Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Zakończono tegoroczne prace drogowe na ul. Dąbka. Jakie ulice będą kolejne?

26.09.2016, 12:50:01 Rozmiar tekstu: A A A
 Zakończono tegoroczne prace drogowe na ul. Dąbka. Jakie ulice będą kolejne?
Fot. Ryszard Biel
Na ul. Płk. Dąbka zakończyły się wszystkie, zaplanowane na ten rok prace bitumiczne. Przez ostatnie trzy weekendy drogowcy odnowili trzy odcinki tej arterii między ulicami Brzozową a Niepodległości. Łącznie modernizacji doczekał się fragment jezdni o długości ok. 1,7 km. W najbliższy weekend w podobny sposób, nową asfaltową nawierzchnię zyskają odcinki ulic Robotniczej i Obrońców Pokoju.
 
Od 9 do 25 września, przez trzy ostatnie weekendy Miastu udało się odnowić trzy najbardziej zniszczone odcinki ul. Płk. Dąbka. W pierwszym etapie, nową masę bitumiczną ułożono na jezdni zachodniej, od ul. Piłsudskiego do ul. Brzozowej, w drugim na jezdni wschodniej, od ul. Piłsudskiego do ul. Niepodległości, natomiast w trzecim - w zeszły weekend - na jezdni zachodniej, od ul. Piłsudskiego do ul. Niepodległości. Obecnie na każdym z tych odcinków trwają jeszcze prace porządkowe oraz związane z malowaniem oznakowania poziomego. 
 
Co z pozostałymi, znajdującymi się w złym stanie odcinkami ul. Płk. Dąbka? Miasto planuje zrealizować je w przyszłym roku ze środków rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. W połowie września złożony został do wojewody wniosek o dofinansowanie przebudowy jezdni ul. Dąbka na odcinku od Piłsudskiego do Królewieckiej, łącznie z wprowadzeniem zmian w obrębie skrzyżowań z ul. Cichą i ul. Brzozową oraz z ul. Pionierską. Szacunkowy koszt planowanej inwestycji wynosi 2 mln 134 tys. zł, z czego 50% czyli 1 mln 67 tys. zł pochodzić ma z dofinansowania.
 
Natomiast jeszcze w tym roku w ramach zadania dotyczącego „Odnowy nawierzchni dróg”, zaplanowano modernizację 6 innych ulic. Już w najbliższy weekend (30.9-2.10) drogowcy ułożą nowy asfalt na odcinku ul. Obrońców Pokoju (od Robotniczej do Płk. Dąbka o długości około 264 m) oraz na fragmencie ul. Robotniczej (od Piłsudskiego do Węgrowskiej o długość około 561 m).
 
W związku z tym, od piątkowego wieczoru do poniedziałkowego poranka, planowane jest zamknięcie dla ruchu obu tych odcinków dróg. Szczegółowe rozwiązania oraz plany objazdów znane będą po środowej radzie budowy. W tej chwili na Robotniczej i Obrońców Pokoju trwają prace przygotowawcze pod realizację robot bitumicznych (m.in. roboty rozbiórkowe, brukarskie, regulacja i wymiana krawężników). 
 
Równolegle realizowane są także roboty przygotowawcze na innych odcinkach objętych przedmiotowym zadaniem, które zostaną zrealizowane do końca października według poniższego harmonogramu. 
 
- ul. Trybunalska (w całości, długość około 140 m) - 7.10 do 9.10
- ul. Zielona (w całości, długość około 90 m) - 7.10 do 9.10
- ul. Korczaka (w całości, długość około 290 m) - 14.10 do 16.10
- ul. Królewiecka (od Fromborskiej do Okrężnej o długości około 796 m) - 21.10-23.10
- ul. Nitschmana (w całości, długość około 112 m) - 28.10-30.10
 
Na przyszły rok (do końca maja 2017 r.) zaplanowano z kolei remont jezdni odcinka ulicy Kościuszki (od ul. Bema do 13 Elbląskiego Pułku PLOT o długości około 845 m).
 
Departament Zarząd Dróg podkreśla jednocześnie, że z uwagi na możliwość wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót lub wstrzymujących niektóre roboty, harmonogram remontów weryfikowany będzie w okresach tygodniowych. 
 
Władze miasta szacują, że dzięki zastosowaniu nowej technologii remontów, okres trwałości tego typu przedsięwzięcia wynosił będzie około 10 lat. Rocznie Magistrat chce w ten sposób modernizować nawierzchnię na 6 km ulic, co do końca kadencji da łączną liczbę 18 km. Koszt tegorocznych prac, których wykonawcą jest firma Skanska, to 3 mln 678 tys. zł. 

 
Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Roboty drogowe plk Dąbka Obronców Pokoju ( zdjęć 32 )
Dodano: 2016-09-26 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Czekamy
  Poniedziałek, 26.09

  Jak długo mamy czekac na połączenie ul.Rechniewskiego z ul.Browarną,obecnie musimy jechać w koło by wjechać na ul.Browarną.DLACZEGO????????

 2. 2
  --10
  ~ Proszę tę kamerę schować
  Poniedziałek, 26.09

  Znowu bawimy się w remonty okolicy UM, a resztę miasta mamy w du*ie?

 3. 3
  +9
  ~ Bosze.. widzisz i nie grzmisz!
  Poniedziałek, 26.09

  ej ty @Proszę tę kamerę schować - albo idiota albo prowokator?

 4. 4
  0
  ~ _kioskarka_
  Poniedziałek, 26.09

  Co dalej ? Otóż teraz należałoby poprawić to co oni tam nawyczyniali. Chyba przed remontem był równiej.

 5. 5
  +2
  ~ zakanał to też ELBLĄG
  Wtorek, 27.09

  A ja się k....a pytam co z Warszawską? Czy Zawodzie to nie Elbląg? Jedna z ulic wjazdowych do miasta. Wizytówka gospodarza Prezydenta Miasta bez względu z której opcji.Tak się chwalicie Płk. Dąbka, a kto jeździ Warszawską. Zapraszam na przejażdżkę tą ulicą Panie Prezydencie i urzędnicy odpowiedzialni za stan dróg w naszym mieście

 6. 6
  +1
  ~ aaa
  Wtorek, 27.09

  A co będzie z chodnikami w całym miescie jest tragicznie płyty popękane ,dziury .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.