Piątek, 28.02.2020, Imieniny: Makary, Prokop, Hilary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Budowa piątego Lidla ruszy jeszcze w tym roku

02.10.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Budowa piątego Lidla ruszy jeszcze w tym roku
Fot. Ryszard Biel

Budowa Lidla na terenie ulic Reja i Kochanowskiego ruszy jeszcze w tym roku, informuje przedstawicielka inwestora. Będzie to już piąty sklep tej sieci, który powstanie w Elblągu.

Przypomnijmy. W 2014 roku spółka Lidl Polska od prywatnego właściciela kupiła działkę u zbiegu ulic Reja i Kochanowskiego, na której przed laty mieścił się między innymi kompleks szklarni. Dwa lata później, właściciel sieci, odkupił od miasta za ponad 350 tys. znajdującą się po sąsiedzku działkę przy ul. Żeromskiego, gdzie docelowo ma powstać parking dla klientów. Okazało się jednak, że na budowę marketu w tym miejscu, elblążanie muszą poczekać. W międzyczasie Lidl zdążył wybudować w Elblągu trzy sklepy w innych lokalizacjach, a inwestycja przy ul. Reja na lata utknęła na etapie projektowym. Inwestor zapewniał jednak, że nie zamierza rezygnować z tej realizacji. Czy już wiadomo, kiedy ruszą prace w tym miejscu? To pytanie zadaliśmy przedstawicielowi sieci.

Zamierzamy rozpocząć prace budowlane nowego obiektu w Elblągu na przełomie jesieni i zimy bieżącego roku. Z kolei ich zakończenie planowane jest na połowę przyszłego roku. Więcej informacji przekażemy bliżej terminu otwarcia obiektu

- informuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication Lidl Polska.

- Sieć sprzedaży Lidl Polska liczy w tej chwili ponad 670 sklepów, ulokowanych na terenie całego kraju, obsługiwanych przez 10 Centrów Dystrybucyjnych (wkrótce 11). Otwieramy kilkadziesiąt sklepów rocznie i takie tempo ekspansji planujemy utrzymać, rozwijając się w sposób organiczny - dodaje przedstawicielka inwestora.

Market, którego budowa ruszy jeszcze w tym roku, będzie piątym sklepem sieci Lidl w Elblągu. W tej chwili w naszym mieście takie markety funkcjonują już: dwa przy ul. Ogólnej, przy ul. Dębowej oraz przy ul. Browarnej.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --11
  ~ Ciekawski
  Środa, 02.10

  Kto w UM bierze w łapę od potentatów zagranicznych, likwidując tym samym rodzimy biznes u wyprowadza pieniądze z myślą adta ?

 2. 2
  +12
  ~ Sąsiad
  Środa, 02.10

  Fajnie będę miał blisko.

 3. 3
  +14
  ~ Klient
  Środa, 02.10

  Oby jak najszybciej

 4. 4
  +1
  ~ hans
  Środa, 02.10

  I Niemiecki właściciel zarobi na Polakach.

 5. 5
  +10
  ~ Jest już XXI wiek
  Środa, 02.10

  Co to znaczy od potentatów zagranicznych, czyli od Biedronki też. Ten wpis świadczy albo o tkwieniu w państwowości XIX wieku, albo o całkowitej nieznajomości funkcjonowania światowej gospodarki. Globalizm i międzynarodowy system handlu i usług, a produkcji w szczególności, już dawno odesłał myślenie w kategoriach nasze, bo polskie do lamusa. W naszych warunkach oraz przewidywanego w najbliższym czasie dużego wzrostu cen, przy galopującej inflacji każdy przedsiębiorca czy handlowiec inwestujący na danym terenie jest pożądany i należy traktować go jako korzystne zjawisko.

 6. 6
  +17
  ~ hiena
  Środa, 02.10

  lidl,biedronka, leclerc wszystko w jednym miejscu.

 7. 7
  +14
  ~ Super wiadomość
  Środa, 02.10

  I bardzo dobrze że powstanie następny sklep Lidla. Powinny być sklepy w każdej dzielnicy i konkurować ze sobą a nie nazucanie cen. Przypominamy jak skończyło media ekspert gdzie olewali klientów. Sklep zniknął. Często chodzimy do innych lidlow i jesteśmy zadowoleni zakupy są udane. Na obrzeża h miasta Elbląg tez powinny powstawać nowe sklepy duże i takie których nie ma w Elblągu np Auchan, decathlon,real,netto,Intermarche Leroy Merlin. Tego w Elblągu nie ma. Dlaczego.

 8. 8
  +3
  ~ zgrywus
  Środa, 02.10

  Elbląg miasto centrów handlowych?;)

 9. 9
  +11
  ~ Ploterek
  Środa, 02.10

  ~ Super wiadomość. Miało być duże CH o nazwie "Siódemka", zlokalizowane mniej więcej na wysokości Nowej Holandii, ale był opór w związku z wjazdami do Nowej Holandii itd, więc pomysł upadł. A szkoda, bo takie centrum na obwodnicy było by idealne

 10. 10
  +7
  ~ Nauczka
  Środa, 02.10

  Jest popyt w sklepach sa klienci to budować wszędzie wszystko. Dzięki handlowi Elbląg prosperuja. Masa jest przyjezdnych wystarczy popatrzec na parkingach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.