Poniedziałek, 21.09.2020, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Castorama z pozwoleniem na budowę. Inwestycja na Żuławskiej ruszy wiosną

08.04.2018, 15:00:38 Rozmiar tekstu: A A A
Castorama z pozwoleniem na budowę. Inwestycja na Żuławskiej ruszy wiosną
Fot. Archiwum redakcji

Już nic nie stoi na przeszkodzie, aby wielkopowierzchniowy market budowlany sieci Castorama powstał w Elblągu. Inwestor otrzymał w ostatnich dniach ostatnią, niezbędną do rozpoczęcia budowy decyzję. Sklep powstanie na 5,5 hektarowej działce przy skrzyżowaniu ulicy Żuławskiej z Warszawską. Będzie liczył 11 tys. m2. Jego realizacja ruszy prawdopodobnie jeszcze wiosną.

Spółka Castim, która jest odpowiedzialna za budowę nowych marketów sieci Castorama, 5 kwietnia otrzymała w elbląskim ratuszu pozwolenie na budowę przy ul. Żuławskiej budynku handlowego (ok. 8,5 tys. m2) wraz z magazynem (2 tys. m2), częścią biurową i towarzyszącą infrastrukturą (m.in. drogi, parking na blisko 400 miejsc postojowych). Inwestor zobowiązał się również w podpisanej z Miastem umowie drogowej do wybudowania stałego ronda na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Żuławskiej. Realizacja inwestycji powinna rozpocząć się jeszcze wiosną.

Castorama Polska Sp. z o.o. istnieje na rynku od 1994 roku i jest liderem w kategorii home improvement (ulepszania warunków mieszkaniowych) w naszym kraju. Obecnie spółka posiada w Polsce ponad 70 sklepów o łącznej powierzchni handlowej ok. 554 tys. m2 i zatrudnia ok. 11,5 tys. pracowników. Obecna jest m.in. w Gdańsku, Ełku, Słupsku czy Koszalinie.

Castorama zakupiła 5,5 ha działkę w Elblągu w zeszłym roku od spółki Jermon Poland, która wcześniej miała na niej wybudować market budowlany OBI. Poprzedni właściciel nabył ją w 2008 r. w drodze przetargu od Miasta. W ramach zawartej wówczas umowy, inwestor pod rygorem kar, naliczanych od 2013 roku, zobowiązał się do zabudowania nieruchomości. Budowy nigdy nie rozpoczął, za co Miasto naliczyło mu ponad 6,1 mln zł kar. Dług został spłacony, dzięki znalezieniu nowego nabywcy nieruchomości, którym została Castorama.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%87.5 %12.5


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ Elblong
  Niedziela, 08.04

  No i bomba. Tak jak takie inwestycje są jak najbardziej potrzebne w naszym mieście, tak lidlobierdonka na każdym skrzyżowaniu to nieporozumienie.

 2. 2
  +15
  ~ C .. K..
  Niedziela, 08.04

  Spółka istnieje od 1994 r - zobaczcie jak my jesteśmy zacofani całe ćwierćwiecze ... Dzięki tym nieudolnym włodarzom w Elblągu tylko Biedronki ,Biedronki ... Mam nadzieje że Castorama wreszcie będzie w Elblągu ..

 3. 3
  +21
  ~ Gr
  Niedziela, 08.04

  "Inwestycja na Żuławskiej ruszy wiosną" To że niby jaką mamy porę roku????

 4. 4
  +9
  ~ do: C .. K..
  Niedziela, 08.04

  Ty naprawdę myślisz że to prezydent decyduje o budowaniu Biedronek? To nie PRL żeby władza decydowała jakie mają być sklepy.

 5. 5
  --4
  ~ joe
  Niedziela, 08.04

  @Gr, może mowa o przyszłym roku ;)

 6. 6
  --5
  ~ Robo
  Niedziela, 08.04

  Kiedy Leroy Merlin w elblagu?

 7. 7
  +8
  ~ Marek elblaski
  Poniedziałek, 09.04

  Tym hamulcowym był niestety dziadek Heniuś,on nie pozwalał na jakiekolwiek budowle wielkopowierzchniowe.Pamiętam, jak na Ogólnej budowano Lidla, to on złośliwie nie pozwolił na jednym ze skrzyżowań na zawracanie.To taki malutki przykład,nasze miasto nie na szczęścia do mądrych i uczciwych włodarzy, zawsze rządziły miernoty albo nieudacznicy bądź cwaniacy,przez co jesteśmy w tym niechcianym wojewodztwie,czas na zmiany.

 8. 8
  0
  ~ Jan
  Poniedziałek, 09.04

  Juz drzewa wycinają

 9. 9
  0
  ~ Caston
  Poniedziałek, 09.04

  Już karczują teren.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.