Sobota, 26.09.2020, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Castorama w Elblągu jeszcze w tym roku? Wiceprezydent Nowak: Inwestor chciałby rozpocząć pracę już jutro

26.02.2018, 17:50:21 Rozmiar tekstu: A A A
Castorama w Elblągu jeszcze w tym roku? Wiceprezydent Nowak: Inwestor chciałby rozpocząć pracę już jutro

Od kilku miesięcy wiadomo, że działka przy ul. Żuławskiej zakupiła Castorama, która planuje tam wybudować pierwszy w naszym mieście duży market budowlany. Dlaczego do tej pory budowa się nie rozpoczęła?


Wieść o tym, że w Elblągu powstanie Castorama wywołała lawinę pozytywnych komentarzy. Internauci podkreślali, jak potrzebny jest w naszym mieście taki market budowlany.


Pojawiły się również głosy właścicieli małych sklepików, którzy obawiali się, że Castorama wykluczy ich z rynku. - Zawsze w takich sytuacjach jest konflikt interesów – stwierdził wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak. - Jeżeli powstaje obiekt handlowy należący do dużej sieci, to  nie dziwie się obawom mniejszych sklepów. Życie pokazało, że np. jeśli chodzi o handel produktami spożywczymi, to jakoś to się układa. Zapewne teraz gorzej jest tym małym sklepikarzom, niż było wcześniej, ale funkcjonują obok siebie. Podobnie będzie i tutaj.

Jak zapewnia Janusz Nowak, inwestor bardzo intensywnie prowadzi prace przygotowawcze. - Na co dzień mamy kontakt z projektantem, któremu bardzo zależy na przyspieszeniu tempa jeżeli chodzi o zrobienie dokumentacji i zdobyciu wszystkich pozwoleń. My, jak w przypadku każdego inwestora, staramy się, aby wszystko przyspieszyć w ramach możliwości – mówił Janusz Nowak.


Wiceprezydent przyznał, że inwestorowi zależy, aby teren został już przygotowany pod palowania. - Chciałby już wyciąć drzewa i chaszcze, które tam są, ale to też wymaga odpowiedniego pozwolenia. Nie wszystkie decyzje zależą od nas. Niektóre są podejmowane przez Urząd Marszałkowski  – dodał Janusz Nowak. - Tu jednak jest dobra współpraca i mamy nadzieję, że lada dzień taka decyzja będzie. Inwestorowi zależy, żeby niezwłocznie rozpocząć realizację tego obiektu i jak najszybciej oddać go do użytku.


Kiedy zatem rozpocznie się budowa?

Inwestor chciałby rozpocząć pracę już jutro. Oni są gotowi. Jak tylko będą wszystkie pozwolenia natychmiast rozpoczną prace. Trzeba pamiętać, że to są tereny zalewowe, więc tu są potrzebne opinie i zgody Wód Polskich. Wszystko jest jednak na etapie końcowym i mam nadzieję, że lata dzień otrzymają już wszystkie decyzje

– wyjaśnia wiceprezydent Elbląga.


Nie wykluczone, ze Castorama powstanie jeszcze w tym roku.

Cykl realizacji to będzie kilka miesięcy. Czy uda im się jeszcze w tym roku oddać obiekt do użytku czy na wiosnę przyszłego roku to nie wiem, ale to są te terminy. Nie dłuższe

– mówił Janusz Nowak.

Zapowiadano, że przy Żuławskiej zostanie wybudowane rondo w miejsce tymczasowego. Czy tak się stanie? - Castorama zadeklarowała wybudowanie ronda, ale dopiero po zrealizowaniu obiektu. Zależało im na tym, aby dostać pozwolenie  na użytkowanie zanim jeszcze zrobią rondo. My w obawie przed tym, żeby po otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie nie zabrakło woli, pieniędzy czy chęci do zrealizowania ronda w umowie drogowej, jaką podpisaliśmy,  zapisaliśmy złożenie depozytu finansowego, który będzie wystarczający na to, abyśmy zrealizowali  rondo w przypadku jeżeli oni ociągaliby się z budową. Możemy być zatem spokojni – to rondo powstanie – podkreślił Janusz Nowak.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 21

%85.7 %14.3


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ Mieszkaniec
  Poniedziałek, 26.02

  Ta Polska biurokracja stos dokumentów. Inwestor gotowy żeby robić a tu brakuje głupiego podpisu. Mam nadzieje ze nie będą mieli problemów bo znów się wycofała jak przy inwestycjach elblaski chyba. A co do sklepików małych z tym asortymentem windyjc8e dalej ceny to na pewno Wam to pomoże, mrówki może ceny zmienia i będzie w końcu konkurencja na naszym rynku

 2. 2
  +15
  ~ 999
  Poniedziałek, 26.02

  ~ Mieszkaniec: stos dokumentów jest potrzebny m.in. po to, aby w przypadku zalania (teren zalewowy) Casto nie miało pretensji do miasta. Czy chciałbyś, żeby miasto płaciło z twoich podatków odszkodowanie?

 3. 3
  +10
  ~ Janusz Budowlaniec
  Poniedziałek, 26.02

  Janek żeby Wam tylko inwestor nie uciekł przez te wszystkie pozwolenia i uzgodnienia , opinie i zgody....

 4. 4
  +16
  ~ wyborca antypartyjny
  Poniedziałek, 26.02

  Budowac i dac pozwolenie!!!!

 5. 5
  +10
  ~ żuławianin
  Poniedziałek, 26.02

  Co nagle to po diable. Nie ma co się spieszyć, a budować trwały i bezpieczny budynek, każdy wie, że ten teren jest podmokły, stąd te pozwolenia etc. przyjdzie cofka - i jak źle wybudują to ich zaleje z boku,- rz. Elbląg, i od spodu wody gruntowe. Stąd tyle projektowania, pozwoleń i papierkowej roboty by zrobić to mądrze i bezpiecznie.

 6. 6
  +6
  ~ sceptyczna
  Poniedziałek, 26.02

  Pożyjemy - zobaczymy. Póki nie postawią i logo nie zawiśnie- nie uwierzę. Tu tylko biedronki i lidle

 7. 7
  +4
  ~ pragmatyk
  Poniedziałek, 26.02

  Inwestorów było już wielu w wielu branżach. Jak wbiją łopatę to zacznę się przyglądać, a jak postawią konstrukcję to uwierzę. Porto_55 też już miało infrastrukturę przygotowywaną. Ulicę przebudowali i co....i nic. Nie ma ciężkiego sprzętu więc nie ma o czym gadać.

 8. 8
  +2
  ~ zenek
  Poniedziałek, 26.02

  Taaaa, haha. Mierzeję też kopią i kopią i kopią....i kopią i przekopać nie mogą. Jak przekopią to wcisnę łapkę w górę. Na teraz - oczu nie mydlić

 9. 9
  +3
  ~ Dziura i tyle
  Poniedziałek, 26.02

  Brak konkretnego sklepu budowlanego w Elblągu. Plac po Porto 55 miał być wybudowany ładny wierzowiec a jest sciernisko. Środek miasta plac dla wesołego miasteczka. Czy wlodarzom nie zależy by Elbląg zachwalano że zakupy tu zrobisz wszystkie i budynki zdobia miasto.

 10. 10
  +4
  ~ Tak, tak
  Poniedziałek, 26.02

  Jak rusza roboty wtedy na bank powstanie a tak to baju, baju. Co to nie miało być wybudowane w Elblągu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.