Poniedziałek, 6.07.2020, Imieniny: Łucja, Dominika, Teresa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Galerię EL czeka modernizacja. Kto ją wykona?

14.02.2019, 12:00:57 Rozmiar tekstu: A A A
Galerię EL czeka modernizacja. Kto ją wykona?

Modernizacja zabytkowej siedziby Centrum Sztuki Galeria EL zbliża się dużymi krokami. W środę (13 lutego) ogłoszono przetarg na wykonawcę tego zadania.

Centrum Sztuki Galeria EL to kolejna, po muzeum, Bibliotece Elbląskiej i centrum Światowid, elbląska instytucja kultury, którą czeka wielomilionowa inwestycja.

Modernizacja XIII-wiecznego kościoła Najświętszej Marii Panny, w którym obecnie mieści się Galeria EL, zakłada usunięcie zagrożeń dla zabytku oraz modernizację wnętrz w zakresie techniczno- widowiskowej.

W środę (13 lutego) ogłoszono przetarg na "Wykonanie robót budowlano-konserwatorskich wraz z modernizacją urządzeń technologii widowiskowej w Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu".

W zakres prac wchodzi m.in.: przeprowadzenie prac konserwatorsko-budowlanych obejmujących wykonanie drenażu, izolacji pionowych i poziomych, remont lica murów, remont gotyckich okien i remont tynków oraz wyposażenie sali ekspozycyjnej w techniczno- widowiskową infrastrukturę dostosowującą obiekt do pełnienia zadań interdyscyplinarnych.

Planowana inwestycja uzyskała dofinansowanie z EL. Całkowity koszt projektu oszacowano na 4 184 114,99 zł. Z czego dofinansowanie UE to 2890637,72 zł.

Na oferty chętnych Galeria czeka do 5 marca.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ dannyX
  Czwartek, 14.02

  Cudownie! Od lat ten piękny obiekt zasługuje na szczególne otoczenie go troską. Mało mamy zabytków z prawdziwego zdarzenia. Tylko mnie pozwólcie by w przetargu i dokumentacji grzebał oszołomy z UM, bo na bank przetarg będzie niedoszacowany. W tym są dobrzy...

 2. 2
  --7
  ~ jezy
  Czwartek, 14.02

  Może należałoby zwrócić kościół oryginalnemu właścicielowi - zakonowi Dominikanów?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.