Niedziela, 28.02.2021, Imieniny: Makary, Prokop, Hilary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Na Pestalozziego jazda "pod prąd" to norma. Policja: koniec pouczeń, posypią się mandaty!

12.05.2016, 12:15:38 Rozmiar tekstu: A A A
Na Pestalozziego jazda "pod prąd" to norma. Policja: koniec pouczeń, posypią się mandaty!
Fot. Ryszard Biel

Nieco ponad dwa tygodnie temu ulice Jaśminowa, Winna i Pestalozziego stały się drogami jednokierunkowymi. Postanowiliśmy sprawdzić czy wprowadzone zmiany, które miały m.in. poprawić bezpieczeństwo oraz usprawnić ruch w ich rejonie, są respektowane przez kierowców. O ile na Jaśminowej i Winnej nowa organizacja ruchu jest w miarę przestrzegana, to na ul. Pestalozziego jazda "pod prąd" jest już regułą.

Zmiany w organizacji ruchu na Winnej, Pestalozziego i Jaśminowej wprowadzono w weekend 23-24 kwietnia. Na wspomnianych ulicach wymalowano nowe oznakowanie oraz ustawiono odpowiednie znaki pionowe. W przypadku Winnej i Jaśminowej, wzdłuż lewego pasa wytyczono także dodatkowe miejsca postojowe.

Na ul. Winnej i na ul. Pestalozziego wprowadzono ruch jednokierunkowy. Dodatkowo na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z ulicą Hetmańską umożliwiono dodatkowy manewr zawracania. Zmiany te miały usprawnić przemieszczanie się pojazdów jak i uporządkować ich parkowanie (na sąsiednich ulicach) oraz wyeliminować niewłaściwe zachowania (tj. niestosowanie się do znaku nakazu skrętu w prawo) z wyjazdu, z ul. Pestalozziego.

Z kolei zmiany na ul. Jaśminowej miały przede wszystkim poprawić płynność i bezpieczeństwo na  skrzyżowaniu ulic Robotniczej - Jaśminowej - Brzozowej. Z tego powodu ruch na ul. Jaśminowej odbywa się w jednym kierunku (z góry w dół).

Po dwóch tygodniach od czasu wprowadzenia zmian, postanowiliśmy sprawdzić, czy kierowcy przestrzegają nowej organizacji na wspomnianych ulicach. Na każdej z nich przez 20 minut obserwowaliśmy ruch pojazdów. W przypadku ulic Jaśminowej i Winnej nie natrafiliśmy na żadnego łamiącego przepisy kierowcę. Wygląda na to, że większość z nich przyzwyczaiła się już do zmian i nie jeździ na pamięć. 

Na Jaśminowej zdarzają się jeszcze kierowcy jeżdżący pod prąd. Z mojej obserwacji wynika, że robią to głównie osoby zamieszkałe przy ulicach bocznych i osiedlowych, które celowo skracają sobie drogę. Jazdę na pamięć można tu było zaobserwować głównie w pierwszych dniach funkcjonowania zmian

- powiedział nam jeden z mieszkańców ul. Jaśminowej.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda na ul. Pestalozziego. Jazda "pod prąd" mimo ustawionych po obu stronach drogi znakach "zakaz wjazdu" jest tu codziennością. Ze względu na sporą ilość punktów usługowo - handlowych ruch w tym miejscu jest spory. Kierowcy nagminnie nie przestrzegają obowiązujących tu zasad. Przez 20 minut naliczyliśmy aż 14 osób, które złamały przepisy.

Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu, od czasu wprowadzenia zmian policjanci codziennie prowadzą w tych miejscach działania, które do tej pory kończyły się upomnieniami. Teraz będą bardziej restrykcyjni.

Do tej pory na jednej służbie odnotowywano po kilkanaście przypadków łamania przepisów ruchu drogowego na tych ulicach. Czas upomnień dobiegł jednak końca. Dwa tygodnie to wystarczający czas by zapoznać się ze zmianami. Od teraz kierowcy łamiący przepisy w sposób rażący będą karani mandatami

- zapowiada podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.


