Poniedziałek, 27.09.2021, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Inwestor chce wybudować czteropiętrowy budynek przy Wapiennej. Na jakim jest to etapie?

16.03.2021, 20:00:59 Rozmiar tekstu: A A A
Inwestor chce wybudować czteropiętrowy budynek przy Wapiennej. Na jakim jest to etapie?
Fot. Adrian Sajko

Do Urzędu Miasta wpłynął w marcu br. wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Wapiennej. Deweloper chciałby w tym miejscu postawić budynek wielorodzinny. Na jakim jest to etapie?


Przy ul. Wapiennej miałby powstać budynek czteropiętrowy z parkingiem podziemnym. - Projektuje się budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym, stanowiący uzupełnienie Starego Miasta. Dojścia do klatek schodowych dla mieszkańców oraz wjazd do garażu zaprojektowano od wnętrza kwartału, skomponowane one zostały z elementami zieleni, zorganizowanie rampy dla niepełnosprawnych oraz wydzielające przestrzeni dla mieszkańców (tarasy mieszkań, zieleń). Wejście do klatek schodowych zaprojektowano od strony wewnętrznego podwórka – umożliwia to oddzielenie strefy przeznaczonej głównie dla mieszkańców od ruchu pieszego i jezdnego w ul. Wapiennej i Bulwaru Zygmunta Augusta. Garaż zaprojektowano na kondygnacji podziemnej - czytamy we wniosku.


Wniosek został złożony do UM z początkiem marca br. Co teraz się z nim dzieje? - Wniosek jest procedorany. Jest na etapie uzgodnieniowym - wyjaśnia Katarzyna Wiśniewska, dyrektor Departamentu Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta w Elblągu.

 

Procedura według specustawy mieszkaniowej wygląda tak, że do Rady Miejskiej za pośrednictwem Prezydenta wpływa wniosek z konkretnym projektem. Na stronie Urzędu Miejskiego publikujemy wniosek i jednocześnie wysyłamy go do  wszelkich organów celem uzgodnienia

 

- tłumaczy Katarzyna Wiśniewska.
 

Mieszkańcy również mogą wnosić swoje uwagi.

 

Akurat przy inwestycji na Wapiennej to się dzieje

 

- przyznała Katarzyna Wiśniewska.


Po zebraniu wszystkich opinii zostanie przygotowana treść projektu uchwały w tej sprawie. Projekt uchwały będzie najpierw opiniowany na posiedzeniach Komisji Stałych Rady Miasta, a następnie znajdzie się w porządku obrad sesji RM.


Co stanie się jeśli radni zagłosują za przyjęciem projektu uchwały? - W ciągu 7 dni wysyłamy do Wojewody uchwałę w celu sprawdzenia, czy proceduralnie zostało to dobrze przeprowadzone. Wojewoda ma 30 dni na opublikowanie uchwały w Dzienniku Urzędowym. Po uprawomocnieniu inwestor będzie mógł występować o pozwolenie na budowę - dodała Katarzyna Wiśniewska.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ emerytka
  Wtorek, 16.03

  No i super , czekamy na szybkie zadzialanie urzedników , by jeszcze za naszego życia zobaczyć zabudowaną Starówkę i Wyspę Spichrzów , a moze i Plac Konstytucji , jeżeli Pan Majkowski pozwoli .

 2. 2
  --17
  ~ Youlo
  Wtorek, 16.03

  Brzydactwo

 3. 3
  +10
  ~ Ploterek
  Wtorek, 16.03

  Ceny mieszkań w Elblągu to akurat należą do jednych z niższych w regionie. Co to znaczy wymuszą?! To prywatna inwestycja i nie będzie urzedas przedsiębiorcy narzucał cen za m2. Cenę zweryfikuje rynek, a nie urzędnik i jakiś marny elbląski komentator-malkontent

 4. 4
  --9
  ~ Stoicki Obserwator
  Wtorek, 16.03

  Najpierw niech urzędasy wymuszą na takich developerach, żeby ceny były dostosowane do zarobków elblążan, a nie pazernych biur pośredników nieruchomości, które sztucznie zawyżają nam ceny mieszkań, byle tylko się dorobić i mających gdzieś elblążan.

 5. 5
  +5
  ~ Polszczyzna
  Wtorek, 16.03

  Wniosek jest procedowany, nie ma takiego słowa procedorany!!!

 6. 6
  +8
  ~ W oczekiwaniu na inwestycję
  Środa, 17.03

  Świetna lokalizacje i mam nadzieję, że inwestycja wyjdzie wspaniale!

 7. 7
  +6
  ~ abc1
  Środa, 17.03

  Bardzo dobrze.

 8. 8
  +3
  ~ nord
  Środa, 17.03

  Wniosek jest procedorany. Jest na etapie uzgodnieniowym - wyjaśnia Katarzyna Wiśniewska, dyrektor Departamentu Urbanistyki i Architektu Zamiast się cieszyć i doceniać , że inwestor ryzykuje swoje pieniądze inwestując w niepewny prowincjonalny zwijający się elblaski rynek to jak zwykle urzędnicy naszego ratusza robią mu łaskę . Jakoś nic od lat nie zmienia się w tym zakresie , są swoi i obcy . Swoi kupują place , czy budynki od miasta bez żadnych obwarowań prawnych i trzymają latami na handel , a obcy dostają odmowę na budowę , jak w przypadku apartamentowca na Tysiąclecia , gdzie ma być tylko hotel , choćby za 100 lat .

 9. 9
  +1
  ~ naszość
  Środa, 17.03

  Ależ piękny jest ten obszar w realu. Prawdziwie elbląski.

 10. 10
  +1
  ~ wróblowaci
  Środa, 17.03

  Ploterek komentował "... obserwatora" zanim ten cokolwiek napisał. Coraz więcej takich cudów w "redakcji". Stan umysłu pączkuje po Astra Zeneca.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.