Sobota, 23.01.2021, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Po naszej publikacji: sytuacja w Kazimierzowie wróci do normy? Trwa projektowanie ronda

09.11.2017, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Po naszej publikacji: sytuacja w Kazimierzowie wróci do normy? Trwa projektowanie ronda
Fot. IR

Po naszej publikacji: sytuacja w Kazimierzowie wróci do normy? Trwa projektowanie ronda 26. października 2017 w artykule pt. "Duże korki w Kazimierzowie po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu! Materiały graficzne oraz film" informowaliśmy o problemach, jakie powstały po wprowadzoniu nowej organizacji ruchu w Kazimierzowie. W związku z kolejnym etapem prac na budowie S7 Gdańsk - Elbląg utworzono skrzyżowanie z pierwszeństwem przejazdu w miejsce ronda, które funkcjonowało dotychczas.

Spowodowało to znaczne zwiększenie korków szczególnie dla kierowców jadących od strony Gdańska oraz tych jadących od ul. Nowodworskiej w kierunku Gdańska lub Warszawy. W godzinach szczytu czas oczekiwania wynosi nawet kilkadziesiąt minut.

W związku z naszym artykułem otrzymaliśmy list od Kierownika Projektu Sławomira Rytlewskiego, który poinformował, że:

Projekt organizacji ruchu, polegającej na wykonaniu skrzyżowania drogi P-21 z ul. Nowodworskiej (wlot podporządkowany), został przedstawiony przez Wykonawcę róbót oraz zaakceptowany. Po wyniesienie w terenie przyjętego rozwiązania odnotowano występowanie licznych wątpliwości dotyczących generowania przez ww. schemat zatorów w ruchu. Wskutek powyższego podjęto decyzję o wdrożeniu korekty polegającej na uniemożliwieniu bezpośredniego zjazdu z drogi P-21 w kierunku ul. Nowodworskiej oraz skierowania ruchu na funkcjonujące uprzednio rondo tymczasowe. Spowodowało to wystąpienie licznych niewłaściwych zachowań ze strony kierujących pojazdami, co z kolei wymusiło konieczność przywrócenia pierwotnego schematu organizacji ruchem.

W celu rozwiązania problemu obecnie opracowywany jest projekt tymczasowej organizacji ruchu w ramach którego przewiduje się wykonanie ronda w miejscu przecięcia drogi P-21 (stanowiącej obecnie objazd dk 7) oraz ul. Nowodworskiej. Pozwoli to na uporządkowanie potoków ruchu samochodów i wyeliminuje problem częstych zatorów ruchu w obrębie jednego z wlotów skrzyżowania. Powyższe potwierdza skuteczność analogicznego rozwiązania  funkcjonującego w pobliżu problematycznego miejsca, przed przekierowaniem ruchu z dk 7 na drogę P-21.Oznacza to, że zostanie wprowadzone rozwiązanie, które sugerował nasz czytelnik już w pierwszym dniu funkcjonowania nowej organizacji ruchu. Rozwiązanie to przedstawione jest na poniższej grafice:

 Należy dodać, że drogowcy w międzyczasie podjęli inne środki, m.in. ustawiono znaki dla kierowców jadących Trasą Unii Europejskiej w kierunku Warszawy sugerujące objazd przez ul. Nowodworską, Warszawską i włączenie się na drogę krajową nr 7 przez węzeł Raczki. Z kolei dla kierowców jadących od strony Gdańska, którzy chcą skręcić w lewo w ul. Nowodworską sugeruje się zawrócić na starym rondzie i dopiero wtedy skręcić w prawo w ul. Nowodworską.

W godzinach szczytu na skrzyżowaniu w Kazimierzowie drogowcy próbują także ręcznie kierować ruchem. Niestety te rozwiązania nie przynoszą pożądanych efektów, dlatego wszyscy kierowcy, którzy jeżdzą przez Kazimierzowo z niecierpliwością czekają na jak najszybsze utworzenie tymczasowego ronda, które z pewnością ułatwi poruszanie się na tym problematycznym skrzyżowaniu.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Ed
  Czwartek, 09.11

  Juz dawno ktoś kto tym sie zajmuje powinien to wprowadzic no ale dobrze ze w koncu

 2. 2
  +4
  ~ Świadek
  Czwartek, 09.11

  Wracałem wczoraj od strony Gdańska przed godziną 16:00 i była tragedia. Rozwiązanie jest bardzo proste i bez kosztowe. Wystarczy postawić zakaz skrętu w lewo od Elbląga i Gdańska oraz dwóch policjantów dalej. Od Gdańska zawrócą na dotychczasowym rondzie i skręcą w prawo a od miasta pojadą w ulicę Nowodworską.

 3. 3
  +1
  ~ tabor
  Piątek, 10.11

  " oraz dwóch policjantów dalej" -To może być niewykonalne,bo ostatnio w ogóle policji się nie widuje! Mają nasze bezpieczeństwo po prostu w czterech literach.

 4. 4
  +3
  ~ Jankes
  Piątek, 10.11

  A kiedy rondo Łęczycka, Grottgera, Rawska?!

 5. 5
  +1
  ~ qwerty
  Piątek, 10.11

  Od 16.11 pojawi się nowe rondo. http://www.s7-ndg-kazimierzowo.pl/2017/11/zmiana-organizacji-ruchu-uruchomienie.html

 6. 6
  0
  ~ Mieszkaniec
  Niedziela, 12.11

  Zakaz skrętu w lewo i więcej polocji na s7! To jest jakas tragedia ilu wariatów posiada uprawnienia do kierowania pojazdów.

 7. 7
  0
  ~ Zg elblag
  Poniedziałek, 13.11

  Jechałam 28 10 2017 r z E-ga za Elk policji nigdzie nie było jadąc przez Olsztyn to dopiero tragedia okropnie rozkopane ulice kolejki długie aż wstyd miasto wojewodzkie a taki syf ulice wprost okropne i to ma być wizerunek miasta które ma prawa wojewodzkie za to Elblag jest piękny

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98005294799805