Czwartek, 22.02.2018, Imieniny: Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Market Decathlon jednak powstanie w Elblągu?

07.09.2017, 10:00:39 Rozmiar tekstu: A A A
Market Decathlon jednak powstanie w Elblągu?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. drobczyk.com)

Jego otwarcie w naszym mieście zapowiadano już w 2010 r. Wówczas spółka Decathlon przymierzała się do budowy swojego marketu sportowego na rogu ulic Ogólnej i Jana Pawła II. Do inwestycji jednak nie doszło i temat ucichł. Teraz po 7 latach pojawiły się informacje, że Decathlon znów jest zainteresowany otwarciem swojej placówki w Elblągu. Według nieoficjalnych doniesień market miałby zostać uruchomiony w naszym mieście jeszcze w 2018 r. 

Decathlon to sieć dużych (od 2 do 10 tys. m2) francuskich marketów sportowych. To co wyróżnia Decathlon od konkurencji, to sprzedaż artykułów własnych marek. Sklepy tej uznanej marki ulokowane są na całym świecie m.in. w Polsce, Belgii, Brazylii, Chinach czy Francji. W Polsce firma działa od 1999 roku. Do tej pory sieć wybudowała w naszym kraju 46 marketów w 14 województwach. Jednym z dwóch województw, w których do tej pory nie otwarto jeszcze marketu Decathlon jest warmińsko-mazurskie. 

Pierwszym miastem w tym regionie, w którym planowano uruchomienie sklepu był Elbląg. Już w grudniu 2010 roku, po objęciu władzy przez ówczesnego prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka, Miasto poinformowało, że w wyniku przeprowadzonych rozmów z inwestorem, marka ta planuje wybudować swój market sportowy na rogu ulic Ogólnej i Jana Pawła II.  Inwestor  miał dodatkowo zbudować przy sklepie boisko sportowe dla mieszkańców osiedla Zawada i Nad Jarem. Docelowo pracę w markecie miało znaleźć nawet 70 osób. 

Niestety wszystko skończyło się tylko na zapowiedziach. Działka naprzeciwko Centrum Handlowego Ogrody, na której miał stanąć Decathlon, została w 2015 r. sprzedana w miejskim przetargu spółce Lidl Sklepy Spożywcze (wartość transakcji wyniosła 5,1 mln zł netto). Obecny jej właściciel prawdopodobnie jeszcze w tym roku rozpocznie na niej budowę największego w Elblągu marketu Lidl o powierzchni ponad 2 tys. m2. 

Temat otwarcia w Elblągu Decathlona ucichł na kilka lat. Aż do teraz. Według naszych nieoficjalnych informacji, Elbląg znalazł się na liście kilku lokalizacji, w których marka ta planuje zaistnieć. Inwestycja miałaby zostać zrealizowana w przyszłym roku. Inwestor w ostatnim czasie poszukiwał miejsca do uruchomienia marketu. Niewykluczone, że sklep zostanie otwarty w jednym z elbląskich centrów handlowych. O zweryfikowanie tych doniesień zwróciliśmy się do polskiego biura prasowego spółki Decathlon. 

W chwili obecnej nie możemy potwierdzić żadnych informacji dotyczących budowy sklepu w Elblągu. Więcej informacji na temat sklepów, które otwierane będą w 2018 roku będziemy w stanie udzielić na przełomie najbliższych miesięcy

- odpowiedziała nam Klaudia Maluchnik, specjalista ds. marketingu relacyjnego Decathlon sp. z o.o.

Póki co spółka nie ujawnia swoich planów inwestycyjnych związanych z otwarciem nowych sklepów. Na potwierdzenie naszych informacji poczekamy więc jeszcze kilka miesięcy. 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%57.1 %42.9


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ de
  Czwartek, 07.09

  No i siara

 2. 2
  +5
  ~ Gwary
  Czwartek, 07.09

  Potrzebny jest sportowy sklep z prawdziwego zdarzenia w Elblagu.Koniecznie otworzyc u nas Decathlon.Bo już na tę chińczyzne .Nie da się patrzec .Nie mówiac o kupnie.

 3. 3
  +15
  ~ BeretWaldka
  Czwartek, 07.09

  Pojedź do miasta gdzie jest Decathlon i kup coś co nie ma metki Made in China oj będziesz smyku zdziwiony.

