Niedziela, 29.03.2020, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Budowa Castoramy idzie pełną parą. Wiceprezydent Nowak: Początek przyszłego roku to bardzo realny termin

19.09.2018, 07:00:52 Rozmiar tekstu: A A A
Budowa Castoramy idzie pełną parą. Wiceprezydent Nowak: Początek przyszłego roku to bardzo realny termin
Fot. Ryszard Biel
Działka przy Żuławskiej przez lata była dla Miasta problematyczna. Wszystko zmieniło się, gdy pojawił się nowy Inwestor, który zadeklarował wybudowanie na niej marketu budowlanego. - Z tą działką były perturbacje. Najpierw firma zakupiła tę działkę i nie chciała realizować inwestycji. Później mieliśmy kłopoty, aby sprzedać działkę bez hipoteki, ale na szczęście wszystko się ułożyło. Pojawiła się Castorama, która podobnie jak my jest zainteresowana, aby obiekt powstał tam jak najszybciej – zaznaczył wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.
 
Prace przy budowie Castoramy trwają w najlepsze.
 
Inwestor nas nie informuje o każdym etapie prac, ale przejeżdżam tam bardzo często. Jako były kierownik budowy z wieloletnim stażem mam możliwość porównania i muszę przyznać, że prace idą w bardzo dobrym tempie. Jeżeli to tempo zostanie utrzymane to obiekt bardzo szybko zostanie oddany do użytku
 
– stwierdził  Janusz Nowak.
 
Castorama na przyjęcie klientów ma być gotowa w końcem marca 2019 r. - Castorama chciała, aby obiekt został otwarty jeszcze w tym roku, ale niestety perturbacje związane z pozyskaniem tego terenu, jak i pozwoleń wodno- prawnych, gdyż jest to teren zalewowy, nieco zweryfikował plany. Zawsze, kiedy rozpoczyna się proces inwestycyjny wydaje się, że wszystko pójdzie gładko, a później są schody. Myślę, że początek przyszłego roku to bardzo realny termin – zaznaczył wiceprezydent.
 
Nieopodal Castoramy powstanie rondo. - Jak na razie mamy tam rondo prowizoryczne, tymczasowe. Powstanie jednak rondo z prawdziwego zdarzenia – to był jeden z warunków naszej umowy. Poprosiliśmy o to, aby inwestor płacił kaucje w wysokości ok. 1 mln zł na poczet budowy tego ronda. Gdyby się okazało, że z jakiś powodów nie będzie mógł zrealizować ronda, to Miasto będzie miało na to środki – dodał Janusz Nowak.
 
Wiceprezydent zapewnił, że przewiduje znacznych utrudnień w ruchu drogowym.
 
Mieszkańcy mogą być spokojni o układ komunikacyjny.Wiadomo, że przy tak dużym obiekcie, który będzie obsługiwał wielu mieszkańców, szczególnie w początkowej fazie, będą tam korki. Ale mamy nadzieję, że to rozwiązanie, które wspólnie wypracował Departament Zarządu Dróg i Inwestor, pozwoli na to, aby ta komunikacja była sprawna
 
– zaznaczył.

Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonane miesiąc temu i obecnie.


 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Castorama budowa ( zdjęć 32 )
Dodano: 2018-09-19 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ wieloletni kierownik, ho, ho
  Środa, 19.09

  No cóż, gdyby nie nowak... . Tak czy owak, Castoramę buduje, bardzo aktywny ostatnio, nowak. Czy zapomniał czegoś dla miasta, niczym przejścia dla pieszych na słynnym wiadukcie? A Rysiu natychmiast pobiegł i palnął foto traktora w bramie. Wilk mógłby też pokazać foty z "przekopu" - o tej porze miał już pełną łopatą machać do tereski, i co? A nowak się nie chwali a podgląda i buduje. On, wieloletni kierownik, buduje.Bez nowaka to miasto zginie. Wybory powinny być 4 razy w roku, wtedy takie nowaki zaczęli by pracować. Przez 4 lata zrobili tyle co wróbel na parapecie a we wrześniu reforma oświaty (po 3 latach), wiadukt, ciepło, "centrum" kształcenia, przepompownia g ó w n a (najważniejsza). Wybory robią z wróbla słonia i ujawnia się cała klika klakierów. Wymienia się wszystko co miasto ma.

