Piątek, 10.04.2020, Imieniny: Maria, Marceli, Dymitr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Zmiany na skrzyżowaniu Robotnicza - Jaśminowa. Zniknie jedno z przejść dla pieszych

27.10.2016, 07:00:59 Rozmiar tekstu: A A A
Zmiany na skrzyżowaniu Robotnicza - Jaśminowa. Zniknie jedno z przejść dla pieszych
Nad przejściem dla pieszych pojawi się nowy znak aktywny "kroczącego ludzika" (Fot. Ryszard Biel)

Trwają prace związane z poprawą bezpieczeństwa pieszych i usprawnieniem ruchu drogowego na skrzyżowaniu ulic: Robotnicza - Jaśminowa - Brzozowa. Drogowcy w najbliższych dniach zlikwidują jedno z dwóch, znajdujących się w tym miejscu przejść dla pieszych przez ul. Robotniczą. Na drugim zaś zainstalują, pierwszy w mieście aktywny znak "kroczącego ludzika" podświetlany diodami LED.

Skrzyżowanie ulic Robotnicza - Jaśminowa - Brzozowa, to bardzo newralgiczne miejsce, w którym często dochodzi do groźnych zdarzeń drogowych, w tym także potrąceń pieszych. Miasto od lat stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie na poprawę płynności i bezpieczeństwa w tym miejscu. Ze względu na spory ruch pieszych i pojazdów, w maju br. wprowadzono ograniczenie relacji ruchowych na tym skrzyżowaniu. Od kilku miesięcy ruch na ul. Jaśminowej odbywa się w jednym kierunku (z góry w dół). 

W ostatnich dniach natomiast wprowadzono kolejne zmiany w organizacji ruchu na tej ulicy. Na prośbę mieszkańców oraz właścicieli lokali handlowo-usługowych, przywrócono ruch dwukierunkowy na odcinku ul. Jaśminowej między ulicami Różaną a Browarną. 

To jednak nie koniec zmian. Na skrzyżowaniu Jaśminowej z Robotnicza i Brzozową trwają właśnie prace, które mają usprawnić ruch pojazdów w tym miejscu. W środę (26 października) nad przejściem dla pieszych (między kościołem a pasażem na Gwiezdnej), drogowcy zainstalowali nowy aktywny znak typu D-6 przejście dla pieszych. 

W miejscu tym istniał już podobny znak, ale był on podświetlany lampami halogenowymi. Ten nowy przedstawia "kroczącego ludzika", który dzięki diodom LED symulował będzie jego ruch na znaku. To pierwszy taki znak na ulicach Elbląga

- powiedzieli nam pracujący na skrzyżowaniu drogowcy.

Kolejną ważną zmianą na skrzyżowaniu będzie likwidacja drugiego, znajdującego się obok, przejścia dla pieszych przez ulicę Robotniczą. Jak tłumaczą urzędnicy, zmiana ta ma poprawić bezpieczeństwo przechodniów i upłynnić ruch pojazdów, które obecnie często muszą zatrzymywać się przed dwoma przejściami. W najbliższych dniach drogowcy sfrezują istniejącą "zebrę" oraz wygrodzą przejście barierkami. W obrębie skrzyżowania pojawią się także dodatkowe, bardziej widoczne znaki "przejście dla pieszych" na tle fluorescencyjnym.

Prowadzone przez elbląską firmę AMP Consultant prace, kosztować będą Miasto 29 tys. 421 zł.


W najbliższych dniach zlikwidowane zostanie przejście dla pieszych obok przychodni zdrowia

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ AM ale już nie koniecznie
  Czwartek, 27.10

  Mieszkam w pobliżu i nie bardzo przemawiają do mnie argumenty urzędasów, bo są niezasadne. Według mnie przejście przy przychodni jest istotniejsze i ważniejsze a nie przy kościele, jak to bez podstawienie stara nam się bez powodu wcisnąć. Bo po drugie duży ruch pojazdów w tym miejscu występuje jedynie w godzinach szczytu a poza tym świat nie jest tylko dla zmotoryzowanych (szczególnie w mieście). I tym oto sposobem próbuje nam się wcisnąć kolejny gniot komunikacyjny.

 2. 2
  +23
  ~ oxx
  Czwartek, 27.10

  Usprawnienia dla kierowców, utrudnienia dla pieszych ...!!! Na terenie całego miasta, piesi albo stoją i stoją i stoją czekając, albo sprintem pokonują przejścia!

 3. 3
  +14
  ~ pacyfista
  Czwartek, 27.10

  Proszę o statystyki tych zdarzeń! Nawet Policja przyznaje, że to skrzyżowanie wcale nie jest niebezpieczne!

 4. 4
  +10
  ~ bynio199
  Czwartek, 27.10

  Chorzy ludzie mają teraz pokonać dłuższy odcinek do lekarza ? A mohery żeby się nie spóźnili na msze będą mieli jak dawniej bliżej, gratuluję wyboru. Nagroda murowana od Rydzyka.

 5. 5
  +7
  ~ rgt
  Czwartek, 27.10

  Co za absurdalne zarzuty Ci chorzy ludzie i tak idą na przystanek... .Dwa przejścia są nie uzasadnione.

 6. 6
  +10
  ~ asa
  Czwartek, 27.10

  Przydałoby się wyburzyć ten barak na rogu Jaśminowej i wstawić rondo - a tak nigdy nikogo się nie zadowoli - niemniej gdyby zostawić te przy przychodni a zlikwidować te przy kościele to mochery chodząc na około dopiero zablokowały by całe skrzyżowanie

 7. 7
  +11
  ~ pieszy
  Czwartek, 27.10

  Po raz kolejny udowadnia się fakt że miasto ma być przyjazne SAMOCHODOM a nie ludziom...

 8. 8
  +7
  ~ abra
  Czwartek, 27.10

  I to jest doba zmiana, psiakrew. Miasto przyjazne samochodom, a nie ludziom.

 9. 9
  +4
  ~ śledź
  Czwartek, 27.10

  często tam jeżdżę i faktycznie to drugie przejście jest posrane. Samochody samochody, które chcą skręcić w lewo z Robotniczej w Brzozową zatrzymują się już na skrzyżowaniu za przejściem dla pieszych. Dla bezpieczeństwa pieszych i własnego trzeba mocno zwolnić bo nie wiadomo czy zaraz z za samochodu nie wyjdzie pieszy.

 10. 10
  +6
  ~ rr
  Czwartek, 27.10

  bez sensu. niech zrobia porzadek na grunwaldzkiej przy elzamie. tam jet dopiero niebezpiecznie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.