 4. 4
  +21
  ~ gall anonim
  Czwartek, 07.09

  o czym jest ten artykuł ? o tym, że redakcja wysłała zapytanie i nie otrzymała konkretnej odpowiedzi. brawo !

 5. 5
  +16
  ~ rety
  Czwartek, 07.09

  Dokładnie, artykuł o "niczym". szkoda czasu na czytanie.

 6. 6
  +4
  ~ Oli
  Czwartek, 07.09

  Jak mi wiadomo to nie kupi lecz kupil a wybuduje

 7. 7
  --24
  ~ turban
  Czwartek, 07.09

  Gwary- niech zgadne wyborca PO,NOWOCZESNEJ? skad wiem? bo glupi. Asortyment decathlonu to w 99,9% chinska tandeta a ten sie cieszy ze bedzie sklep bez chinszczyzny. I tacy ludzie maja prawo glosu w wyborach. szok! szok! a pozniej ludzie sie dziwia co z ta polska i kto pozwolil na zniszczenie polskiej gospodarki, prywatyzacje i oddanie polskich zakladow pracy w rece zydkow.szok! prosze państwa!

 8. 8
  +13
  ~ Minc
  Czwartek, 07.09

  Turban załóż na głowę Beret Waldka i zrozumcie , że w Chinach Mercedesy i Volva także produkują.

 9. 9
  +1
  ~ Pik
  Czwartek, 07.09

  Nic z tych informacji sensownego nie wynika, bełkot grafoman zabawia się w dziennikarza, żałosne

 10. 10
  +6
  ~ Ależ
  Czwartek, 07.09

  Co w Elblągu nie miało być wybudowane :obi, Castorama, teraz decathlon. Prędzej w burakowie Olsztyn wybudują jak w Elblągu. Na ul. Nowowiejska mieli wybudować wierzowiec i co, wala. Tak też będzie z decathlon. Dziadoskie miasto i tyle, biedronek i lidlow.

 11. 11
  +2
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Czwartek, 07.09

  》Ależ Zapewniam, że i w Olsztynie nie brakuje Biedronek i Lidli, a ich liczba jest większa niż w Elblągu. Podobnie rzecz ma się w Trójmieście, Warszawie i każdym większym lub mniejszym od Elbląga mieście. Może pani/pan Ależ ostatecznie tam nie kupować, są w Elblągu LeClerc, Carrefour, Kaufland, Stokrotka, Piotr i Paweł, Lewiatan, Sieć 34 Spolem i wiele innych.

 12. 12
  +4
  ~ Lucjan
  Czwartek, 07.09

  To ten tu są w Elblągu . co nie będe w Gdańsku .

 13. 13
  +7
  ~ do @minc i @turban
  Czwartek, 07.09

  @minc , więcej - volvo nie tylko jest produkowane w Chinach. Od kilku lat właścicielami koncernu i maki volvo są Chińczycy :) . @turban cierpliwie znosiłem twoje brednie ale dziś ci powiem coś o tobie co utrzymywali w tajemnicy twoi opiekunowie. Jesteś dzieckiem syfilityka i schizofreniczki. Świadczą o tym walory twojego intelektu na poziomie znacznej ociężałości umysłowej. Nawet leczenie nic nie pomoże. Zamiast stukać w klawisze zrób coś pożytecznego dla własnego rozwoju w spółdzielni inwalidów. Szczotki albo krówki. Może się nadasz. Może.

 14. 14
  +8
  ~ Nowoczesny
  Czwartek, 07.09

  A kto tam będzie kupował jak pisiory zachęcają do bojkotu francuskich firm?;)

 15. 15
  --3
  ~ Realista
  Czwartek, 07.09

  Nowoczesny ty idz lepiej pilnuj swojego ryska, zeby sie kompromitowal, bo od smiania ludzi juz brzuchy bola.

 16. 16
  +2
  ~ ty wiesz kto
  Czwartek, 07.09

  do @minc i @turban-zapraszam na browara

 17. 17
  +1
  ~ dfdf
  Czwartek, 07.09

  Dziś nie 1 kwietnia towarzysze z wróbelkowego info

 18. 18
  +1
  ~ arnold
  Piątek, 08.09

  Już odpowiadam - nie ;)

 19. 19
  0
  ~ Mamy Tranwaje
  Sobota, 09.09

  Decatlon i Leroi Mer...le budowane są w Olsztynie przy Sikorskiego na przeciw Galerii Warminskieh

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.