliński nie ma odwagi nadać kartce tytułu "poparcie kandydata na ...". Kolejny czerepak z psl i nie ma znaczenia że jest w 2050 - ten sam poziom czerepakowstwa.

 4. 4
  0
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 11.08

  Proponuję pociągnąć wątek tu cytuję "... Czy Artur Pytliński jest zaangażowany w politykę? Jak się okazuje był członkiem Zarządu Pokolenia 2050, młodzieżówki Polski 2050 Szymona Hołowni.. Jak wiadomo PSL jest w koalicji z Holownią tak? Kto był wspierany i kandydatem PSL na urząd prezydenta? Kto tego młodego człowieka aktywistę wziął do "Zespołu" w sprawie Budżetu Obywatelskiego?

 5. 5
  --6
  ~ zorro
  Piątek, 11.08

  Chłopaczek chyba miał trudne dzieciństwo - nikt go nie przytulał

 6. 6
  +20
  ~ Elblążanin
  Piątek, 11.08

  Dlaczego nie odzywają się architekci , historycy ,ludzie kultury W innych miastach byłby to gorący temat a u nas cisza Czy naprawdę ludzie mają gdzieś nasze miasto Kiedyś byli Sierzputowski Kwiatkowski potrafili postawić się partii i obronili kościół Mariacki przed rozbiórką Mam nadzieję że radni nie wydadzą zgody na realizacje tego budynku Trzymam kciuki za ich rozsądek oraz pana Artura

 7. 7
  +1
  ~ Utr
  Piątek, 11.08

  U konkurencji senatorek żali się że młody ambitny polityk PiS robi zbyt wiele dla Elbląga. Wszak senatorek nie zrobił nic.

 8. 8
  +3
  ~ Cisza
  Sobota, 12.08

  Tak obserwując scenę polityczną zastanawia mnie czy PO ma tylko 1 reprezentanta! ?? Nie wiem co prawda czy to juz fobia niekontrolowana czy strach o przegraną i utratę stołka i kasy ? Bo reszta siedzi cicho jak mysz pod miotlą ? Tak dla przyzwoitości mogliby wspomóc -:)) a nie tylko czekać, ....

 9. 9
  +15
  ~ Stefan Rembelski
  Sobota, 12.08

  Równie dobrze można powiedzieć, że Pan Mytych próbuje podłączyć swoją inwestycję pod kampanię wyborczą i używa politycznej maczugi by zakończyć dyskusję o tym potworku architektonicznym zlokalizowanym w tym miejscu. Nie ma żadnego znaczenia do jakiego stowarzyszenia należy Pan Pytliński. Wyraża własną opinię do czego ma prawo i ma prawo w tej sprawie zbierać podpisy, argumentując swoje stanowisko merytorycznie . Obowiązująca w Elblągu uchwała dotycząca retrowersyjnej zabudowy starego miasta wielką porażką - powoduje że ten historyczny teren Elbląga staje się kiczem czego przykładem jest forsowany projekt . Najwyższy czas to zmienić - retrowersja może być sporadycznym uzupełnieniem a nie kanonem głównym zabudowy. Zdanie elblążan powinno być tutaj decydujące a nie biznes źle rozumiany.

 10. 10
  +7
  ~ Pajęczyna
  Sobota, 12.08

  Racja Stefan to tylko pokazuje jak Elbląg jest latami zapajęczony! Pora go odpajęczyć ! Inaczej zniszczą wszystko i wszystkich ! A te metody należy po prostu ujawnić

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0814020633698