 2. 2
  --6
  ~ Czekamy
  Środa, 19.09

  A decathlon to będzie czy znowu czekać na zamiłowanie urzędu jacych.

 3. 3
  +7
  ~ pil
  Środa, 19.09

  po co wam decathlon, przesyłki mają za darmo a jak coś większego to do gdańska niedaleko. Wybudowami by ten sklep i stał by prawie pusty!!!

 4. 4
  --21
  ~ to tylko u nas....
  Środa, 19.09

  To jest Castorama ?! Czy jakas Castoramka ? Jak zwykle w Elblągu okrojone powierzchnie .Pewnie i tak będziemy jezdzic do Castoramy w 3miasto

 5. 5
  +9
  ~ Panu @to tylko u nas
  Środa, 19.09

  Jak na pański tyci format i mocno ograniczone możliwości, przede wszystkim intelektualne, taki obiekt zupełnie wystarczy

 6. 6
  0
  ~ :)
  Środa, 19.09

  Nie obrazaj każdy może mieć swoje zdanie a jeśli chodzi o możliwości intelektualne to właśnie je pokazałeś ( do poniżej )

 7. 7
  --4
  ~ Jamaleg
  Środa, 19.09

  Wróbel stwierdził że biedronek w naszym mieście jest jeszcze za mało

 8. 8
  +3
  ~ Realista
  Środa, 19.09

  Powierzchnia ma być mega wypasiona, z tych największych i najnowocześniejszych w Castorama. Do tego bardzo duży parking. To po co ty chcesz jeździć do 3city? Chyba ze dla lansu?

 9. 9
  +6
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Czwartek, 20.09

  Nie obrazajmy się ale... Powstaje market typu dom & ogród, pierwszy taki w Elblągu. Hala o powierzchni 11,5 tysiąca metrów kw., 8,5 tys. m. kw. powierzchni sprzedaży. Pierwsza udana próba przyciagniecia do Elbląga inwestora z renomowanej sieci marketów budowlanych, obecnych w innych miastach podobnej wielkości od dawna. Obsłuży nie tylko elblazan, przyciągnie mieszkańców okolicznych powiatów, nawet z innego województwa. Inwestor będzie partycypowal w kosztach uporządkowania układu drogowego, od dawna będącego prowizorka bez szans na przebudowę ze strony miasta. Tymczasem jak zwykle zdarza się ktoś, komu to zbyt mało, on wie lepiej, on będzie i tak jeździł do Castoramy w Gdańsku. Otóż jest pewne że nie będzie tam po to jeździł kiedy już nastąpi otwarcie obiektu, to oczywiste. Ale jeśli ma taką ochotę, to droga wolna. Tylko że ktoś sam nie wierzy w to co napisał. Jemu chodzi o to, że ma żal iż coś jednak się w tym Elblągu udaje. Tacy jak on zadeklaruja wszystko w ramach hejtu, nawet to, że zakupy w Biedronce robią w Trójmieście, bo tam są lepsze Biedronki. Bez obrażenia kogokolwiek, popieram aby wreszcie banowac tych, którzy oceniają miasto kierując się żółcia wylewana na własną wątrobę kiedy tylko w Elblągu pojawiają się także i pozytywne strony życia.

 10. 10
  +1
  ~ koko
  Środa, 26.09

  Castorama to prywatny korporacyjny inwestor któremu cała władza samorządowa winna dozgonna wdzięczność że na tym za..u zechciał inwestować i budować w takim tempie przed wyborami. Trzeba było chwalić i wycinać krzaki przed wyborami samorządowymi .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.