Czwartek, 2.04.2020, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Teatr coraz bliżej metamorfozy. Ogłoszono przetarg na rozbudowę i remont elbląskiej sceny

26.07.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Teatr coraz bliżej metamorfozy. Ogłoszono przetarg na rozbudowę i remont elbląskiej sceny
Fot. Ryszard Biel

Po sąsiedzku prace idą pełną parą. Teraz na swoją kolej czeka teatr. Właśnie ogłoszono przetarg na rozbudowę i remont elbląskiej sceny. To oznacza, że wybudowany za czasów PRL gmach, powiększy się jeszcze bardziej. Pod warunkiem, że uda się znaleźć wykonawcę. Chętni mogą składać swoje oferty do 20 sierpnia.

Modernizacja Teatru im. Aleksandra Sewruka planowana jest od lat. W ubiegłym roku instytucja uzyskała unijne dofinansowanie i teraz nabiera ona coraz realniejszych kształtów. Kilka dni temu ogłoszono przetarg na rozbudowę, przebudowę i remont elbląskiej siedziby Melpomeny.

Cały projekt zakłada powiększenie powierzchni teatru, a także modernizację istniejących już pomieszczeń. Dzięki temu wnętrz instytucji zmieni się nie do poznania. Przykładowo. Mała Scena już nie będzie taka mała, bo po remoncie powiększy się niemal dwukrotnie. Powstaną również pracownie tematyczne, a także sale prób, zarówno czytanych, jak i sytuacyjnych.

Elbląska scena zmieni się również z zewnątrz.

Rozbudowa obejmuje utworzenie nowej bryły, tj.: wejścia na Dużą Scenę - do budynku Teatru od ul. Teatralnej wraz z zagospodarowaniem terenu i przebudową parkingu. W ramach przedmiotowej inwestycji założone jest wykonanie przebudowy przyłączy instalacji wewnętrznych w zakresie ujętym w dokumentacji projektowej. Projektowana rozbudowa to bryła budynku 5-kondygnacyjnego o funkcji użyteczności publicznej. Powierzchnia użytkowa rozbudowy wynosi 943,40 m2. Powierzchnia remontowanych i przebudowywanych powierzchni to 1 285,80 m2

- czytamy w ogłoszeniu dotyczącym przetargu.

Na oferty chętnych teatr czeka do 20 sierpnia, do godz. 10.

Prace, jak zakłada inwestor, potrwają niecałe dwa lata. Zakończenie prac zaplanowano na koniec kwietnia 2021 roku.

Przypomnijmy. Obecnie trwa również rozbudowa i remont funkcjonującego w tym samym obiekcie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Zakończenie tej inwestycji jest planowane na 2020 rok, a jej wartość to blisko 24 mln.

Wszystko wskazuje na to, że gmach wybudowany na Pl. Kazimierza Jagiellończyka w okresie PRL, w ciągu najbliższych lat, zmieni się nie do poznania.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --9
  ~ kinomaniak
  Piątek, 26.07

  A trzeba to robić? Była taka potrzeba.?

 2. 2
  --6
  ~ Chore
  Piątek, 26.07

  To nie mozna bylo od razu wszystko rozbudować dzwigi stoja, teten budowy tylko odrodzić i budować. Ten budynek powinien zmienić się nie do poznania. Czekamy cierpliwie.

 3. 3
  --3
  ~ Becia M.
  Piątek, 26.07

  Wystarczy przenieść scenę do urzędu miejskiego. Niekończąca się tragifarsa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.