 

 

 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Zmiana organizacji ruchu ulica Jasminowa, Winna i ( zdjęć 16 )
Dodano: 2016-05-12 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ j23
  Czwartek, 12.05

  jeżdżą jak pajace , a jeszcze się wyzywają że on to i tamto i ma w du.....e , bo on jest ....., tak to wygląda po elbląsku ,a policja ciekawe czy jak wstawią znak ograniczenia prędkości na jakimś odcinku czy też pouczają przez dwa tygodnie czy łupią kierowców......... ? , może warto się przyjrzeć kto jeżdzi ul Pestalozziego pod prąd - może to tzw elita miasta ....... i dlatego były tylko pouczenia......?

 2. 2
  --6
  ~ kierowca
  Czwartek, 12.05

  heh i cała zakłamana POlicja - pouczenia były tylko przez pierwsze 2 dni, a później nie nadążali z wypisywaniem mandatów - wielu ludzi jeździ tam od lat, a znaki w pierwszych dniach były niewidoczne szczególnie przez postawienie barierki, na którą każde oczy kierowcy się w pierwszej kolejności kierowały, a niestety człowiek nie ma tak szerokokątnych oczu, aby jednocześnie skupić uwagę na ominięciu barierki i dostrzec jeszcze często zasłonięte samochodami maksymalnie na poboczu znaki, tym bardziej, że od lat tak jeździł

 3. 3
  +16
  ~ Jaki
  Czwartek, 12.05

  Na jasminowej po minięciu ul. Różanej powinien byc ustawiony ponownie znak drogi jednokierunkowej aby kierowca nadal byl informowany o tym, iż porusza sie droga jednokierunkowa

 4. 4
  0
  ~ czasss
  Czwartek, 12.05

  mandaty - wysokość w górę o jedne zero ,może to nauczy cepów czegoś.

 5. 5
  +2
  ~ mayk
  Czwartek, 12.05

  To nie sa żadne usprawnienia ruchu raczej utrudnienia.

 6. 6
  0
  ~ k
  Czwartek, 12.05

  Idiota który to wprowadził niech się pochwali z imienia i nazwiska, kierowcy elbląscy bedą wiedzieli komu podziękować na wyborach.

 7. 7
  +2
  ~ rr
  Piątek, 13.05

  Jeżeli usprawnieniem ruchu UM nazywa zamianę jednego pasa na parking, to "gratuluję"...

 8. 8
  +2
  ~ pacyfista
  Piątek, 13.05

  Na zdjęciach widać, że Jaśminowa ma złe oznakowanie poziome przy Robotniczej!!!

 9. 9
  0
  ~ ksamol
  Piątek, 13.05

  No i co z tego. Elbląscy kierowcy mają w du..e zakazy. Na dworcu, na pętli autobusów miejskich obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Są wyznaczone miejsca parkingowe dla autobusów i wyznaczone miejsca postojowe dla samochodów osobowych. I tak wszyscy z osobówek mają to w d.... . No bo ja tylko na chwilę. Po drugiej stronie budynku na wielkim parkingu (prawie pustym) trzeba zapłacić. A już najlepiej postawić samochód w miejscu wyznaczonym dla autobusu.

 10. 10
  +1
  ~ PUŁAPKA NA DRODZE
  Niedziela, 15.05

  Takie usprawnienia ruchu drogowego wprowadzono NA ULICY ŁÓDZKIEJ gdzie ulica ma szerokość 6 metry i 500metr, dłudości zostala rozdzielona podwójną linią ciągłą , pozostawiając jeden pas ruchu w jednym kierunku , a na dodatek zakaz zatrzymywania się , Mieszkańcy pytają jak w jechać na posesję ? ,żeby wjechać należy się zatrzymać wysiąśc i otworzyć bramy wjazdowe , a tu zakaz zatrzymywania się czy to jest usprawnienie ?, a może to jest zrobione celowo ,żeby karać , Ci co planują ustawianie znaków są bardzo dobrze zorientowani jaka będzie z tego korzyć ? otóż będzie kasa za wykroczenia .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.85428977012634