Poniedziałek, 22.04.2019, Imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nie będzie roweru miejskiego ani remontu muszli koncertowej. Wolimy kolejny plac zabaw

06.11.2018, 12:00:23 Rozmiar tekstu: A A A
Nie będzie roweru miejskiego ani remontu muszli koncertowej. Wolimy kolejny plac zabaw
Fot. Ryszard Biel

Przepadł remont muszli koncertowej w Bażantarni, zakup smoczych łodzi czy rowerów miejskich. O dziwo blisko 2,5 tys. elblążan zagłosowało na wniosek, z którego większość elblążan raczej nie skorzysta, czyli budowę integracyjnego placu zabaw przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2. Zrealizowana zostanie ona w przyszłym roku z pieniędzy Budżetu Obywatelskiego 2019.

Czego elblążanie potrzebują najbardziej? Placów zabaw. Tak przynajmniej można pomyśleć, patrząc na wnioski, które znalazły się w okręgu ogólnomiejskim Budżetu Obywatelskiego 2019. Mieszkańcy do wyboru mieli 15 zadań. Wśród nich były: budowa placu zabawa przy Szkole Podstawowej nr 18, przy SP nr 3, stworzenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy SP nr 12, placu zabaw i siłowni przy SP nr 11 oraz zwycięski projekt multikompleks "Konik polny" przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 przy ul. Polnej.

W głosowaniu wzięło udział 13 125 elblążan. 2471 głosów oddano na plac zabaw przy OSS-W nr 2. To oznacza, że zostanie on w przyszłym roku zrealizowany. Takiego szczęścia nie miały pozostałe szkoły, choć widać, że walka była ostra. Na plac zabaw przy SP nr 18 oddano 2074 głosy, a na kompleks przy SP nr 12  oddano 1748 głosów.

Patrząc na rozkład głosów jasno widać, że inne, nieszkolne wnioski praktycznie nie miały szans na realizację. Przepadł więc pomysł remontu muszli koncertowej w Bażantarni (1559 głosów), który już od kilku edycji bez powodzenia pojawia się w głosowaniu BO. Podobnie inne dwa wnioski dotyczące Bażantarni: stworzenie trasy rowerowej "Enduro" (676 głosów) i przygotowanie do użytkowania szlaku czerwonego (535).

Na realizację nie ma również szans trochę zaskakujący pomysł zakupu i montażu kriokomory dla szpitala miejskiego przy ul. Komeńskiego (706 głosów), czy zakupu smoczych łodzi (39 głosów). Skoro więc nie na to wszystko, to na co wydane zostanie 600 tys. zł z BO 2019?

W naszym mieście istnieje ogromna potrzeba zorganizowania placu zabaw wyposażonego w urządzenia zabawowo-sensoryczne dostosowane do wieku i potrzeb dzieci, z którego mogłyby korzystać dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Umiejscowienie multikompleksu "Konik polny" na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychoawaczego nr 2 przy ul. Polnej ma niebagatelne znaczenie z uwagi na prowadzoną przez placówkę działalność, która daje rękojmie przemyślanej integracji dzieci z różnych środowisk. Pobyt w tym miejscu ma szansę stać się miejscem pozytywnych kontaktów społecznych

- przekonuje we wniosku Krystyna Miezio, dyrektor ośrodka i autorka wniosku.

"Konik polny" to w zamyśle pomysłodawców integracyjny plac zabaw dla dzieci i młodzieży. Kompleks będzie podzielony na trzy strefy. Strefę maluszka, dostosowaną do potrzeb dzieci wieku od O do 4 lat, gdzie znalazłyby się urządzenia pomocne w nauce chodzenia, rozwijaniu dużej i małej motoryki oraz równowagi. Strefę starszaka dla dzieci w wieku 5- 10 lat i strefę nastolatka dla 11- 15-latków.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +32
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 06.11

  Kolejny przykład na nie właściwe zrozumienie budżetu obywatelskiego. Absolutnie nie neguję potrzeby stworzenia opisanego w artykule placu zabaw. Obiekt ten będzie służył bardzo wąskiej grupie. Mało prawdopodobne by rodzice z pociechami z całego miasta przyjeżdżali na Polną. B. O. mimo podziału na dzielnice powinien być ukierunkowany na korzyść dla wszystkich mieszkańców.

 2. 2
  +16
  Robert Koliński
  Wtorek, 06.11

  Patologii elbląskiego Budżetu tzw. Obywatelskiego ciąg dalszy. Jednak ratusz (a więc i jego wyborcy) mówi/ą, że jest OK. No to musi być zatem OK, skoro tak zadecydowała demokracja, prawda?

 3. 3
  +18
  ~ To jak to jest ?
  Wtorek, 06.11

  Elbląg to jednak bogate miasto , jak mało które . 600 tys zł na plac zabaw . Jetem pod wrażeniem . : ) : )

 4. 4
  +4
  ~ pis pognębiony
  Wtorek, 06.11

  Wybrali Wróblewskigo i będą teraz place zabaw dla psów i ludzi zabawa jest najważniejsza grunt to się dobrze bawić.

 5. 5
  +33
  ~ Rumcajs
  Wtorek, 06.11

  Zazwyczaj nie zgadzam się z Kolinskim, ale w tej kwestii akurat Kolinski ma rację. Panie Kolinski niech Pan przygotuje jakiś raport lubi coś podobnego w tej sprawie. Szkoły wymuszają głosowanie na ich projekty. Nie ma to nic wspólnego z obywatelskoscia.

 6. 6
  +4
  ~ Opus Dei
  Wtorek, 06.11

  Suweren wybrał -Demokracja!

 7. 7
  +10
  ~ zaczęło się
  Wtorek, 06.11

  Tera klika Wróblewskiego tryumfuje a to dopiero początek. Nikt nie da rady wytłumaczyć głupiemu że jest głupi

 8. 8
  +16
  ~ Prorok Igor
  Wtorek, 06.11

  Od dawna przestałem brać w tym udział i się emocjonować a że są tam niekompetentni urzędnicy to fakt i mam dowód! Dnia 27 sierpnia na skrzynkę mail dostałem potwierdzenie z adresu bo@umelblag.pl że mój wniosek z dnia 03.07.2015 08:58 wysłany do nich został nie przeczytany i usunięty....dokładnie po 3 latach dziwi kogoś?! Pora na przewietrzenie pokoi oraz zmiany w regulaminie Budżetu Obywatelskiego!

 9. 9
  +34
  ~ Zet
  Wtorek, 06.11

  Szkoły i inne podobne instytucje powinny mieć zakaz korzystania z BO.

 10. 10
  +26
  ~ Gosc z zatorza
  Wtorek, 06.11

  W budżecie obywatelskim nie powinny brać udziału szkoły. Zapewnienie miejsc rekreacji na terenach takich placówek powinna spoczywać na dyrekcji. Projekty mieszkańców nie mają szans z projektem wystawionym przez szkołę- w szkole mojej córki przeszedł wniosek i wygrał- Ale było ciągle namawianie do głosu przez nauczycieli i dyrekcję. Córka za każdym razem wracała z jakaś ulotka na ten temat w plecaku....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.