Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Grazyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zmieni się nie do poznania. "Umowa podpisana, ruszamy z pracami!"

05.09.2018, 10:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zmieni się nie do poznania. "Umowa podpisana, ruszamy z pracami!"
3 września 2018r. podpisano umowę na rozbudowę budynku artystycznego Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.
 
W ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Infrastruktura szkolnictwa artystycznego, zadanie pt.: Rozbudowa pracowni artystycznych, liceum otrzymało dofinasowanie w kwocie 820 tys. złotych. Całkowity koszt realizacji zadania wyniesie 4 168 tys .zł. Różnicę w kosztach rozbudowy pokryje Samorząd Powiatu Elbląskiego. Wykonawcą wyłonionym w postępowaniu przetargowym został Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz z Elbląga. Przewidywany termin zakończenia inwestycji 31 sierpnia 2019roku.
 
Rozbudowa budynku pracowni stanowi kontynuację działań prowadzących do zapewniania odpowiednich warunków kształcenia artystycznego i wysokiej jakości nauczania wraz z działaniami na rzecz środowiska lokalnego w dziedzinie kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego. W ramach zadania nastąpi rozbudowa dotychczasowego budynku pracowni artystycznych o następujące parametry techniczno - użytkowe: zwiększenie powierzchni zabudowy o 469m2, powierzchni użytkowej - 789,8 m2.

Na parterze powstanie wielofunkcyjna powierzchnia wystawienniczo - edukacyjna wraz z ciągiem komunikacyjnym i sanitariami, pomieszczenie dla pieca ceramicznego oraz pomieszczenia gospodarcze. Na piętrze: pracownia rysunku i malarstwa, historii sztuki, pracownia fotografii i multimediów, pokój nauczycielski oraz niezbędne pomieszczenia magazynowe i ciągi komunikacyjne w ramach której wyodrębniono strefę relaksacyjno - gastronomiczną. Nastąpi przyłączenie budynku do gminnej sieci kanalizacyjnej oraz odprowadzenie wód deszczowych.

Poprzez realizację zadania nastąpi znaczna poprawa warunków kształcenia artystycznego oraz możliwe będzie podejmowanie działań edukacyjnych i twórczych dotychczas niemożliwych lub w znacznym stopniu ograniczonych. Przemyślane, konsekwentne działania rozbudowy szkoły idą w parze z nabieraniem doświadczenia nauczycieli i posiadaniem coraz bogatszego warsztatu pracy umożliwiającego kompleksowy, intensywny rozwój młodzieży, ich talentów i pasji. Usprawnią działanie szkoły i pozwolą na podejmowanie wielu cennych inicjatyw, które chcielibyśmy realizować, co z powodu braku pracowni było niemożliwe.

Powstanie sali wystawienniczej z możliwością działań artystycznych i edukacyjnych będzie kolejnym krokiem milowym w rozwoju placówki. Wykorzystywana będzie do przeprowadzania egzaminu dyplomowego i ekspozycji prac, w tym prac dyplomowych, przeprowadzania uroczystości szkolnych, spotkań z artystami, wykładów i prezentacji, przeprowadzania ogólnopolskich konkursów plastycznych - których szkoła jest organizatorem, jak również działań o charakterze edukacyjnym i kulturalnym. Stworzy również możliwości do działań z zakresu edukacji filmowej, w tym działań proponowanych np. przez Filmotekę Szkolną i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Przestrzenie zapewnią również miejsce do działań performatywnych, tworzenia instalacji intermedialnych z wykorzystaniem mieszanych mediów czy zajęć teatralnych lub klubu dyskusyjnego oraz okolicznościowych eventów. Powstanie drugiej pracowni rysunku i malarstwa wpłynie znacząco na poprawę warunków pracy i korzystniejszy układ planu zajęć dla uczniów.

Na pierwszym piętrze zaplanowano powstanie pracowni do realizacji przedmiotów: podstawy fotografii i filmu oraz specjalizacji realizacje intermedialne. Bliskie położenie sali wystawienniczej i pracowni multimediów sprzyjać będzie realizacji wielu nowych zamierzeń znacząco wpływających na jakość kształcenia artystycznego oraz wachlarz technik i ćwiczeń.
 
Rozbudowa budynku zakłada również poprawę warunków socjalnych uczniów. W planowanej rozbudowie zaplanowano pomieszczenia uwzględniające strefy odpoczynku podczas przerw i spożywania posiłków. Ponadto, realizacja rozbudowy pracowni artystycznych pozwoli na uregulowanie gospodarki wodnej i ściekowej.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury”.
 
Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
 

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ zofia
  Czwartek, 06.09

  Gratulacje dla szefostwa szkoły . Myślę ,że po wyborach wladze Elbląga powinny przystapić do starań o zmianę wschodnich granic miasta aż do Przezmarka włącznie .

 2. 2
  0
  ~ j23
  Czwartek, 06.09

  przypomnę że ktoś z tego liceum jest ; zasłużonym " dla Starostwa Powiatowego w Elblągu......

 3. 3
  0
  ~ zofija
  Czwartek, 06.09

  do zofia a gdzie tam tylko do Przezmarka wnioskuję do Pasłęka!!! a z drugiej strony do Malborka a co ? nie należy się? jak wybory to wybory!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2389039993286