Sobota, 15.08.2020, Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Prace przy Castoramie idą pełną parą. Wiceprezydent Nowak: W tej chwili już nic nie zatrzyma tej inwestycji

10.05.2018, 07:00:22 Rozmiar tekstu: A A A
Prace przy Castoramie idą pełną parą. Wiceprezydent Nowak: W tej chwili już nic nie zatrzyma tej inwestycji
Fot. Archiwum redakcji
Prace na działce przy ul. Żuławskiej, na której Castorama planuje wybudować pierwszy w naszym mieście duży market budowlany, idą pełną parą. Jak zapewnia wiceprezydent Elbląga, Janusz Nowak, już nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ta inwestycja została ukończona.

 
Roboty przygotowawcze idą pełna parą i elblążanie mogą wypatrywać nowego marketu budowlanego. W tej chwili już nic nie zatrzyma realizacji
 
– mówił Janusz Nowak.
 
Skąd ta pewność? - Firma, która realizuje ten obiekt wpłaciła do Miasta tzw. „kwotę gwarancyjną”, która będzie przeznaczona na budowę ronda. Firma nie chciała rozpoczynać inwestycji od budowy ronda, bo powodowałoby to perturbacje przy budowie marketu. Obawialiśmy się, że firma wybuduje market, a później powie, że nie ma pieniędzy na rondo i świecilibyśmy oczami przed mieszkańcami – mówił wiceprezydent Elbląga.
 
Władze Miasta zaproponowały rozwiązanie. - Pomysł spotkał się z akceptacją firmy – dodał Janusz Nowak. - „Kwota kaucyjna” została już wpłacona i ona w pełni zabezpiecza realizacje ronda, gdyby np. firma nie chciała bądź nie mogła tego zrobić.
 
Drzewa i krzewy znajdujące się na działce zostały już wykarczowane. - Przeprowadzane będą roboty ziemne, palowanie, bo tam są grunty nienośne i trzeba będzie przygotować teren pod posadowienie – wymieniał wiceprezydent Elbląga.
 
Niewykluczone, że Castorama powstanie w naszym mieście jeszcze w tym roku.
 
Z informacji, które dostajemy od inwestora wiemy, że prace będą prowadzone nie tylko na jedną zmianę. Firma wydała dużo pieniędzy i bardzo im zależy, żeby jak najszybciej uruchomić sprzedaż, by inwestycja im się po prostu zwróciła. Dokładnych terminów nie znam, ale na pewno w tym roku prace zostana zakończone
 
– dodał Janusz Nowak.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 12

%75.0 %25.0


Galeria / Castorama plac budowy ( zdjęć 28 )
Dodano: 2018-05-10 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Jan
  Czwartek, 10.05

  Porto tez szły calom para ico

 2. 2
  +19
  ~ Fan Gargamela
  Czwartek, 10.05

  To mnie rozweselił z rana pan wiceprezydent słowami "... W tej chwili już nic nie zatrzyma tej inwestycji ..." bo w jego wydaniu to naprawdę daje do myślenia....

 3. 3
  +12
  ~ Prorok Igor
  Czwartek, 10.05

  Tak pamiętam jak przed wyborami 2009/2010 też było hasło, że market tam powstanie budowlany...

 4. 4
  --14
  ~ n
  Czwartek, 10.05

  nowak na prezydenta ! dziękujemy za castorame.

 5. 5
  +3
  ~ Lewica górą
  Czwartek, 10.05

  Super Panie Wiceprezydencie. Dziękujemy za dobrą wiadomośc. Niecierpliwie czekany na market budowlany.

 6. 6
  +14
  ~ MC
  Czwartek, 10.05

  Niewątpliwie potrzebna inwestycja. Bardzo mnie ciekawi jaka będzie reakcja lokalnych firm na otwarcie marketu. Obniżka cen to już pewnik. Jak nas klientów zachęcą do dalszych zakupów u siebie? Już teraz przy dużej inwestycji opłaca się jechać na zakupy do tri-city. Pomimo straconego czasu i wypalonego paliwa i tak pozostają oszczędności w kieszeni wynikające z ogromnego narzutu cen lokalnych hurtowni.

 7. 7
  +3
  ~ Yyy
  Czwartek, 10.05

  Jem teraz kaszankę bo nie wiem o co chodzi.

 8. 8
  +13
  ~ xccc
  Czwartek, 10.05

  a ten się lansuje na castorami, jak by miał wielkie zasługi, błaznowanie i żenada, zaraz ujawni się też niepo-radna Kosecka i też będzie się lansować, ale że ma działki na jeziorkiem dzięki Elzam holding i Konstal to już tego nie powie

 9. 9
  +6
  ~ Obiecali
  Czwartek, 10.05

  Decathlon i Porto miało być i co. Plac na ul. Nowowiejska stoi zarośnięty. A Lidla stawiają gdzie miał być sklep sportowy. Kpiny.

 10. 10
  +4
  ~ elblążanka
  Czwartek, 10.05

  Super! wielkie podziękowania, niech sobie ludzie piszą co chcą. Najważniejsze, że kaucja jest i już się zaczęło, a Ci z Castoramy na pewno przeprowadzili badanie rynku o potrzebie takiego marketu w Elblągu. Jest potrzeba to wiadomo od dłuższego czasu, Elbląg się rozbudowuje inwestycja za inwestycją, tylko się cieszyć. Dla mnie niema to znaczenia kto to załatwia, ważne żeby elblążanie mieli gdzie kupować.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.