Niedziela, 24.06.2018, Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

W Elblągu rośnie nowy park... handlowy. Ruszyła budowa przy ul. Komeńskiego

05.02.2018, 06:00:13 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu rośnie nowy park... handlowy. Ruszyła budowa przy ul. Komeńskiego
Fot. Ryszard Biel

W ciągu najbliższych kilku miesięcy przy ul. Komeńskiego "wyrośnie" park handlowy. Jego budowa właśnie ruszyła. To jedna z kilku podobnych inwestycji, które w najbliższej przyszłości powstaną w tej części miasta. W planach jest jeszcze Lidl po sąsiedzku i drugi park handlowy w okolicach dworca.

Nowych sklepów nigdy dosyć. Z takiego założenia można wyjść, patrząc na tempo w jakim w ostatnich latach przybywa ich w Elblągu. Tylko w ubiegłym roku otwarto nowego Lidla przy ul. Browarnej. W planach są kolejne, podobne inwestycje. Niedawno pisaliśmy o tym, że rozpoczęły się prace ziemne na terenie pod budowę Lidla przy ul. Ogólnej.

Z kolei kilka dni temu pełną parą ruszyły przygotowania do budowy parku handlowo-usługowego przy ul. Komeńskiego. Obiekt powinien powstać w ciągu czterech miesięcy. Zakończenie robót zaplanowano bowiem na 1 czerwca 2018 r.

W nowym miejscu handlowym znajdzie się kilka sklepów z różnych branż. Jakich dokładnie? O tym gdański inwestor jeszcze nie chce mówić. - Więcej informacji w sprawie tej inwestycji pojawi się w ciągu tygodnia na naszej stronie internetowej - usłyszeliśmy o pracownicy gdańskiej firmy. Dociekliwi internauci podają już jednak swoją listę typów. Na niej znajdują się między innymi: Martes Sport, Rossmann, Pepco i Gzella. Czy to rzeczywiście te marki zobaczymy w nowym parku handlowych, przekonamy się niebawem.

Działka przy ul. Komeńskiego na zabudowę czekała kilka lat. Najpierw miasto przez dwa lata starało się zbyć 0,6 hektara terenu - w miejscu tym kiedyś znajdowała się pawilon biurowy, w którym siedzibę miało kilka instytucji i stowarzyszeń m.in. Lazarus. Od września 2014 r. odbyło się łącznie pięć przetargów na jego zbycie. Dopiero w 2016 roku udało się sprzedać działkę. Zakupiła ją firma RWS Investment Group z Gdańska za 1 mln 680 tysięcy złotych. Nabywca został zobowiązany w akcie notarialnym do rozpoczęcia zabudowy nieruchomości do końca 2018 r. i zakończenia inwestycji najdalej z końcem 2020 r. Wszystko wskazuje na to, że raczej nie będzie miał problemu z dotrzymaniem terminu.

Warto dodać, że sąsiedztwie parku handlowego, pomiędzy ul. Reja i Kochanowskiego, powstać ma również market sieci Lidl. To jednak nie koniec tego typu inwestycji planowanych w tym rejonie miasta. Na ul. Grunwaldzkiej, na terenie w pobliżu dworca, również ma powstać park handlowy. Na razie spółka Xcity Investment, w imieniu PKP, zaprosiła rokowań dotyczących wyboru inwestora dla Małych Projektów Deweloperskich II - to pięć lokalizacji, wśród których jest również ta w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Budowa Komeńskiego ( zdjęć 24 )
Dodano: 2018-02-03 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ noname
  Poniedziałek, 05.02

  ruszyła? trwa już chyba od jakiegoś czasu wnioskując ze zdjęć :)

 2. 2
  0
  ~ Zennon.
  Poniedziałek, 05.02

  "zaprosiła rokowań" ??

 3. 3
  0
  ~ zły
  Poniedziałek, 05.02

  Nic , tylko same sklepy... Zamiast ludziom jakiś ludzki zakład pracy stworzyć !!!

 4. 4
  0
  ~ ikiv
  Poniedziałek, 05.02

  Prosimy o jeszcze jeden BANK .

 5. 5
  0
  ~ wist
  Poniedziałek, 05.02

  Czy za "rządów" p. Słoniny zaczęły powstawać Biedronki, no to teraz powstają Lidle? Czyżby uczeń przerósł swojego mentora? A gdzie jakiś konkretny inwestor p. Wróblewski?

