Piątek, 12.08.2022, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Radni apelują o remont ul. Szkolnej. „Parkujące tam samochody często są narażone na uszkodzenia”

18.05.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radni apelują o remont ul. Szkolnej. „Parkujące tam samochody często są narażone na uszkodzenia”
Fot. Redakcja

Radna Monika Dwojakowska i radny Marek Osik (oboje z Klubu Radny KWW Witolda Wróblewskiego) apelują do Prezydenta Elbląga o remont ul. Szkolnej. - Parkujące tam samochody często są narażone na uszkodzenia – zaznaczyli.


Tym razem radni zwrócili uwagę na stan ulicy Szkolnej. - Przy ulicy Szkolnej, wiele lat temu, prowadzony był remont chodników. Niestety zapomniano o nawierzchni – stwierdzili.

 

Jest dziurawa, położona za nisko względem krawężników. Parkujące tam samochody często są narażone na uszkodzenia. Czy jeszcze w tym roku jest możliwy remont ul. Szkolnej?

 

- pytali w interpelacji radni.


Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak zapewnia, że zgłoszona przez radnych ulica została ujęta na liście potrzeb zgłoszonych do Departamentu Zarządu Dróg. - W budżecie roku 2021 r. ujęto zadanie inwestycyjne związane z poprawą z przebudową i stanu nawierzchni ulic Leszno, Szkolna, Ślusarska i Janowska – wymieniał. - W ramach tego zadania zlecono opracowania koncepcyjne rozwiązań technicznych dla tych ulic wraz z analizą kosztową.


Miasto planowało wykonanie dokumentacji projektowej i prac budowlanych na ul. Szkolnej. Na planach się jednak skończyło.

 

Niestety przy pracach nad budżetem miasta na 2022 r. uwzględniając możliwości finansowe miasta nie udało się znaleźć środków na kontynuację tego zadania w bieżącym roku

 

– stwierdził Janusz Nowak.


Koszt remontu ul. Szkolnej oszacowano na ponad 400 tys. zł. - Wprowadzenie tego zadania do budżetu będzie możliwe po ocenie możliwości finansowych Gminy Miasta Elbląg po zakończeniu i rozliczeniu aktualnie realizowanych zadań inwestycyjnych oraz sfinalizowaniu postępowań przetargowych dla pozostałych zadań przyjętych do realizacji – zaznaczył Janusz Nowak.

 

Jeżeli będzie to możliwe i pozwolą na to ewentualne oszczędności rozważę, aby jeszcze w toku 2022 lub przy pracach nad budżetem roku 2023 zabezpieczyć środki na opracowanie szczegółowej dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych na ty zadaniu

 

– dodał wiceprezydent.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Redakcja


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ on
  Środa, 18.05

  tam się nie da normalnie przejechać

 2. 2
  +8
  ~ Tragikokomedia
  Środa, 18.05

  Co za szopka -:)

 3. 3
  +9
  ~ się nagadał
  Środa, 18.05

  Poganiacz bydła na Dzikim Zachodzie miał piękny pejcz (pat). Bardzo by się taki przydał w Elblągu do wietrzenia fotelarzy.Tak czy owak , pobredzisław Nowak jak zwykle - i owszem, ale "z uwagi na..., Nie!". Co z Wróblewskim ? Abdykuje?

 4. 4
  +7
  ~ lustrzane odbicie w drodze
  Środa, 18.05

  Te pytania, mimo że kierowane na Berdyczów, są sensowne w porównaniu z aktywnościę radnej Adamowicz z PO - kopie Piekarczyka, gałęzie jako tężnia, pytanie do Wróblewwskiego dlaczego wróble s.r.a.ją na ławki w parku. Istotne dla miasta sprawy . A wystarczy kopie i gałęzie zamienić na remont ulicy. Ale na to radna, v-ce przewodnicząca RM nie wpadła. Woli ofajdane ławki.

 5. 5
  +8
  ~ taczki po ratusz
  Czwartek, 19.05

  to jakaś paranoja, co tydzień jakiś/aś radna bezradna budzi się nagle, no cholera jasna dostali darmowe laptopy spali przez dwa lata, brali kasę, podwyższyli sobie i tym nieporadnym prezydentom pensję i tylko aby do koryta i spać 4 lata

 6. 6
  +5
  ~ Smutne miasto1
  Czwartek, 19.05

  czy nie ma w ratuszu dyrektora od dróg. Chyba nie ma, bo radni klepią o drogach bez przerwy, i nic z tego. A tutaj dwóch z KWW zaprząta naszą uwagę, nie rozmawiają na co dzień z szefem? Przypomnieli sobie o 30-leciu samorządu, że jeszcze są?

 7. 7
  +7
  ~ obserwator
  Czwartek, 19.05

  radni twierdzą,że ulica jest położona za nisko względem krawężników.i bardzo dobrze.wszystkie jezdnie powinny być położone 30 cm poniżej chodnika.skończyłoby się parkowanie na chodnikach.

 8. 8
  +4
  ~ Nierealna
  Czwartek, 19.05

  Tak sobie mylę, że ten duet już w przyszłych wyborach nie zasili listy.....

 9. 9
  +5
  ~ Zosia
  Czwartek, 19.05

  Chyba zbliżają się wybory lub referendum, że "koledzy" z KWW zobaczyli coś co od wielu lat jest do zrobienia. Będziecie jeszcze kandydować na radnych?

 10. 10
  +5
  ~ Gość
  Czwartek, 19.05

  Obudzili się?co niedługo kolejne wybory,żenada,a ktora ulica nadaje się do normalnej jazdy.Niech już przestaną z tymi apelacjami bo się tylko ośmieszają.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0098061561584