Czwartek, 21.03.2019, Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikolaj
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Ostatni budynek Bramy na Modrzewinę rośnie w oczach. Kiedy wprowadzą się tu pierwsi lokatorzy?

07.11.2018, 13:00:03 Rozmiar tekstu: A A A
Ostatni budynek Bramy na Modrzewinę rośnie w oczach. Kiedy wprowadzą się tu pierwsi lokatorzy?
Fot. Ryszard Biel

Ostatni budynek w kompleksie Brama na Modrzewinę powstaje w ekspresowym tempie. Pierwsi lokatorzy klucze do nowych mieszkań otrzymają pod koniec czerwca przyszłego roku.

W porównaniu do harmonogramu jesteśmy dwa miesiące do przodu. Wszystkie budowy wykonujemy w terminie, tutaj również nie ma powodów do obaw, że to się nie uda

- mówi Ryszard Mytych, współwłaściciel Zakładu Usług Budowlanych Mytych z Elbląga, inwestora.

Budynek D jest ostatnim z czterech obiektów tworzących kompleks Brama na Modrzewinę. Całe przedsięwzięcie ruszyło w 2012 r.. Wtedy przy al. Jana Pawła II, rozpoczęła się budowa 7-piętrowego bloku. Była to pierwsza z planowanych części większej inwestycji. W 2015 r. rozpoczęto budowę drugiego, tym razem 15-kondygnacyjnego budynku. Do tej pory jest to najwyższy wieżowiec w Elblągu.

Budowa trzeciego, 11-piętrowego obiektu zakończyła się w tym roku - obecnie jest on w trakcie odbiorów. Niemal równocześnie ruszyła kolejna inwestycja. Kilka miesięcy temu rozpoczęły się prace na placu budowy bloku D. W tej chwili ma on już pięć kondygnacji i szybko pnie się do góry. Ostatecznie będzie miał ich 8. Znajdą się tam 24 mieszkania 2 i 3-pokojowe. W budynku powstanie 10 odrębnych garaży, a w jego pobliżu miejsca parkingowe.

Atutem inwestycji jest jej doskonała lokalizacja. Kompleks Brama na Modrzewinie znajduje się przy największym w mieście centrum handlowym - CH Ogrody i niedaleko od ważnych dla każdej rodziny instytucji: żłobka, przedszkola, 2 szkół podstawowych oraz gimnazjum. Jest stąd bardzo szybki wyjazd w kierunku Gdańska przez most Unii Europejskiej - przekonuje inwestor. Rzeczywiście, firma Mytych na zainteresowanie lokalami w budynku D nie może narzekać. Zresztą większość deweloperów, ma teraz w Elblągu swój dobry czas.

To zainteresowanie się zmieniało na przestrzeni ostatnich lat. Po chwilach prosperity przychodziła dekoniunktura. My w trakcie całej inwestycji Brama na Modrzewinę przeżyliśmy jedno i drugie. Obecnie zainteresowanie jest duże - podobnie było z budynkiem C. W budynku D mamy jeszcze dwa lokale dla chętnych oraz pięć ostatnich umów do podpisania

- dodaje Ryszard Mytych.

Ostatni element Bramy na Modrzewinę powinien zostać ukończony wiosną 2019 roku.

Zakończenie tej inwestycji planujemy na 30 czerwca 2019 roku. Wtedy też pierwsi lokatorzy otrzymają klucze i będą mogli zacząć się wprowadzać do nowych mieszkań

- dodaje współwłaściciel firmy Mytych.


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3


Galeria / Budowa budynku mieszkalnego prz al.Jana PawłaII ( Brama na Modrzewinę) ( zdjęć 16 )
Dodano: 2018-11-07 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ pampi - ZAWADA
  Środa, 07.11

  Jak szkoda , ze akurat tam ostatni . Trzeba było postawić jeszcze jeden, centralnie w Jarze , a co tam ? A z tym wyjazdem spod tych budynków to nie tak pięknie . Trzeba się wpierw wbić w Szarych Szeregów a potem w Odrodzenia a tu skrzyżowanie ..nieciekawe szczególnie rano i popołudniu . Chyba , że ktoś chce się cofać , do wyjazdu od Jana Pawła II Mimo , zgłaszania problemu do UM . Kolejny wieżowiec , wielce prawdopodobne , szykuje się na działce Społem , po byłej piekarni . Będzie jeszcze ciekawiej , bo graniczy z SM Zakrzewo . Słowo klucz " graniczy " : )

 2. 2
  +16
  ~ cola
  Środa, 07.11

  Fajnie by było budować na modrzewinie, niedaleko za mostem

 3. 3
  +10
  ~ No no
  Środa, 07.11

  Super. Gdyby wzięli przykład z tej firmy i tak szybko budowali wieżowiec na ul. Nowowiejskiej. Prosimy podać co to za gamonie budują nic nie zaczeli i końca obietnic nie widać. Pastwisko ogrodzone.

 4. 4
  +16
  ~ dyżurny malkontent
  Środa, 07.11

  Szanowna Redakcjo co z budową przy Nowowiejskiej, nie mieli czasem zacząć 7.11.2018? Jest już "kolejny termin"?

 5. 5
  +5
  ~ hd
  Środa, 07.11

  Zapomnieliście dopisać o wiekopomnym wkładzie waszego patrona medialnego w ten oszałamiający budynek.Szkoda,że czas wyborczy jest tak krótki,tak wiele można się dowiedzieć o układzikach w tym postkomuszym grajdołku...

 6. 6
  +7
  Robert Koliński
  Środa, 07.11

  Gwoli ścisłości, to ostatni budynek półbramia, bo zamiast planowanej Bramy na Modrzewinę powstał niewyględny Lidl, warto Redakcji i Czytelnikom przypomnieć;)

 7. 7
  +6
  ~ ertt
  Środa, 07.11

  Jaka "brama"? To jest bunkier.

 8. 8
  +12
  ~ lucyna
  Środa, 07.11

  Jeden to i owszem , ale pozostale budynki tzw. Bramy powinny stanąć w centrum Elblaga , gdzie wolnych placów pod dostatkiem . I może wtedy przyjezdni by się nie pytali - A gdzie tu u Was je Centrum , bo nie widać ?

 9. 9
  --5
  ~ Alfaalfa
  Środa, 07.11

  Buduja jak chca i gdzie chca. Kamienica marszalka, sad, miala byc brama jest zawada bis. gniot gniota pogania

 10. 10
  +4
  ~ Jac
  Środa, 07.11

  Podobno się coś dzieje z tym gruntem pod budynkiem , osuwa się czy coś ,-wie ktoś może o co chodzi?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.