 6. 6
  0
  ~ A- Z
  Poniedziałek, 05.02

  Czytam i nie wierzę, już prawie pusto w tych placówkach co handlują, a tu taka niespodzianka.Kto to będzie kupował i za co? żaden zakład produkcyjny nie powstaje, dlaczego?? Tak mi się też pomyślało, czy aby to nie dla imigrantów? Lidle, Kauflandy dostają duże dopłaty z różnych funduszy z Niemiec, kiedy w końcu będą płacili ten obiecany przez rząd podatek dla Nas. Co my z tego mamy? nic, no ale oni mają za to nasza ziemię.

 7. 7
  +1
  ~ Mieszkaniec
  Poniedziałek, 05.02

  Park handlowy miał być też u zbiegu ulic: Łęczycka, Rawska. Do dziś prócz biedronki nic nowego się tam nie otworzyło.

 8. 8
  0
  ~ kiki
  Poniedziałek, 05.02

  Koło Dworca to fajnie.Zamiast tej rampy obskurnej po PSK.

 9. 9
  0
  ~ bv
  Poniedziałek, 05.02

  tutaj powinien Lidl budowac a nie na Ogolnej

 10. 10
  0
  ~ oli
  Poniedziałek, 05.02

  Kolejny lidl, zgroza w tym Elblągu. same biedronki ,lidle,apteki i banki, aż nie chce tu się mieszkać

 11. 11
  0
  ~ jasnowidz..
  Poniedziałek, 05.02

  a ja słyszałem, że AMAZON ma wybudować wielkie centrum na Modrzewinie i zatrudnić tam tych wszystkich co tak bardzo szukają pracy w Elblagu - za 2100 brutto i w systemie 24/7 - może wreszcie przestaną biadolić na forach że nie mają pracy i tylko siedzą i kelpią w klawiaturę....

 12. 12
  --1
  ~ do jasnowidz
  Poniedziałek, 05.02

  Jeżeli prawdą jest co pan pisze, to będzie to upadek tych wszystkich sklepów. Już w Niemczech to odczuwają, u nich szybka przesyłka bez opłat, zwrot towaru tak samo.Oj, działoby się działo i w innych miejscach by pracy ubyło, wyszłoby na to samo.

 13. 13
  0
  ~ Bajerka
  Poniedziałek, 05.02

  A kto wam zaklad produkcyjny otworzy?? Naprodukuje i bedzie za darmo rozdawac bo wszyscy chca zarabiac miliony ale dostawac za darmo.

 14. 14
  --1
  ~ JASNOWIDZ
  Poniedziałek, 05.02

  Jak jest mi wiadomo praca obecnie stała się nałogiem ,Ja bym proponował ten nałóg rzucić i zyc tak jak żyją na przykład politycy , Opowiadają dowcipy , podskakują na ulicy w sejmie , w senacie zakładają maski maskujące i tak im życie płynie , a kasa sama idzie na konto . Praca niszczy nasz organizm , a szczególnie propaganda , kazda partia chce rządzić i opowiadać stale o demokracji . Ta cała demokracja jest jedno zło .

 15. 15
  0
  ~ dar
  Poniedziałek, 05.02

  W Elblągu będzie również CASTORAMA jeszcze w tym roku

 16. 16
  0
  ~ er ce
  Poniedziałek, 05.02

  Przydałby się duży sklep ogrodniczy. W Braniewie jest kilka.

 17. 17
  0
  ~ babcia
  Poniedziałek, 05.02

  A kiedy zobaczymy spychacze na placu przy ul. Nowowiejskiej po słynnym PORTO , oraz na słodkiej dzialce na pl. Konstytucji . Miejsc do budowy , ci w Srodmieściu Elbląga dostatek , tylko chętnych brak

 18. 18
  0
  ~ Marek
  Poniedziałek, 05.02

  Od kilku lat mieszkam w niemeczach ostatnio odwiedziłem sklep Lidl przy browarek obsługa chamowata . Zostawiłem koszyk i wyszedłem .Sklep Lidl przy Browarniej strasznie biedny mimo że nowy to wewnątrz ponury porostu nie ten Lidl które odwiedzam w niemczech

 19. 19
  0
  ~ do Marek
  Poniedziałek, 05.02

  a ja przeciwnie, te co odwiedzałam w Niemczech, wokół zaniedbane, towary porozwalane jak u nas. Obsługi tam nie widać, no ale kasjerki - góra dwie.Może człowieku nie trafiłeś na dzień i wydaje Ci się , że zachodnie to lepsze. Lidle wszędzie w większości są tak samo zaplanowane, tylko do tego dochodzą ludzie czy dbają czy nie, a Polacy dbają.

 20. 20
  0
  ~ sawannahandlowa
  Wtorek, 06.02

  A kiedy postaną lasy, bory, knieje tudzież plaże handlowe ? :-D

 21. 21
  +1
  ~ Edek
  Wtorek, 06.02

  Chcemy fabryki, konkurencji płacowej dla fabryki mebli !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.