Sobota, 18.01.2020, Imieniny: Piotr, Malgorzata
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Budowy Kanału już nic nie zatrzyma? Poseł Wilk: Decyzja jest ostateczna i niepodważalna

13.02.2019, 15:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
Budowy Kanału już nic nie zatrzyma? Poseł Wilk: Decyzja jest ostateczna i niepodważalna
Wizualizacja , Urząd Morski w Gdyni
- Chciałbym jednoznacznie powiedzieć, że mamy decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie. Ona jest ostateczna i niepodważalna – jest zgoda na budowę Kanału – stwierdził poseł PiS Jerzy Wilk podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.
 
- Jest też pozwolenie wodno-prawne Wód Polskich. Jest cała dokumentacja dotycząca budowy Kanału i w tej chwili całość tej dokumentacji, łącznie z wyjaśnieniami fachowców z różnych dziedzin, trafiła do Unii Europejskiej – mówił poseł PiS.
 
Jak zaznaczył poseł PiS, na prośbę Unii Europejskiej Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Marek Gróbarczyk przekazał Komisji Europejskiej dokumentację związaną z budową Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.
 
Komisja Europejska ma prawo się z nią zapoznać. Nie mamy nic do ukrycia
 
– zapewniał Jerzy Wilk.
 
Pełna dokumentacja została przekazana także Wojewodzie Woj. Pomorskiego Dariusz Drelicha. - 24 stycznia br. dokumentacja trafiła do Wojewody. Ma on 60 dni na wydanie decyzji – mówił Jerzy Wilk. - Mam nadzieję, że zapozna się z nią znacznie szybciej. To on ma wydać ostateczne pozwolenie na budowę. Wydaje mi się, że jesteśmy na ostatniej prostej, żeby rozpocząć fizycznie tę inwestycję.
 
Obecnie trwa przetarg na wyłonienie firmy, która będzie realizowała budowę Kanału. - Zainteresowanie jest duże. Zgłosiło się kilka międzynarodowych firm. Musimy jednak poczekać na rozstrzygnięcie przetargu. Firma zostanie wyłoniona pod koniec marca i mam nadzieję, że na wiosnę rozpocznie prace – dodał Jerzy Wilk.
 
 
Chciałbym zdementować wszelkie wątpliwości, bo nic złego się nie dzieje. Chociaż prawdą jest to, że na jesieni ubiegłego roku Wiceminister Rolnictwa Rosji złożył skargę do Unii Europejskiej i ona wywarła pewne wrażenie. Na jego skargę zareagowała Komisja Europejska i poprosiła Ministerstwo o wyjaśnienia dotyczące ekologii. Wydaje mi się, że Rosjanie na swoim terenie mają większe problemy z ekologią niż my z budową Kanału Żeglugowego. Tutaj wszystkie standardy europejskie zostaną zachowane. Nic złego nikomu się nie stanie, ani żadnemu ptaszkowi, ani glonowi, ani żadnej roślince, którym jest na tym terenie
 
– podkreślił poseł PiS.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ klik
  Środa, 13.02

  O owadach pan Wilk zapomniał, czyli budowa kanału razem z Wiosną?

 2. 2
  +7
  ~ Kasia
  Środa, 13.02

  Brawo! wreszcie Elbląg się ożywi a potencjał jest ogromny! turystyka, transport wodny, można by przedłużyć rejsy kanałem, rozbudować Marinę SUPER!!!!

 3. 3
  +21
  ~ Gustaw .
  Środa, 13.02

  Albo będzie wkop w ziemię do wyborów , albo będzie wykop . Czekamy na rzeczywiste prace ziemne .

 4. 4
  +2
  ~ Proponujemy na juz
  Środa, 13.02

  Ogrodzic teren, wyciąć drzewa, bo przyleca ptaki i będzie problem ,gniazda. Obserwując to ten wykop by już był gotowy zarobić nierobów więźniów i jak w Egipcie kopali .

 5. 5
  +25
  ~ Najnowocześniejszy
  Środa, 13.02

  Zobaczę koparki to uwierzę;)

 6. 6
  +12
  ~ Sefan Rmbelski
  Środa, 13.02

  Panie pośle - parafrazując klasyka - Ostatecznie pewne jest tylko to, że trzeba płacić podatki, drugi pewniak to śmierć .

 7. 7
  +4
  ~ jan-49
  Środa, 13.02

  motorowka sie obudzil ten typ tak ma zawsze musi przypomniec o swoim istnieniu i zablysnac w mediach a do gadania ma tyle ile mu prezes pozwoli albo jak zyd za okupacji

 8. 8
  --4
  ~ bezrobotny
  Środa, 13.02

  Koparek nie będzie opozycja będzie kopać ręcznie ,Państwo zaoszczędzi gruby miliony , a opozycja nauczy się prawdziwej roboty ,

 9. 9
  +13
  ~ My, Narod
  Środa, 13.02

  Tak - budowie kanału. Nie - Wilkowi i Krasulskiemu, skompromitowanym. niewiarygodnym i skrajnie egoistycznym beztalenciom.

 10. 10
  +4
  ~ fanfan
  Środa, 13.02

  To mi sie podobuje.Krotko, zwiezle i na temat.Tak trzymac.To miejsce bedzie ogladało tysiace turystów z kraju i zagranicy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.