Środa, 1.04.2020, Imieniny: Grazyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zobacz, na jakich ulicach zajdą zmiany w stałej organizacji ruchu

19.04.2016, 16:05:47 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, na jakich ulicach zajdą zmiany w stałej organizacji ruchu
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
Informujemy, że w najbliższych dniach wprowadzone zostaną zmiany w stałej organizacji ruchu, na kilku elbląskich ulicach. W związku z tym apelujemy do kierowców o ostrożność i zwracanie uwagi na nowe oznakowanie.


Zmiana w oznakowaniu skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej i ul. Komeńskiego

Na przedmiotowym skrzyżowaniu w ciągu ostatnich lat zaobserwowano niewłaściwe wykorzystywanie pasów ruchu - zanikający środkowy pas do jazdy na wprost o dł. ok. 200m traktowany był jak „tor wyścigowy”, co zagrażało bezpieczeństwu pieszych jak i zmotoryzowanych włączających się do ruchu z ul. Komeńskiego.

W celu likwidacji tego zagrożenia wprowadza się zmianę układu pasów. Po wytarciu linii poziomych jezdnia zostanie podzielona w ten sposób, aby w każdą stronę (dojazdu do centrum jak i wyjazdu z centrum) funkcjonowały po dwa pasy ruchu.

Zmiana w oznakowaniu ul. Armii Krajowej, ul. Winnej i ul. Pestalozziego

Po zakończonej jesienią 2014 przebudowie układu drogowego (DW nr 503 i 504), po zrealizowanym w roku 2015 pomiarze ruchu drogowego i obserwacji zachowań kierowców potwierdziła się potrzeba dalszych regulacji i usprawnień ruchu, zarówno na ul. Armii Krajowej jak i na ulicach przyległych do niej. Konieczne stało się wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Winnej i na ul. Pestalozziego oraz wprowadzenie dodatkowego manewru zawracania na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z ulicą Hetmańską. Zmiany te powinny usprawnić przemieszczanie się pojazdów samochodowych jak i uporządkować ich parkowanie (na sąsiednich ulicach) oraz powinny wyeliminować niewłaściwe zachowania (tj. niestosowanie się do znaku nakazu skrętu w prawo) z wyjazdu, z ul. Pestalozziego.

Mapa nr 1 - ul. Armii KrajowejMapa nr 2 - ul. Winna
Zmiana w oznakowaniu ul. Jaśminowej

W trakcie prowadzonych w 2014 robót drogowych, przy przebudowie drogi nr 503, ul. Jaśminowa była ulicą jednokierunkową, co wówczas spotkało się z pozytywną opinią użytkowników dróg. W roku ubiegłym w odpowiedzi na interpelację radnych o podjęciu działań poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego przy skrzyżowaniu ulic Robotniczej - Jaśminowej - Brzozowej zadecydowano o ograniczeniu relacji ruchowych na tym skrzyżowaniu, poprzez wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Jaśminowej (z góry w dół).

Mapa nr 3 - ul. Jaśminowa

Wszystkie w/w rozwiązania otrzymały pozytywną opinię z KMP Elbląg i Inżyniera Miejskiego, co umożliwia ich obecną realizację. Od kilku dni trwają już prace przygotowawcze, są montowane konstrukcje wsporcze znaków pionowych, w porze nocnej (czwartek, piątek) w sprzyjających warunkach będzie realizowane oznakowanie poziome, tak aby w/w zmiany mogły zacząć funkcjonować od najbliższego weekendu (22-23-24.04.2016).

Prosimy o ostrożną jazdę.
 
 


Joanna Urbaniak
Rzecznik prasowy UM w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ mundek
  Wtorek, 19.04

  Mam nadzieję że będzie kontr pas dla rowerzystów

 2. 2
  --4
  ~ mundek
  Wtorek, 19.04

  na jaśminowej oczywiście

 3. 3
  +6
  ~ słownik
  Wtorek, 19.04

  Kuźwa nie Al. Grunwaldzkiej tylko al. Grunwaldzkiej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. 4
  +8
  ~ mius
  Wtorek, 19.04

  ~słownik : a po co to "kuźwa" ?

 5. 5
  +8
  ~ DANTE
  Wtorek, 19.04

  po tych zmianach na grunwaldzkiej wyjazd w lewo z komeńskiego wcale nie będzie łatwiejszy

 6. 6
  +2
  ~ bynio 125
  Wtorek, 19.04

  Najlepiej zróbmy wszystkie ulice jednokierunkowe w Elblągu.Będzie można parkować na każdej ulicy.Ale ciemnota.

 7. 7
  0
  ~ babcia
  Wtorek, 19.04

  bardzo dobre zmiany , czekamy na kolejne 1/ regulacja wadliwej sygnalizacji świetlnej Bema / Saperów , by usprawnic ruch w kierunku miasta. 2/ ograniczenie prędkości do 30 km na Stoczniowej przy Alstromie . 3/ poszerzenie Podchorążych i przeksztalcenie w dwukierunkową 4/dokończenie Obwodnicy Wschodniej poprzez polaczenie Wschodniej z Sybiraków 5/ rozpoczęcie budowy obiecywanego od kilku lat ronda Kościuszki/ Krolewiecka przy Szpitalu Wojewodzkim 6/ budowa ronda Rawska/ Łęczycka / Grotgera

 8. 8
  +6
  ~ aadagfs
  Środa, 20.04

  Jasminowa jeden kierunek?!?!?!?!??!? Co mnie obchodzi opinia KMP czy inzyniera. Mieszkancow trzeba sie bylo zapytac!!!!!!!!!!

 9. 9
  +9
  ~ dba
  Środa, 20.04

  mieszzkańcy jaśminowej mają g ó w n o do powiedzenia ,ważne żeby ruch przy nowym sądzie odciążyć i tym samym kosztem innych wybrnąć z idiotycznej decyzji o lokalizacji nowego sądu.

 10. 10
  +1
  ~ Ciekawy kierowca
  Środa, 20.04

  Dziękuję, to rozumiem reakcja prawie natychmiastowa mapy są

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.