Niedziela, 19.09.2021, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Przy ul. Wapiennej powstanie budynek wielorodzinny?

03.03.2021, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przy ul. Wapiennej powstanie budynek wielorodzinny?
Fot.  wizualizacji koncepcji urbanistyczno-architektonicznej załączona do wniosku/Atelier Hoffmann

Na ul. Wapiennej szykuje się inwestycja? Deweloper chce postawić tam budynek wielorodzinny. Właśnie wykonał pierwszy krok w tym kierunku.
 

Firma z Przemyśla zwróciła się do Miasta z wnioskiem o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Wapiennej. Chodzi o budowę czteropiętrowego budynku mieszkalnego z dodatkową kondygnacją podziemną. 

 

Projektuje się budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym, stanowiący uzupełnienie Starego Miasta. Dojścia do klatek schodowych dla mieszkańców oraz wjazd do garażu zaprojektowano od wnętrza kwartału, skomponowane one zostały z elementami zieleni, zorganizowanie rampy dla niepełnosprawnych oraz wydzielające przestrzeni dla mieszkańców (tarasy mieszkań, zieleń). Wejście do klatek schodowych zaprojektowano od strony wewnętrznego podwórka – umożliwia to oddzielenie strefy przeznaczonej głównie dla mieszkańców od ruchu pieszego i jezdnego w ul. Wapiennej i Bulwaru Zygmunta Augusta. Garaż zaprojektowano na kondygnacji podziemnej

 

- czytamy we wniosku, który dziś (3 marca) opublikowano na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

Wniosek to dopiero pierwszy krok w kierunku inwestycji. Na jej realizację, jeśli w ogóle do tego dojdzie, elblążanie jeszcze poczekają. Na razie wypowiedzieć się w tej sprawie będzie musiała Rada Miejska w Elblągu. To do niej należy decyzja o ustaleniu lokalizacji (podjęta uchwałą) lub odmowie jej ustalenia.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ czym jest RM?
  Środa, 03.03

  A o pomniku Józika "RM" się nie wypowiadała. Dlaczego?

 2. 2
  +21
  ~ wuj onkel
  Środa, 03.03

  Na razie wypowiedzieć się w tej sprawie będzie musiała Rada Miejska w Elblągu. Nie zdziwilbym się ,gdy 3 dni przed sesją Rady usłyszymy od prezydenta Nowaka , że zgody ma nie być , bo w tym miejscu może być tylko hotel , lub autohandel . Elbląskie Władze zachowują się tak , jakby nie potrzebowaly żadnych inwestorów , bo na każdy teren miejski jest 10 chętnych , a Elblag jest bogatym miastem i wcale nie jest mu na rękę , że miasto nic nie dokładając rozbudowuje się tylko dzieki funduszom obcych firm . Panowie prezydenci : zacznijcie szanować tych co chcą budować w naszym mieście na poważnie , a chrońcie przed tymi cwaniakami ,którzy kupują Pałacyk , czy Zdrój na handel .

 3. 3
  +16
  ~ super
  Środa, 03.03

  Tylko czemu tak długo to wszystko trwa.Mowa o biurokracji. Zabudować całe stare miasto.

 4. 4
  --4
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Czwartek, 04.03

  Umówmy się, że ten projekt na Starym Mieście nie bardzo by pasował. Ale powstaje w zasadzie poza ścisłym Starym Miastem i będzie się w tym miejscu wspaniałe prezentował.

 5. 5
  --4
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 04.03

  Ten projekt to koszmar, nie pasuje na starówkę, takie balkony?????

 6. 6
  --1
  ~ e-g
  Czwartek, 04.03

  część podziemna z wodą z kanału

 7. 7
  --1
  ~ archeo
  Czwartek, 04.03

  Przecież ta wizualizacja, podobnie jak sam pomysł budowy tam podziemnych garaży, jest całkowicie z d*py i dla nieuków - w miejscu tych "tarasów i zieleni" stoi budynek prokuratury, na który będą vis-a-vis wychodziły okna, zaś w piwnicach budynków na Starówce, i to położonych znacznie dalej od rzeki, stoi woda. Zapytajcie tamtejszych mieszkańców, którzy wielokrotnie żalili się w tej kwestii Wróblewskiemu i Nowakowi, którzy oczywiście... też ich mieli w d*pie. Kolejna patodeweloperka próbuje żerować na naiwnych.

 8. 8
  +8
  ~ Rock
  Czwartek, 04.03

  Po pierwsze garaże będą zalane przy pierwszej powodzi, a po drugie do E-ga żadna z firm deweloperskich oprócz tych trzech które działają nie wejdzie na rynek bo nikt na tym na boku nie zarobi. Więc nie ma co panikować, narazie nic tam nie powstanie.

 9. 9
  +4
  ~ borys
  Czwartek, 04.03

  Gdzie ty człowieku się pakujesz!!!!!Zgody na pewno nie dostaniesz w tej kadencji RM.

 10. 10
  +6
  ~ ~ zibi
  Czwartek, 04.03

  ładniej wygląda wysypisko śmieci zarośnięte zielenią.To widać najbardziej pasuje do "starego miasta".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.